Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie D7100 i zamiana na aparat bez lustra. Czy jest godny zastępca?

    Czy jest jakiś zestaw aparatu bez lustra do 4500PLN, który godnie zastąpi D7100? Głównie fotografuje krajobrazy. Obawiam się szumów (m4/3) i rawów z bezlusterkowca. Dokładnie mówiąc że nie wyciągane z rawa tyle co z nikona. Czy ktoś z was zamienił D7100 i może podzielić się opinia?

  2. #2

    Domyślnie

    Mało info jakiej szklarni używasz, Sony A6300 chyba nie odbiega wiele osiągami matrycy
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  3. #3

    Domyślnie

    Za godnego następcę rozumiesz coś, co ma mieć podobne osiągi matrycy (wtedy spokojnie wystarczy Sony A6000), lepsze znacząco osiągi (raczej Sony A7 II), czy generalnie chciałbyś usłyszeć, że bezlustra zastąpią lustro (moim zdaniem nie... Bateria, ergonomia ceny dobrych szkieł...).

  4. #4

    Domyślnie

    Używam N18-105 (już sprzedany) , S10-20 N35 i N50. Rozważam zmianę ze względu na wagę i rozmiary. Nie chce się rozczarować jak zobaczę rawa i stwierdzę że nikon to nikon. Wiecie o co chodzi

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kilkazzłotych Zobacz posta
    Używam N18-105 (już sprzedany) , S10-20 N35 i N50. Rozważam zmianę ze względu na wagę i rozmiary. Nie chce się rozczarować jak zobaczę rawa i stwierdzę że nikon to nikon. Wiecie o co chodzi
    Ja kupiłem Sony a6000 i zmiana była zdecydowanie na plus (powody podobne do Twoich). Jeśli chcesz, mogę Ci podesłac jakieś RAWy lub wykonac jakieś zdjęcia w warunkach, jakie Cię będą interesować. Co do matrycy, to raczej nie będzie z tym żadnych problemów, nie rozczarujesz się. Pytanie raczej czy:
    1. jesteś gotów na droższe obiektywy, które miałyby zastąpić te, które aktualnie posiadasz?
    2. inna ergonomia bezlustra (dla mnie idealna, da się mocno spersonalizować aparat i do menu zaglądam od wielkiego dzwonu)?
    3. jak ktoś juz wspomniał, bateria wystarcza na zdecydowanie krócej (200-300 zdjęć)?

    Testowałem a6000 i a6300 w sklepie (miałem swoje karty sd i "modela"). IMHO poza detalami (dla mnei akurat nieistotnymi) oferowały ten sam poziom, więc wybrałem a6000, dzięki czemu wystarczyło na Sigmę 30 f/1.4. Zdecydowanie na plus zaliczam mozliwośc podpięcia praktycznie każdeo szkła z każdego systemu (osobiście używam kilku szkieł m42 i rewelacyjnym Takumarem 55 f/1.8 na czele). Najlepiej sam podejdź do jakiegoś sklepu, pomacaj, porób trochę zdjęć (mnie pozwolili nawet różne szkła podłączyć) i oceń efekty sam w zaciszu domowym
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kilkazzłotych Zobacz posta
    Używam N18-105 (już sprzedany) , S10-20 N35 i N50. Rozważam zmianę ze względu na wagę i rozmiary. Nie chce się rozczarować jak zobaczę rawa i stwierdzę że nikon to nikon. Wiecie o co chodzi
    Raw to jedno, optyka drugie. O ile odpowiadające stałki dobierzesz, o tyle z UWA będzie chyba trochę gorzej, tzn. albo sięgniesz głębiej do kieszeni na szkło Sony, albo jakieś przejściówki, a nie są to rozwiązania bez wad. Też kombinowałem w poszukiwaniu mniejszego aparatu, ale ogólnie z optyką do bezluster nie jest fajnie, zwłaszcza jeśli idzie o "skrajne" ogniskowe, czyli UWA i tele (plus ergonomia), zwłaszcza jeśli popatrzymy na ceny Standardowe ogniskowe raczej dobierzesz w rozsądnej kasie, plus różne m42. Pozostaje kwestia ergonomii, nie dla każdego małe jest piękne... i wygodne.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze że to statyczne zdjęcia bo jak zaczniesz porównywać w realu AF to się mocno zdziwisz dlaczego w testach jest tak dobrze, a u ciebie na biegającym dzieciaku masz 80% pudeł

  8. #8

    Domyślnie

    Nie liczyłem, ale aż tak dramatycznie to nie jest A zdarzyło mi się fotografować dzieci na karuzeli i w różnych innych sytuacjach (moje raczej nie należą do najspokojniejszych, nawet kiedy śpią ). Myślę, że pytający sam jest w stanie odpowiedzieć na swoje pytanie, jeśli wybierze się do sklepu i sam potestuje. Każdy ma jakieś swoje doświadczenia, potrzeby, wizje W segmencie bezluster / luster, w którym ja się obracam (czy obracałem), różnice nie są znowu takie duże (prócz tych, które wymieniłem w poście ciut wyżej). Autor Nikona ma, wie czego oczekuje od nowego aparatu, więc tylko sprawdzić, czy nowy system spełni te oczekiwania, czy nie @kilkazzłotych: a może puszka z niższej serii? Szkła zostaną, wagę zmniejszysz? Co prawda ergonomia po D7XXX może być przeszkodą, ale jeśli waga i jakość zdjęć mają być priorytetem?
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #9

    Domyślnie

    @dannywrocek Niedawno pożegnałem d5300 ze względów ergonomicznych. Jako ciekawostkę dodam że af w d5300 był znaczenie lepszy niż w d7100 co mnie trochę dziwi. Myślałem też o olympusie bo ma chyb największy wybór jeśli chodzi o obiektywy. Bardzo mi się podoba tylko matryca... miałem kiedyś panasonica m4/3 i szumił od iso 200

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kilkazzłotych Zobacz posta
    @dannywrocek Niedawno pożegnałem d5300 ze względów ergonomicznych. Jako ciekawostkę dodam że af w d5300 był znaczenie lepszy niż w d7100 co mnie trochę dziwi. Myślałem też o olympusie bo ma chyb największy wybór jeśli chodzi o obiektywy. Bardzo mi się podoba tylko matryca... miałem kiedyś panasonica m4/3 i szumił od iso 200
    Nie miałem nigdy aparatu z matrycą 3/4. W sumie, kiedy zmieniałem system, must have była matryca APS-C (co najmniej) i "olka" nie brałem pod uwagę. Ale może warto udać się do sklepu i potestować samemu nowszy sprzęt? Może aktualnie nie jest już tak źle. Ale to już zostawiam Twojej ocenie Podtrzymuję także swoją ofertę, gdybyś chciał jakieś RAWy z Sony a6000 zobaczyć
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zamiana D7100 na D610 albo na coś innego?
    By raddeli in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 06:53
  2. Zamiana D7100 na D500 czy D750?
    By marti5 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 23:42
  3. D7100 - Tryb opóźnienia ekspozycji a blokada lustra
    By C_K in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 19:31
  4. Czy warto - zamiana d5100 na d7100
    By Norberto in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 18:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •