Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [IR] Pochowani

  1. #1

    Domyślnie [IR] Pochowani

    Fotka wykonana z zapory w Niedzicy podczas ostatnich wakacji. CC mile widziane




    Nikon D90 przerobiony na podczerwień z filtrem 590nm.

  2. #2

    Domyślnie

    Jejku, jakie to fajne i niekonwencjonalne. Kiedyś bardzo mocno lubiałem IR ale mi przeszło... niestety.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastianito Zobacz posta
    Jejku, jakie to fajne i niekonwencjonalne. Kiedyś bardzo mocno lubiałem IR ale mi przeszło... niestety.
    Ale to chyba nie IR, Sebastianito.
    Moim zdaniem kadr zbyt żółto/niebieski, pozostałe barwy nie występują. Uważam, że można by było trochę popracować nad kolorystyką.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Poprawiam się, nie doczytałem że to jednak IR.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastianito Zobacz posta
    Jejku, jakie to fajne i niekonwencjonalne. Kiedyś bardzo mocno lubiałem IR ale mi przeszło... niestety.
    Fajna odskocznia od "zwykłych" krajobrazów. Dodatkowo, w przypadku IR fotografowanie w samo południe to nie przeszkoda, i jest to dobre uzupełnienie dla zdjęć kolorowych.

    Cytat Zamieszczone przez G-creative Zobacz posta
    Ale to chyba nie IR, Sebastianito.
    Moim zdaniem kadr zbyt żółto/niebieski, pozostałe barwy nie występują. Uważam, że można by było trochę popracować nad kolorystyką.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Poprawiam się, nie doczytałem że to jednak IR.
    To pełnoprawny IR, tylko filtr 590 nm, a nie 720 Hoya czy Cokina. Przyzwyczailiśmy się, że IR musi być z "białą zielenią". Dodam, że zależności od filtra, uzyskujemy różne kolory.

    Dzięki za poświęcony czas i napisanie kilku słów.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja jeszcze raz się powtórzę. Ludzkie oko nie widzi IR więc nie jesteśmy w stanie powiedzieć co jest poprawne a co nie... więc ja tu upatruję piękna w podczerwieni.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawa fotografia. Ja obecnie raczkuje w temacie IR eksperymentując z R72 i Ilfordem Panf Plus 50, tak też jestem bardzo ciekaw jak ten kadr wyglądałby w b/w.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •