Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D7000 na 'lepszy model'?

    Witam szanowne grono Nikoniarzy.

    Po kilku latach używania mojego D7000 zaczynam mieć coraz więcej czarnych myśli z nim związanych.
    Na początku był ideałem po wielu małpkach i innych wynalazkach. Ostatnio jednak zaczyna mi trochę przeszkadzać głównie waga i rozmiar.

    Ostatnio będąc w markecie nie dla idiotów złapałem do ręki Sony A7 i A6000 i muszę stwierdzić że całkiem nieźle się te maluchy prezentują .
    I zarówno w mojej głowie jak i mojej lubej (byłem w szoku :P) pojawiła się idea żeby Nikona się pozbyć a nabyć jakieś bezlustro.
    Spodobał mi się A7 (wygodnie leży w ręce, pełna klatka) chociaż nie jestem pewien czy opłaca się dawać te 5000zł za niego. W końcu A6000 też robi fotki a za różnicę w cenie będzie można kupić obiektyw(-y)

    Na chwilę obecną mam 18-105 i 50 1.8G więc szklarni jakiejś wybitnej nie tracę(na chwilę obecną próbuję robić zdjęcia ptaków, samolotów(pożyczony 70-300 nikkor), i pseudomakro z 50`tką)
    Do bezlustra(nie mam ciśnienia na Soniacze) chciałbym mieć jakiś uniwersalny obiektyw, tele i coś do makro.

    Na budżet to ok. 2000zł na start(body+obiektyw)
    Jeśli sprzedam za rozsądną kwotę mój obecny zestaw(ceny na olx to ok. 2tyś) to wtedy albo decyzja na lepsze body lub dodatkowe szkła

    Pozdrawiam
    Aparat, szkło i nauka : )

  2. #2

    Domyślnie

    Akurat do ptaków i samolotów to bezlustrem możesz się rozczarować. Jeśli zabawa się spodoba to prędzej czy później pomyślisz o 150-600 lub N200-500. Teraz popatrz jakie tele i za ile podepniesz do bezlustra . Kolejna sprawa to ergonomia takiego zestawu i ile potrzebujesz baterii na dzień itd. Do wielu innych zastosowań bezlustro będzie fajne, ale za 2k to nie wiem czy w Sony coś znajdziesz sensownego

  3. #3

    Domyślnie

    D7000 nie odstaje wiele od najnowszych konstrukcji. Poza ilością megapikseli, brakiem wifi i innych gadgetów, oraz ciut słabszym AF niż w najnowszych konstrukcjach, to we wszystkim pozostałym daje radę. Ja zostawiłbym go do zadań którym bezlustro lub kompakt nie podoła, a za to dokupił jako drugi (kieszeniowy ) mocno zaawansowany kompakt z matrycą jedno-calową lub większą.
    Przykładowo: Panasonic Lumix DMX-LX 100 lub 15, Canon PowerShot G5 X, Fujifilm X100T itp. W ten sposób rozwiążesz częściowo problem wagi i gabarytu.
    Skoro masz wolne 2k zł to może lepiej zastanowić się nad jakimś ciekawym szkiełkiem, dopasowanym lepiej do tematów które fotografujesz.

  4. #4

    Domyślnie

    Po przespaniu się z sprawą uznałem że D7000 zostaje na miejscu i dalej będzie popełniać obrazki
    Co do czegoś mniejszego poczekam na przyszły rok kiedy nieudane prezenty wkroczą na Olx`y itp

    Wpadłem też na pomysł żeby 50`tkę(1,8G cały zestaw) wystawić na zamianę za Nikkora 70-300 VR tylko ile opłaca mi się dopłacać do tego interesu?
    Aparat, szkło i nauka : )

Podobne wątki

  1. D7000 vs. D5200 - który będzie lepszy
    By ElectroShock in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 15:00
  2. Model NIKONA D7000 ma uszkodzony AF?
    By Biedrona2013 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 16:43
  3. Monitoring Audio D7000 - Kabel do odsłuchu (słuchawek) D7000
    By _Ocean_ in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 02:48
  4. Ktory lepszy?
    By Gniewna in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2009, 12:47
  5. d40- lepszy obiektyw czy zmiana na lepszy model???
    By MARiS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 22:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •