Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Unhappy D500 + 200-500 Problemowo

    Mam problem z zestawem 200-500 + D500.

    Aparat pracuje w trybie AF-C, niezależnie od typu autofocusa (Dynamic, 3D, single point), ma problemy z uchwyceniem szybko poruszających się obiektów na szarym tle i na niebieskim niebie. Problem najprawdopodobniej dotyczy obiektywu – z obiektywami innymi – 70-300 4-5.6 VR, 70-200 2.8 VR II problem nie występuje.

    Obiektyw bez problemu ostrzy na obiektach ciemnych – tj. Las, trawa, ludzie. Problem pojawia się przy fotografowaniu samolotów.

    Skierowany na samolot obiektyw – z ustawieniami AF-C, dynamic-25 i uruchomionymi systemami VR i limiterem AF do 6 m, "kręci" nie w tę stronę skali (tj. Do 6 m), a następnie staje. Ponowne wciśnięcie przycisku migawki do połowy (tak samo dzieje się w przypadku AF-ON), zespół aparat-obiektyw 'nie szuka' ostrości, nie ma zmiany odległości ogniskowania. Ręczne doostrzenie pierścieniem czasami pomaga, jednak nie w 100% przypadków. Pomaga także skierowanie obiektywu na obiekt nieruchomy, na ziemi, i ponowne wyostrzenie na samolocie – jednak również, nie zawsze. Problem jest bardzo frustrujący, na Ostravie uciekło mi wiele kadrów przez to. W obiektywie nie dokonywałem aktualizacji firmware w toku akcji serwisowej.

    Mam podejrzenie, co moglo się zrypać, najpierw wyszło firmware do 200-500 i później firmware do aparatu, i firmware pod aparatem gryzie się z tym od obiektywu.

    Co jeszcze ciekawsze - d300s w ogóle obiektywu nie widzi. Poza tym - problem nie występuje z innymi szkłami.

    Najgorsze: nie da się tego zdiagnozować w warunkach innych niż dynamiczny pokaz samolotu - ptaszki na ogrodzie - zestaw zapierdala [D500 i 200-500]. Podejrzany jest też czujnik AF - mógł się zasyfić i od tego powstał problem.

    Koleżanka miała identyczny przypadek z zestawem 80-400 + D810, i jej koledzy z Łopuszańskiej niestety nie pomogli. Kupiła 500 f4, 80-400 poszło do ludzi - ale mnie niestety na takie rozwiązanie nie stać, 200-500 to maks na co w tej chwili mogę sobie pozwolić.

    Nic, chyba trzeba spakować paczkę i wysłać na Łopuszańską :/

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Witem, również korzystam z zestawu D500 i nikkor 200-500 i powiem Ci,że o ile tak jak piszesz jest dobrze przy fotografowaniu ludzi, ptaków tak przy foceniu na pokazach lotniczych w trybie AFC mam dużo nieostrych zdjęć, lub tzw. prawie ostrych i przy większych odległościach w trybie AFC sporo mydlanych. Z tym zestawem fociłem niestety dopiero w Nowym Targu i Sliac gdzie była straszna termika więc zwalałem to na warunki pogodowe ale w Sliac nawet przy śmigłowcach na 1/160 w trybie AFC obiektyw nie trafiał często , a to chyba normalne nie jest. Nawet zdarza się to przy smiglakach przy czasach rzędu 1/320 s a to już normalne nie jest. Coś chyba rzeczywiście taki zestaw się gryzie ale w trybie AFS jest O.K. Body niedawno zakupione więc o zasyfieniu czujników AF nie może być mowy. Daj znać jak rozwiązałeś problem bo wydaje mi się,że istnieje. Daj znać jak rozwiązałeś problem. Chciałbym uniknąć wysyłania body z tele do serwisu bo nie uśmiecha mi się aby coś grzebali przy D500. Czasami zastanawiam się, czy to 200-500 to faktycznie nie jest dobre ale tylko do przyrody. Nadmieniam,ż 200-500 mam od stycznia tego roku, nie robiłem żadnej aktualizacji firmware w szkiełku ani w body. Tak jak piszesz z 70-200 2,8 jest wszystko o.k. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Daro69 ; 19-09-2017 o 13:46

  3. #3

    Domyślnie

    W body priorytet wyzwolenia migawki mam ustawiony na ostrość, więc tu problemu nie ma.

    Co więcej - na D810 obiektyw ma taki luz na bagnecie, że w jednej pozycji [skrajnej] obrotu łączy, w drugiej nie, natomiast z d300s - nie działa wcale. Może być to kwestia bagnetu w szkle. :/ Ech, mega zmartwiony jestem.

    Znam dużo osób, które 200-500 do lotnictwa używają, tak samo używałem go na d300s w ubieglym sezonie. Być może szkło po prostu zużywa się mechanicznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale to jak? W zeszłym sezonie 200-500 dogadywał się z D300s a w chwili obecnej z d300s nie działa? Jeśli tak to nad czym ty się jeszcze zastanawiasz? Szkło powinno jechać do serwisu.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  5. #5

    Domyślnie

    Paczka poszła do serwisu z d500 i d810 w pudle.

    Zobaczymy co zaradzą.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprzęt wraca. Diagnoza: 'wypięte dwa wtręty styków na bagnecie - uzupełnione'

    Szybko się uwinęli - wysłałem w ub. czwartek - jutro graty z powrotem u mnie.

Podobne wątki

  1. D3s, D4 czy D500?
    By slodkinysa in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 20:56
  2. D500 czy OMD EM-1 MKII
    By orzech_orzech in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-03-2017, 18:09
  3. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •