Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Serengeti National Park - safari w Tanzanii

    W Afryce byłem po raz pierwszy. Po raz pierwszy także fotografowałem zwierzęta w ich naturalnym środowisku, w sumie to zwierzęta w ogóle. Fotografie przedstawiają faunę żyjącą w parkach narodowych Tanzanii: Serengeti, Ngorongoro, Manyara. Większośc zdjęc wykonana Nikkorem 200-500 f/5.6. Jedynka zrobiona w konpletnej ciemności na d700 + 85mm 1.8D przy iso 6400, czasie 1/2 s oraz świetle 1.8. Pierwsze śliwki robaczywki?
    ps: wybaczcie białe ramki, tak już mam.

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    8.


    9.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Te marginesy białe to błąd czy zamierzone bo może w jakimś albumie papierowym to by było ok ale na forum to mam oczopląs.

  3. #3

    Domyślnie

    Fajne zdjęcia, ale te marginesy...
    Pisałeś wprawdzie o swojej fanaberii z nimi związanej i OK, ale żeby to było w formacie zdjęć, to może jakoś by było akceptowalne, a tak jet kicha. Prezentacja też się liczy, a te białe paski bardziej przeszkadzają niż ułatwiają.
    Fuji

  4. #4

    Domyślnie

    Te białe pasy to MASAKRA po prostu, moim zdaniem nie da się tego oglądać.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  5. #5

    Domyślnie

    5 mnie się podoba. Ale te ramki... No i jak tu jakiś zielony wpadnie, to za rozmiar będą baty...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Numer 5 - usunąć te coś białe u góry i u dołu zdjęcia i ... będzie miodzio

  7. #7

    Domyślnie

    Szkoda, że wiele ze zwierząt niknie wśród bałaganu na zdjęciach
    Ja wiem, że naturalne środowisko jest takie, ale można było trochę lepiej kadrować, albo nawet przy obróbce bardziej skupić uwagę oglądającego na zwierzętach właśnie.
    Na 2 spokojnie dużo góry można by było przyciąć, na 3 pokazać hipopotamy w całości. Na 5 to się musiałem doszukiwać, gdzie tam jest zwierz. Na 7 obcięcie żyrafy i próba szukania ostrości na żyrafie w tyle jest mocno na minus.
    I kompletnie nie rozumiem tłumaczenia, że ty już tak masz z ramkami - masakra, masakra i jeszcze raz masakra. Potrzebujesz ich w innych galeriach czy przy drukowaniu - ok. Ale do neta możesz przygotować zestaw bez ramek
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 17-09-2017 o 21:13
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Szkoda, że wiele ze zwierząt niknie wśród bałaganu na zdjęciach
    Ja wiem, że naturalne środowisko jest takie, ale można było trochę lepiej kadrować, albo nawet przy obróbce bardziej skupić uwagę oglądającego na zwierzętach właśnie.
    Na 2 spokojnie dużo góry można by było przyciąć, na 3 pokazać hipopotamy w całości. Na 5 to się musiałem doszukiwać, gdzie tam jest zwierz. Na 7 obcięcie żyrafy i próba szukania ostrości na żyrafie w tyle jest mocno na minus.
    I kompletnie nie rozumiem tłumaczenia, że ty już tak masz z ramkami - masakra, masakra i jeszcze raz masakra. Potrzebujesz ich w innych galeriach czy przy drukowaniu - ok. Ale do neta możesz przygotować zestaw bez ramek
    A ja uważam, że w tego typu zdjęciach nie jest najważniejsze to by pokazać zwierzaka jak najbliżej - mam takie zdjęcia i wydaje mi się, że maja one formę czysto dokumentalną. Nie pokazują całościowo pewnej sytuacji, która w parku miała miejsce. Chodzi również o okoliczności, otoczenie, pokazanie klimatu lub dostrzeżenie kadru, który może sprawić, że zdjęcie będzie nieco komiczne w odbiorze. Za przeproszeniem, nie tylko o mordę geparda czy lwa zapełniającą 75% kadru chodzi. Poniżej wrzucam fotki bez ramek, może będzie się Wam lepiej teraz to oglądać.

    1.


    1. bonus 1


    1. bonus 2


    2.


    3.


    3. bonus


    4.


    5.


    5. bonus


    6.


    7.


    8.


    9.

  9. #9

    Domyślnie

    5 i 5 bonus super są. 8 jest piękna, tylko dla mnie za ciasna, szersza byłaby idealna.

    Z tego co widzę, to warunki oświetleniowe były b. Wymagające, mocne podrownikowe słońce. Masz cos może z magicznych zachodów słońca?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mydlo93 Zobacz posta
    A ja uważam, że w tego typu zdjęciach nie jest najważniejsze to by pokazać zwierzaka jak najbliżej - mam takie zdjęcia i wydaje mi się, że maja one formę czysto dokumentalną. Nie pokazują całościowo pewnej sytuacji, która w parku miała miejsce. Chodzi również o okoliczności, otoczenie, pokazanie klimatu lub dostrzeżenie kadru, który może sprawić, że zdjęcie będzie nieco komiczne w odbiorze. Za przeproszeniem, nie tylko o mordę geparda czy lwa zapełniającą 75% kadru chodzi. Poniżej wrzucam fotki bez ramek, może będzie się Wam lepiej teraz to oglądać.
    ok, i gdzie to masz na np. 3?
    wiesz ja jestem jak najbardziej za tym co napisałeś, a jeszcze lepiej jak się pokazuje "od ogółu do szczegółu" bo wychodzi fajny reportaż
    ale nie widzę tego na twoich zdjęciach
    chcesz pokazać ogół - ok, potem pokaż szczegół
    a nie tylko np. jedną żyrafę uciętą w pół i nieostrą a drugą schowaną w krzakach na drugim planie
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 18-09-2017 o 16:58
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Big Bend National Park, Texas
    By wasciu in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-08-2017, 20:27
  2. [ Krajobraz ] Dolina Wicklow National Park
    By Greg81 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 23:04
  3. [ Krajobraz ] Glenveagh National Park (Irlandia)
    By Klarens in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 14:49
  4. [ Krajobraz ] Connemara National Park
    By brylek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 19:08
  5. Plener w Yosemite National Park
    By rmgdansk in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 12:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •