Na co dzień używam Lightrooma 6 i Nikona D750.
Ostatnio dostałem od brata kilka zdjęć do przejrzenia/obróbki. Trochę przy tym posiedziałem, ale wydawały mi się zielonkawe co szczególnie widać było na skórze.
Brat ustawioną miał też kopię foto w jpeg'ach. Otworzyłem kilka zdjęć i trochę mnie to martwi bo kolor skóry niby nieco za różowy, ale mimo wszystko wygląda ładniej niż zielony zafarb w lightroom.
W LR ustawiałem różne profile kalibracji kolorów. Dłubałem przy balansie bieli, ale cały czas jest słabo. Zainstalowałem triala capture 1 i tu to samo.
Na koniec pomyślałem, że gdzieś daję ciała więc chciałem sprawdzić jak poradzi sobie Capture NX. Byłem przekonany, że jeśli ustawię w CNX profil taki jaki był w aparacie to zdjęcie wyglądać będzie jak jpg wypluty przez puszkę. W CNX ustawiłem picture control na Standart i niestety lipa. Dalej jakoś za zielono.

Monitor NEC p221w kalibrowany xrite i spectra view. Profil załadowany tam gdzie trzeba.

Możecie podpowiedzieć jak rozwiązać ten problem? W jpg niby ten kolor lepszy, ale jak trzeba powalczyć z cieniami czy prześwietlaniami to jednak bez nef'a zbyt przyjemnie nie jest.