Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nuns beach - Ballybunion

    Miejsce raczej malo dostepne, tylko przy odplywie i dodatkowo troche gimnastyki...wszystko na zdjeciu swiadome, wiec wyprzedzam komentarz o polozeniu horyzontu.
    Pozdrawiam i zapraszam.


  2. #2

    Domyślnie

    Kolorystycznie bardzo mi pasuje. Ladne, lekko przytlumione swiatlo, budujace klimat. Miejsce z ogromnym potencjalem.
    Kadrowo to prawie pol/na pol mi nie pasuje, brak tego "pazura" kadrowi...
    Ja wiem, ze przy odbiciach stosuje sie pol/pol, ale ja bym tutaj bardziej staral sie wyeksponowac w kadrze odbicie wlasnie. Teraz na pewno bym nie cial, bo szkoda takiego nieba.
    Tylko postaral sie o druga fote z wiekszym udzialem odbicia w kadrze.

    Ogolnie wszystko gra i mi pasuje, oprocz kadru.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Widok mnie zachwycił. Krajobraz, kolory, kompozycja. Ciepła lewa kontra chłodna prawa strona kadru. Przeczytałem wstęp - ok.
    Spojrzałem jeszcze raz. Wzrok przez chwilę przeskoczył mi z lewej na prawą stronę kadru. W pierwszym ułamku chwili, gdy spojrzenie było po lewej, obraz wydawał się ciepły - jego lewa strona... Po ułamku sekundy, gdy wzrok przeskoczył na prawo, obraz wydał się zimny, ale już w 3/4 a nie połowie!! Oprócz prawej strony, także dół lewej wydał się zimny, choć przed chwilą gdy patrzyłem tylko na lewą, to cała lewa wydawała się ciepła!! Już rozumiem to kadrowanie!! Świetna zabawa z oszukowaniem swojego wzroku.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Krzysiek - mam takie, ale w takim miejscu kadry sa bardzo podobne, poszperam jeszcze jednak, bo sporo sie zmienialo na niebie i zdjecia docelowo sie sporo roznia.

    FelTom - tak opisales, ze sie zamotalem sam nad wlasnym zdjeciem

  5. #5

    Domyślnie

    Zdjecie widziałem na telefonie i powiedziałem do siebie: okej... zobacze na monitorze. Jest jeszcze lepiej niż myślałem! Piekne zdjecie, naprawdę się podoba.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  6. #6

    Domyślnie

    To, ze sie tobie Sebek spodoba to wiedzialem, bo sie nam podobne zdjecia podobaja

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Krzysiek - mam takie, ale w takim miejscu kadry sa bardzo podobne, poszperam jeszcze jednak, bo sporo sie zmienialo na niebie i zdjecia docelowo sie sporo roznia.

    FelTom - tak opisales, ze sie zamotalem sam nad wlasnym zdjeciem
    Oglądając zdjęcie na 5" telefonie...
    Lewa strona bez wątpienia jest w ciepłej tonacji. Prawa w zimnej. Na dole lewej strony znajduje się jednak znaczny pasek odbicia niebieskiego nieba. Wpatrując się w lewą stronę, ciepła tonacja tak przeważa, że jest niezauważalny. Przerzucając wzrok na prawo, gdzie przeważa tonacja zimna, ten pasek, który przecież nie odbiega zbytnio w tonacji od prawej strony, odbierany jest jako zimny. Dołącza do większości, nie jest przytłoczony przez większość ciepłego, lewego kadru. Ale takie wrażenia tylko na telefonie. Na małym obrazku.
    Na 50" 4K TV, już takiego wrażenia nie ma. Obraz jest za duży, ten pasek także, żeby oszukać wzrok. Teraz widać, jak czekałeś na odpływ fali i mokry piasek. Buty mokre?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Teraz widać, jak czekałeś na odpływ fali i mokry piasek. Buty mokre?
    No nie, kaloszki poszly w ruch...ale faktycznie ta tafla to cofajaca sie fala

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Ballybunion
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 09:17
  2. [ Krajobraz ] ...on the beach...
    By diablo1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-01-2012, 12:23
  3. [ Krajobraz ] Beach
    By judith_manson in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 21:25
  4. [ Krajobraz ] Somewhere on Beach
    By Frodo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 17:33
  5. [ Glamour/Beauty ] On the Beach
    By FunBoy in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 17:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •