Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kontakt z klientami ślubnymi

    Mam pytanie:

    1. W przypadku kiedy klient pyta mailowo o termin i ofertę, i podaje w mailu numer swojego tel. to dzwonicie do niego, czy też tylko odpisujecie na maila.

    2. Czy kiedy klient chce zdjęcia tylko z samego kościoła/ślubu, to czy bierzecie takie zlecenie i jak je wyceniacie?
    Zwykle klient liczy na cenę proporcjonalnie mniejszą w stosunku do czasu pracy. Ale wiadomo w ten termin już nic innego nie zrobicie, podpisanie umowy/rezerwacja terminu, nawet gdy za chwilę zgłosi się klient na normalny pakiet ???

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    malo mam takich co biora sam kosciol czy usc, cena wiadomo wtedy jest duzo nizsza ale klienci musza sie liczyc z tym ze nie zrobisz im cos ekstra za free bo i tacy sie cwaniacy zdarzaja, mialem nawet w tym sezonie takich klientow co chcieli sam kosciol i 1 taniec bo sala doslownie 5 min od koscioła mowie ok cena taka i taka, a potem na tydzien przed weselem kobitka mi mowi ze moze bym dluzej został za 100 czy 2 wiecej, i ja do niej z tekstem ze przykro mi bardzo ale zgodnie z umowa czas taki i taki i mam inne zlecenie na noc
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  3. #3

    Domyślnie

    1. Na maila, nie zapamięta oferty, na maila dostanie PDF i sobie przeglądnie kiedy zechce.
    2. Jak weźmiesz sam ślub to juz nie weźmiesz nic innego w tym dniu (innego ślubu). Nikt chyba nie liczy proporcjonalnie kosztów do czasu pracy. Im krótszy czas pracy tym drożej wychodzi przeliczając to na godziny.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Mam pytanie:

    1. W przypadku kiedy klient pyta mailowo o termin i ofertę, i podaje w mailu numer swojego tel. to dzwonicie do niego, czy też tylko odpisujecie na maila.
    Zawsze odpowiadam tą samą drogą, którą klient się ze mną komunikuje. Jeśli pisze, to może na tym etapie nie ma ochoty rozmawiać. Dodatkowo - taka luźna moja obserwacja - to klientowi musi zależeć na tym, żebyś to ty wykonywał dla niego reportaż. Dzięki temu masz finalnie klienta który będzie z Tobą współpracował co jest niezbędne.

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    2. Czy kiedy klient chce zdjęcia tylko z samego kościoła/ślubu, to czy bierzecie takie zlecenie i jak je wyceniacie?
    Zwykle klient liczy na cenę proporcjonalnie mniejszą w stosunku do czasu pracy. Ale wiadomo w ten termin już nic innego nie zrobicie, podpisanie umowy/rezerwacja terminu, nawet gdy za chwilę zgłosi się klient na normalny pakiet ???
    Zwykle biorę takie zlecenia. Przyjmuję taki rozkład kosztów do wyceny: przygotowania - 5%, ślub (nieważne czy kościół czy USC) - ok 45%, wesele (bez znaczenia czy z poprawinami czy bez) - 40%, sesja plenerowa + narzeczeńska - 10%

    Mam nadzieję że pomogłem

Podobne wątki

  1. Płyty ze zdjęciami ślubnymi - ile i dla kogo
    By madeleiness in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 18:06
  2. Problem ze zdjęciami ślubnymi
    By kar18olcia in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 17:06
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 19:21
  4. Poszukiwane strony z starymi zdjęciami ślubnymi
    By prz3mo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 13:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •