Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Panowie! Trochę dystansu do drobiazgów, one nie przybliżają pytającego do tego o co pytał.
    Uważam, że przybliżają ciut więcej niż Twój post. I nie piszę tego złośliwie- po prostu nasze wypowiedzi dotyczyły mimo wszystko tematu lamp, ich mocy oraz (wcześniej) funkcji.

  2. #12

    Domyślnie

    Chyba o SB900 nikt jeszcze nie wspomniał
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  3. #13

    Domyślnie

    Autor wszystko dokładnie czyta i dziękuje za każde słowo.

    Przy okazji:
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ta opcja jest również w SB-910.
    nie udało mi się tego na obudowie SB-910 odnaleźć. Zakładając że na SB-700 to rzeczywiście jakaś znacząca różnica w działaniu (odnalazłem tę dyskusję) ale też znany kultowy już Ken Rockwell pisze:
    "...The SB-700 has about the same range of light patterns (focal length settings) as does every other flash.
    Someone at Nikon had the clever idea of making a new feature out of relabeling the settings in many different ways, and then claiming this as a way to modify light concentrations and settings for FX and DX lenses.
    It's all baloney.

    With a normal flash set to the 50mm setting, you get what the SB-700 also calls the "concentrated" setting at 35mm, and the "even" setting for 70mm. You also get the same things repeated as the 28mm setting for DX, and the concentrated setting for 20mm and the even setting for 45mm.
    All these "different settings" are actually the same setting, called many different things in the firmware's User Interface.

    This is firmware foolishness; you can do all these tricks with any other flash with a zoom head if you're paying attention.
    ..."
    I rzeczywiście, Nikon zarzucił w kolejnych modelach ten pomysł.

    Odnalazłem też porównanie mocy oraz innych informacji odnosnie SB 700 i 900 (np ilości błysków na różnych rodzajach baterii, siły itp).
    Co może być ważne w mobilności, SB-900 ma wejście zewnętrznego zasilania

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teller Zobacz posta
    nie udało mi się tego na obudowie SB-910 odnaleźć.
    Ale ten przycisk jest na obudowie, tylko "świeci" się wtedy kiedy jego działanie jest aktywne.

  5. #15

    Domyślnie

    Jeden z kolegów już proponował SB800 zasilaną pięcioma akumulatorkami. Najtańsza, dobra opcja do codziennego "katowania" i moc odpowiednia. A może masz możliwość pożyczenia od kogoś na testy? Zamkniesz się w kwocie 400-500 zł.

  6. #16

    Domyślnie

    Rozszerzenie lub zawężenie obszaru święcenia też jest w Sb-900/910, ale nie w postaci suwaka. Trzeba w nich naciskać guziki nie zrobi się tego tak szybko jak w SB-700 poza tym trzeba oderwać okobod wizjera.
    Nie mniej jest to mało przydatna funkcja. Jak się chce zawęzić/rozszerzyć obszar doświetlania przez lampę to lepiej użyć ręcznego ustawienia zooma (rozszerzenie) albo użyć grida (zawężenie).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Mam SB-700, używam ich do podobnych zadań, jak kolega teller i nigdy nie miałem potrzeby grzebać tym suwakiem w trakcie fotografowania. Tak jak napisał GonzoG, można do tego użyć zooma. Sugerowałbym SB-910, duży zakres zooma, moc odpowiednia i ma zabezpieczenie przed przegrzaniem palnika (spotkałem się z opiniami, że SB-900 lubiła się zagotować). Do tego akumulatorki niklowo-cynkowe, mają wyższe napięcie i szybciej ładują lampę.

  8. #18

    Domyślnie

    Ok. Decyzja podjęta, lampa zakupiona. YN-685 (nowa, 450zł).
    Z racji niewielkiej wiedzy 'w razie wu' nie zdecydowałem się na ryzyko zabrania na dłuższy wyjazd 'używki' SB-700/900/910. Ceny nie były bardzo wysokie bo ok. 600-750 (licytacje od 600 w górę przy braku - na alternatywnych aukcjach - 'kup teraz' na pułapie 750), ale wszystko to licytacje, a ja ruszam jutro w siną dal. Zakładam, że w razie zaistnienia mojej trwalszej relacji z lampą błyskową (generalnie konsumuję światło zastane) zdecyduję się kiedyś - w ramach sprawiedliwej równowagi - na Sabinkę jako drugą, do portretów we wnętrzach. Jeśli chodzi o rodzaj doświetlenia stosowany przez Rineke Dijkstra - przyglądam się lampom LED'owym i raczej tu będę szukał wsparcia.

    Wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się ze mną swoim doświadczeniem i opiniami bardzo mocno dziękuję. Być moze za rok dwa bedzie można zerknąć na efekty pracy z tą (lub/i inną) lampą. Pozdrowienia dla wszystkich i jeszcze raz dzięki.

  9. #19

    Domyślnie

    YN-685 minęły 4 miesiące, jak wrażenia podczas użytkowania.

  10. #20

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Szczerze mówiąc nasza relacja na razie jest dość nieudana. Wina leży po mojej stronie, lampa dla kogoś wskakującego na głęboką wodę zarządzania takim światłem i oczekującego prostoty w podążaniu za moimi potrzebami nie jest (w mojej ocenie) intuicyjnie łatwą 'na dzień dobry' w użytkowaniu. Przed kilkunastoma laty używałem często lampy zewnętrznej (jeszcze na analogu) i mam w pamięci wspomnienie udanej symbiozy.
    Ze względu na intensywny całodobowy charakter dokumentacji po kilkudziesięciu próbach ustanowienia tego 'współdziałania' odpuściłem temat na później i schowałem lampę do plecaka. Brakło mi przed wyjazdem (i w trakcie) kilku spokojnych dni na poznanie lampy i dopasowania jej do swoich potrzeb (wyegzekwowania określonych zachowań i usunięcia niepożądanych) - doradzam coś takiego każdemu podobnemu do mnie użytkownikowi.
    Z konkretnych problemów: nie umiem zidentyfikować dlaczego po zrobieniu zdjęcia (nie zawsze szybko) aparat strzela drugie zdjęcie, sekundę lub kilka po pierwszym, również z błyskiem. Robi tak w 90% przypadków dziennych zdjęć. Sprawdziłem, nie mam w body bracketingu lampą (naświetlenie jest identyczne). Mam też odczucie, że możliwości ustawień (LCD+pokrętła) są niewielkie, co wskazuje albo na niewielkie ich portfolio (wątpię) lub na moje niedołęstwo i ignorancję (to bardziej). Kłania się głęboka analiza Manuala lub ogólna edukacja, ale na to przyjdzie czas dopiero po powrocie w teren (za tydzień). Postaram się później podzielić większą ilością doświadczeń, nie sądzę jednak bym był na tyle zaawansowanym użytkownikiem by moje doświadczenia były przydatne i w jakiś sposób kompetentne.

    Marginalna ciekawostka: po lekkim przemoczeniu plecaka (deszcz) i odstawieniu go takim na tydzień okazało się że syntetyczne etui porosło pleśnią. Plecak, inne materiałowe klamoty, saszetki w nim etc wyschły ładnie. Warto etui lampy dokładnie (i na otwartym powietrzu) suszyć.
    Ostatnio edytowane przez teller ; 08-01-2018 o 11:10

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. lampa do d7100
    By april44 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-12-2016, 16:14
  2. lampa do d7100
    By stan1976 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 09:49
  3. Lampa do reportażu filmowego z miejsca akcji PSP do Nikona D5100
    By Humphrey in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 13:02
  4. Lampa do D7100
    By danieltorun in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 21:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •