Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie aparat dla artysty - pomóżcie wybrać

    Hej, jestem tu nowy i na wstępie chciałem powiedzieć CZEŚĆ :D
    Jeśli wątek wydaje sie być powtórzony, albo nie w tym miejscu, do admina z góry sorry.

    Słuchajcie, bo opcja jest tego typu, że też jestem zupełnie nowy w systemie Nikona, już 12 lat rypie na Canonie, ale mam dość.. szczerze, nie mam ochoty inwestować w brand, który cofa sie w rozwoju.

    Pomóżcie mi dobrać puszkę, bo mam tzw. information overload.. Z optyką sobie dam rade.

    Budżet za body 4k --> 6k max

    Biorę pod uwagę d7200, d610 albo zaciorany d750, jeśli mnie przekonacie mogę jakoś wyzipać na d500 ( używki ofc )

    Fotografia jaką się zajmuję: konceptualna, inscenizowana, makro, street minimal: travel; w studio: portrety, martwa natura, produktowe; raz na jakiś czas reportaż, wesela wiadomo..

    Co bym chciał od aparatu..?
    Jak najlepszej rozdzielczości i jakości wydruków, które mogę zrobić, załóżmy 200x200cm tak, aby to jeszcze można było jakoś oglądać z odległości metra?
    Nie potrzebuje jakoś bardzo wysokich czułości ISO, jeśli 3200-6400 nie będą tak zaszumione to będę zadowolony, jednak 1600iso crystal clear would be nice.
    Solidny DR! przy wykręcaniu cieni, było by ekstra nie wrzucać szumu do obrazka
    Autofocus nie musi być szybki, ale zależy mi na jak najszerszym rozłożeniu pól AF (d610 wąsko, d500 bajka) bonusowo focus picking tez byłby mile widziany (helios, jupiter, takumar, wiecie)
    Prędkość migawki, zdjęcia seryjne i bufor są absolutnie nie znaczące, nie musi być szybko i dużo FPS
    Opcja video jak i tilti-shifti-touchy screen może nie istnieć
    Też dobrze, aby był lekki i miał wifi

    I co myślicie co mi doradzicie? :D
    Jeszcze wtrącę, że byłbym bardziej przychylny do APS-C, wiem wiem, epicki bokeh tylko na 35mm, odwzorowanie kolorów, bo profesjonalnie i w ogóle, ale jednak crop do moich prac makro robi swoje.

    pozdrawiam!

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Po przeczytaniu drugiej części posta zdecydowanie polecić mogę D7200, cenowo masz plan minimum i zostaje kasa na obiektywy.
    Niestety pleśniaków nie podłączysz żeby mieć w pełni funkcjonalny zakres ostrzenia.
    Do tego 50mm, 85mm i sigma 18-35... mniam mniam.

  3. #3

    Domyślnie

    pod aps budowałbym 17-55 i macro: 60mm i tokine 100mm, choć fakt sigma 18-35 jest szalona, 85 tez zawsze sie przyda

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie taki sam dylemat miałem jak ty, Też chciałem Nikona ze względu na lepsze DR ale w ostatecznym rozrachunku i po przeliczeniu nie miało to najmniejszego sensu. Sprzedaż wszystkich eLek i kupienie odpowiedników by zyskać 1,2 DR nie kalkulowało się.
    Różnica u Ciebie polega też na budżecie i tym że chcesz by było lekko i z WIFI. Dlatego bardziej bym proponował albo bezlusterkowiec np SONY albo Pentax K-1 który w gruncie rzeczy spełniania wszystkie twoje wymagania.
    Ja na swoim Canonie 5dmkII drukuje kwadraty 100x100 czyli kadrowane z FF i obrazy z bliska robią wrażenie, taki Pentax k-1 ma dużo lepszą matrycę o większej dynamice, rozdzielczości i jest bez filtra AA.

  5. #5

    Domyślnie

    Myślałem nad Sony, ale ostatecznie żaden nie leży w ręce, więc wolę zostać przy lustrze. K1 no orajt orajt.. ale 10k za body, to tak troszke z 4k ponad mój limit

  6. #6

    Domyślnie

    Mocno ograniczają Cię pieniądze i skoro nie masz na dobrą puszkę to gdzie sens zmieniać cały system? Jak już pisałem sam miałem dość Canona i jego powolnego rozwoju oraz słabej dynamiki tonalnej. Ale mając tylko 4k nawet bym nie myślał o zmianie systemu, za co ty kupisz obiektywy?. Zwłaszcza że wymieniłeś prawie wszystkie rodzaje fotografii więc tak lekko można wskazać że z 3,4 będziesz potrzebować. Jakim sprzętem teraz pracujesz i jakie masz szkła?

Podobne wątki

  1. Pomóżcie mi wybrać!!!
    By lisiorka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 10:50
  2. Pomóżcie wybrać najlepsze wołanie
    By Grzesiek_G in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2010, 11:36
  3. Jaki aparat wybrać.? Pomóżcie.! PILNE.!!!!!
    By Izuuniaa96 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 17:59
  4. Accu - pomóżcie wybrać
    By puchbeary in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2007, 00:24
  5. Pomóżcie mi wybrać
    By Jeremy in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-11-2005, 23:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •