Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zielonkawe zdjęcia z D700

    Na co dzień używam Lightrooma 6 i Nikona D750.
    Ostatnio dostałem od brata kilka zdjęć do przejrzenia/obróbki. Trochę przy tym posiedziałem, ale wydawały mi się zielonkawe co szczególnie widać było na skórze.
    Brat ustawioną miał też kopię foto w jpeg'ach. Otworzyłem kilka zdjęć i trochę mnie to martwi bo kolor skóry niby nieco za różowy, ale mimo wszystko wygląda ładniej niż zielony zafarb w lightroom.
    W LR ustawiałem różne profile kalibracji kolorów. Dłubałem przy balansie bieli, ale cały czas jest słabo. Zainstalowałem triala capture 1 i tu to samo.
    Na koniec pomyślałem, że gdzieś daję ciała więc chciałem sprawdzić jak poradzi sobie Capture NX. Byłem przekonany, że jeśli ustawię w CNX profil taki jaki był w aparacie to zdjęcie wyglądać będzie jak jpg wypluty przez puszkę. W CNX ustawiłem picture control na Standart i niestety lipa. Dalej jakoś za zielono.

    Monitor NEC p221w kalibrowany xrite i spectra view. Profil załadowany tam gdzie trzeba.

    Możecie podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem? W jpg niby ten kolor lepszy, ale jak trzeba powalczyć z cieniami czy prześwietlaniami to jednak bez nef'a zbyt przyjemnie nie jest.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bez zobaczenia tego raw trudno coś doradzić.

  3. #3

    Domyślnie

    Poprzez dropbox:
    https://www.dropbox.com/sh/ea7ggzzzq...jpJr5w1La?dl=0

    Przy okazji otworzyłem oba pliki irfanview (w ustawieniach wczytany profil monitora). Wyglądają identycznie. Coś być może mam nie tak z ustawieniami z resztąsoftu, ale z tego co kojarzę to LR korzysta z ustawień systemowych (w zarządzaniu kolorem Windows 7 wczytany ten sam profil co w irfanview), a w CNX profil w ustawieniach można wybrać ręcznie co też zrobiłem.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie NEF jest poprawny, otwarłem w Lr i zapisałem JPG, który nie ma żadnych zieleni itp skóra jest bardzo poprawna https://i.imgur.com/VVo4DjU.jpg ( napisz to wykasuję zdjęcie ).

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc.
    U mnie wygląda tak samo na profilu w LR ustawionym na Adobe Standard. Może mi się zielono w oczach zrobiło od trawy (tej ze zdjęć )
    Profile Standard z LR odbiega jednak od tego co daje nikon w swoich jpg'ach. Ale czy czasem w sofcie od Nikona ustawienie picture control na Standard na NEFie nie powinno dać takiego samego efektu jak to co produkuje aparat w postaci jpg?

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety tak nie jest, to co pokazuje Adobe standard ma się nijak do samych kolorów D700, czy jakiegokolwiek Nikona. Z pewnością D700 mniej ociepla kolory, niż nowe konstrukcje, mniej je nasyca i daje słabszy kontrast. Można to spokojnie ogarnąć, a najlepiej sobie sprawić Color Checkera i zrobić profile. Satysfakcja gwarantowana

  7. #7

    Domyślnie

    Color Checkera mam. Brat ze sobą nie miał.
    Czy dobrze mi się wydaje, że profile z checkera należy robić przy każdej sesji? Czy profil jest jeden dla jednego aparatu? Szczerze mówiąc używałem go tylko do balansu bieli.
    Ostatnio edytowane przez lacov ; 14-09-2017 o 07:00

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam profile dla każdego aparatu w różnych warunkach (słońce, cień, chmury, błysk). Nie biorę go na każde zdjęcia, choć oczywiście tak byłoby najlepiej. Ale po wyrównaniu kolorów na przykład na profil w słońcu, ustawiam WB i tyle pracy z kolorem. Warto też dodać, że Checker bardzo poprawia nasycenie kolorów, szczególnie w słońcu lub z błyskiem lampy. Jeżeli używasz tylko do balansu bieli, to znacząco tracisz jego zalety. Profile oczywiście zrobione w sofcie Adobe, nie X-rite
    Tak na szybko przykład:




  9. #9

    Domyślnie

    Używałem tylko wb bo sądziłem, że jak będę robił profil dla każdej sesji to za jakiś czas nie ogarnę MP 200 tych profili.
    Możesz podpowiedzieć jak robisz te profile?
    Warto chyba zaznaczyć, że od Adobe mam tylko lightroom'a. Zamiast Photoshopa używam affinity photo

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lacov Zobacz posta
    Używałem tylko wb bo sądziłem, że jak będę robił profil dla każdej sesji to za jakiś czas nie ogarnę MP 200 tych profili.
    Możesz podpowiedzieć jak robisz te profile?
    Warto chyba zaznaczyć, że od Adobe mam tylko lightroom'a. Zamiast Photoshopa używam affinity photo
    Profili już właściwie nie robię, potrzebuję jeszcze kiedyś w żarowym świetle, świetlówkach, ledach i w studiu. Dotychczasowe zrobiłem w słońcu, cieniu, zachmurzeniu i z błyskiem lampy. Po prostu biorę każdy aparat, zakładam 50, przymykam do 5.6 i robię zdjęcie checkera. Później przerabiam je na DNG, wczytuję do Adobe Profile Editor, zapisuję profil (na przykład D700 słońce) i tyle

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zdjęcia z interwalometrem d700
    By niezarejestrowany in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-02-2021, 20:45
  2. d700 jak robić zdjęcia z niskiego pułapu
    By badtorro in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 22:46
  3. zdjecia seryjne Nikon D700
    By neverhood in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 13:29
  4. [D700] Podgląd zdjęcia po wykonaniu
    By rgt in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 17:18
  5. d700 zdjęcia seryjne problem.
    By bogackip in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-07-2010, 21:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •