Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Doktor Żywago

  1. #11

    Domyślnie

    Ale zdajesz sobie sprawę z tego w jakich ramach czasowych rozgrywa się akcja "oryginału"? W książce pewnie też bohaterowie nie wyśpiewują swoich kwestii, ale nie jestem pewny czy to kolejny powód do krytyki. To jest musical, forma lżejsza, bardziej rozrywkowa i do tego to adaptacja od Lucy Simon na motywach a nie wierne przeniesienie, które i tak byłoby niemożliwe do przeprowadzenia. Coś jeszcze trzeba dodawać? I co ma to rzeczy to jaki tytuł ma filmowa adaptacja Jądra skoro autorzy nie kryją tego czym się inspirowali? Gdyby musical się zwał "Żyw" byłoby lepiej?

    PS Myślę, że twórca wspominając o krynolinie raczej miał na myśli to, że nie będzie się "sztywno" trzymał treści powieści I z tego co czytam to używa się jej nawet w XXI wieku, choć rzadko
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 20-09-2017 o 11:42

  2. #12

    Domyślnie

    W książce Jurij walczy na froncie I wś. IMO wystarczające uzasadnienie wspomnianej sceny. A jej przebieg - jak napisał cz4rnuch. Zdjęcia bardzo mi się podobają, nabrałem ochoty na spektakl.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #13

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odwiedziny i dobre słowo.
    Spodobała mi się bardzo dyskusja na temat odchodzenia w adaptacjach utworów literackich do oryginału.
    @sufenta , też widziałem dużo lepsze zdjęcia teatralne i sam chciałbym takie robić. Nie jetem specjalistą od tego typu fotografii. Więcej - nie jestem specjalistą od fotografii w ogóle. Zdjęcia robię dla frajdy, z większym zaangażowaniem od niedawna i czasami coś tu wrzucę, żeby przekonać się czy idę dobrą drogą. Prezentowane wyżej fotki robiłem z drugiego rzędu widowni. Pierwszy rząd zarezerwowany był w połowie dla fotografów prasowych i w połowie dla fotografa operowego, który miał ten komfort, że mógł focić niemal z każdego miejsca na widowni. Poza tym było to już jego kolejna fotografowana próba, więc wiedział z wyprzedzeniem jak będą wyglądać poszczególne sceny. Mnie, głównie ze względu na brak czasu, nie stać aż na takie zaangażowanie .
    W związku z powyższym słowa jednego z moich niekwestionowanych autorytetów na tym forum @fafniak "Dobra rzemieślnicza robota" przyjmuję jako wielki komplement.
    Cieszę się, że udało mi się zainspirować was do wizyty w teatrze. Zdjęcia oczywiście nie oddają nawet we połowie tego, co się dzieje na scenie. Wielką robotę robią muzyka i wykonawcy. Dla was jeszcze kilka kadrów ze spektaklu (piony zmniejszyłem ). Ciągle liczę na uwagi.

    17.

    18.

    19.

    20.

    21.

    22.

  4. #14

    Domyślnie

    Całość bardzo dobra. Szczególnie zdjęcia wieloplanowe przypadły mi do gustu, chociaż portrety też "trafione"

    Możesz spróbować też sił w konkursie http://www.instytut-teatralny.pl/akt...ej_2017-01-25/

    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez burton ; 21-09-2017 o 20:38
    Nikon FM3a, Nikon FM2n, Nokton 55/1.2, Nikkor 50/1.8, Ultron 40/2, Color-Skopar 28/2.8

  5. #15

    Domyślnie

    @burton , dzięki za podrzucenie linka. Te zdjęcia nie mieszczą się już w aktualnej edycji konkursu, ponieważ dotyczy on wydarzeń do końca sierpnia 2017. Mam wprawdzie jedną bajkę zrobioną w OiFP. Przejrzę i zastanowię się.

  6. #16

    Domyślnie

    Jak dla mnie REWELACJA.
    Kawal albo nawet kilka kawalkow bardzo dobrej roboty
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem .....
    foto.krupek.info https://500px.com/krupek moje foto pstryki

  7. #17

    Domyślnie

    mi sie podobają, przy każdym się zatrzymałem na dłużej.
    A7III + T 28-75/2,8 +sony 85/1,8 samyang 35/2,8
    http://zientas.pl

  8. #18

    Domyślnie

    10-bardzo mi się podoba.
    Milosnik negatywow.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. przedwojenny doktor
    By kina98 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 20:53
  2. [ Krajobraz ] Dzień doktor dobry
    By maddnes in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 08:53
  3. [ Portret ] Marta - Pani Doktor :)
    By remiksson in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 23:30
  4. [ Portret ] Doktor habilitowany ...
    By Czarodziej in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 10:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •