Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Ogrodzieniec
    Posty
    47

    Domyślnie Fotografia produktowa kolory

    Witam, chciałem prosić o poradę mianowicie wykonuję zdjęcia etu do telefonu kolor etui jest miętowy a wówczas na zdjęciu wychodzi mi żółty. Zestaw jaki używam to stół bezcieniowy, lampa quanttum 300+ softbox z jednej strony i z drugiej strony 3x 65wat żarówki z parasolką odbijającą. Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Kup sobie X-rite Color Passport Checker i zrób profil dla tych warunków. Będziesz miał kolory oddane idealnie

  3. #3

    Domyślnie

    Zadbaj o jednakową temperaturę barwową oświetlenia które posiadasz.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #4

    Domyślnie

    Monitor tez warto skalibrowac. W sumie takie minimum z minimum to colormuki i colorchecker.

    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...orChecker.html

  5. #5

    Domyślnie

    Kolega frogi słusznie zauważył że z opisu wynika że masz dwa źródła światła o różnej temperaturze barwowej. Etui do telefonu to bardzo mały przedmiot i spokojnie dasz sobie radę oświetlić jedną lampą, najlepiej tą błyskową z softboxem. W aparacie ustaw balans na światło błyskowe co powinno ci dać realistyczną kolorystykę. Tak samo sprawdź czy nie prześwietlasz zdjęcia chcąc uzyskać wypalone biele tło, to co też będzie miało wpływ na kolor przedmiotu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Kup sobie X-rite Color Passport Checker i zrób profil dla tych warunków. Będziesz miał kolory oddane idealnie
    Gwoli ścisłości nie ma możliwości oddania wszystkich barw z rzeczywistości za pomocą RGB (nie mówiąc o CMYK) co widać reprodukując np dzieła sztuki.

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #7

    Domyślnie

    Na początek pokombinuj z dokładnym ustawieniem balansu bieli.
    W jakim programie wywołujesz? Profile stosowane domyślnie przez programy mogą mieć wpływ na odwzorowanie kolorów.

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo57 Zobacz posta
    .. lampa quanttum 300+..3x 65wat żarówki
    To błąd. Jeśli zależy ci na precyzji. Bardzo mało prawdopodobne by świeciły tak samo, nawet jeśli podają, że żarówki mają 5500K.
    No i zobacz jaki parametr Ra mają te żarówki. Ponad 90?

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    .. W aparacie ustaw balans na światło błyskowe co powinno ci dać realistyczną kolorystykę. ..
    No nie bardzo. To tylko takie przybliżenie, a jak chodzi o niuanse to trzeba robić PRE albo profil Color Checkerem (lepiej)

  9. #9

    Domyślnie

    Poprzez rady poprzedników wynika przekonanie, że powodem złego wyniku założyciela wątku jest niechlujstwo wykonawcze. Być może, że tak jest. Ale jest też możliwe, że nie da się poprawnie odwzorować barwy tego konkretnego futerału szczególnie, że część zieleni to "barwy krytyczne". Każdy kto wykonywał fotograficzne próbniki kolorów (np próbek tkanin, farb itp) wie organoleptycznie, że jest to nieraz niewykonalne. Miewałem sytuacje, że reprodukowałem (z rygorami) obraz i prawie cały był bardzo wierny ale jeden fragment kompletnie był nietrafiony. I kiedyś to był właśnie zielony - reprodukował się jako żółty. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest lokalna korekta koloru do zieleni, o której uważamy, że jest choć trochę podobna do oryginału.

    O tym jak bardzo niedoskonała jest reprodukcja fotograficzna (i dalej druk lub monitor) najłatwiej przekonać się bawiąc się w fotografowanie malarstwa a później porównując wyniki. Przeważnie to przepaść.

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,
    przeszukiwałem forum, jednak nie znalazłem żadnej informacji na temat fotografi produktowej. Chciałbym taką wykonać w swoim sklepie jednak kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Czy znajdzie się tu dobra dusza i podsunie mi kilka dobrych rad.
    Przykładowe produkty, które będę chciał fotografować:
    https://natur-sklep.pl/sklep/pokrzyw...e-pociete-bio/
    https://natur-sklep.pl/sklep/bambus-...75-krzemionki/
    https://natur-sklep.pl/sklep/agar-agar-mielony/

    Za wszelką pomoc dziękuje

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D80 - fotografia produktowa
    By mosiu99 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 15:41
  2. Fotografia produktowa - warsztat
    By joker87 in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 19:47
  3. Fotografia produktowa - warsztat
    By joker87 in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2014, 20:51
  4. Fotografia produktowa - sugestię
    By mallior in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 12:38
  5. Fotografia produktowa
    By dariuszroman in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •