Close

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 126
  1. #81

    Domyślnie

    No faktycznie ludzie ostro się zapędzili. Tak jak napisał Jaś, szukam czegoś taniego, używanego 5D I i II wchodzi w grę tak samo jak d600. Zestaw na 3 stałkach średnio mi pasuje na wycieczki, owszem mógłbym w późniejszym czasie się w taki zaopatrzyć natomiast na początek potrzebuje jakiegoś taniego zooma + 85 1.8 (tak mi się wydaje). Szkoda że ten Tamron 28-75 2.8 niby taki słaby.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JureXXX Zobacz posta
    na początek potrzebuje jakiegoś taniego zooma
    Tamron 28-75

  3. #83
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Tamron 28-75 wcale nie jest "taki słaby". Wielu go miało, używało i nie narzekało. Oczywiście nie jest to inwestycja na lata, ale ma jakieś tam światło. Do masz alternatywnie teraz albo 24-105stm lub używany 24-105L. Oba ciemniejsze. Ale na początek jak piszesz jestem w stanie wyobrazić sobie fajny budżetowy zestaw 5d2 + Tamron + 50/1.8 stm, z którego będziesz zadowolony.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Tamron 28-75 wcale nie jest "taki słaby".
    Nikt tutaj chyba nic nie pisał o "słabości". Czy coś mi umknęło?

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JureXXX Zobacz posta
    Szkoda że ten Tamron 28-75 2.8 niby taki słaby.
    Tamron nie jest słaby, ale trzeba przebierać. Są sztuki lepsze i gorsze. Ja miałem wersję nową z silnikiem i była całkiem ok, ale używałem jej głównie z analogiem. Mam teraz wersję na śrubokręt i jest znacznie ostrzejsza, radzi sobie pięknie na D700 i nawet na D500 daje obrazek znośny. Jeżeli ktoś pisał, że to słabe szkło, to raczej trafił słabszą sztukę.
    Ps. Na szybko jakieś wspomnienie na 2.8 z Tamrona


  6. #86
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja miałem wersje taką jak testowali dawno temu na optycznych czyli z silnikiem, nawet nie wiedziałem że jest inna, no i o ile wtedy właśnie na D700 było ok to po podpięciu do D750 było słabiutko, powolny AF i f/2.8 słabiutkie bo raczej to jest wyznacznikiem jasnego zooma, Tamron 24-70 w ostrości i szybkości to kosmos jeśli porównamy oba, oczywiście to kosztuje, dlatego wspomniałem że jakbym miał męczyć się z tym Tamronem 28-75 to wolę wybrać DX + Sigma 17-50.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja miałem wersje taką jak testowali dawno temu na optycznych czyli z silnikiem, nawet nie wiedziałem że jest inna, no i o ile wtedy właśnie na D700 było ok to po podpięciu do D750 było słabiutko, powolny AF i f/2.8 słabiutkie bo raczej to jest wyznacznikiem jasnego zooma, Tamron 24-70 w ostrości i szybkości to kosmos jeśli porównamy oba, oczywiście to kosztuje, dlatego wspomniałem że jakbym miał męczyć się z tym Tamronem 28-75 to wolę wybrać DX + Sigma 17-50.
    Chyba źle trafiłeś... Mam wersję z silnikiem od 3 lat. Ogarnia różne repo- w ruchu, w słabym świetle... Nie jest to słaby czy powolny obiektyw. Jest to przeciętny obiektyw biorąc pod uwagę bezwzględną oceną (porównując do najwolniejszych/najszybszych czy najostrzejszych/najbardziej mydlanych), oraz dobry biorąc pod uwagę względną ocenę, czyli to co otrzymujemy pod FX używanego za tysiaka lub nowego za 1.800 zł o takim świetle i zakresie.

  8. #88
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nikt tutaj chyba nic nie pisał o "słabości". Czy coś mi umknęło?
    Przeczytaj ostatnie zdanie w poście #84 , tylko uważnie.

  9. #89

    Domyślnie

    Czy wspominałem że będzie ciężko i drogo? Nie mówiłem o stalkach bo na wycieczkach się ich nie używa. Kupisz 24-70 i masz 900g do kilograma wagi dodaj aparat 850g, ładowarkę, akumulatorek zapasowy, a zakres na 70mm się nie kończy, dodaj zooma 70+ i masz 2kg+ do tego wartość sprzętu w tysiącach i pilnuj tego na plaży, powodzenia w wyborze. Ja nadal polecam DX.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  10. #90

    Domyślnie

    Kurczę, jeżdżę za granicę kilka razy w roku i nie wiedziałem, że jest zakaz stałkowania Zamiast 24-70 można przecież kupić choćby dwa razy lżejszego 24-85. Nie mam stuprocentowej pewności, ale może wystarczyć na plażę i do tego lżejszy od choćby Sigmy 17-50, którą używałem na wyjazdach. Do tego D600 i waga zestawu robi się identyczna z tym co sam niedawno woziłem czyli D7100, przy czym 50/1.8, którym zastąpiłbym Sigmę 30/1.4 także od niej lżejszy (ponad dwa razy) więc jednak wychodzi na to, że w zależności od potrzeb może się okazać, że lżej podróżuje się z pełną klatką Może nie jest tak do końca, ale nie demonizowałbym tej wagi zestawu FF (szczególnie jeśli porównujemy ją z zestawem DX), bo to przede wszystkim zależy od konkretnych obiektywów. Właściwie problem widziałbym tylko w przypadku zoomu UWA, bo tu faktycznie działa ciężkiego kalibru i przy jasnym tele, ale w tym ostatnim wypadku i tak ratowałem się obiektywem FX. A na plażę biorę tylko telefon. Mi wystarcza, ale jeśli ktoś się nie może rozstać ze swoim sprzętem to na czas kąpanka prawie zawsze można graty u kogoś zdeponować (np u barmana czy w budce ze smażonymi świerszczami )
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-09-2017 o 03:35

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co kupić? Dxx czy Dxxx, a może Dxxxx?!
    By SlaWasII in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 11:00
  2. D 50 -> D 70s - który mam kupić- a może całkiem inny?
    By RobertN in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 02-04-2006, 08:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •