Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Drukarki termosublimacyjne do domu

    Bawi się ktoś tym, ma, poleca, odradza?

    Kusi mnie znów mieć drukarkę na której da się wydrukować zdjęcie. Kiedyś miałem atrament ale, że okresy używalności były mieszane z długim staniem to nie był najlepszy wybór. I nic się nie zmieniło chyba dalej w tej materii nie? Pomyślałem więc o termosublimacji.

    Przypuszczam, że maszyna profesjonalna to trochę przerost formy nad treścią (chociaż kusi ) ale jest od metra tych "zabawkowych" - Canon Selphy, Xiaomi mi portable, Kodak, Samsung, Agfa itp. itd.

    Akceptuję, że zdjęcie zrobię tylko 10x15cm. Po analizie wychodzi mi, że najlepszy będzie Canon. Sam sprzęt w sumie z 600zł - Selphy CP1500. Najtaniej wychodzą do niego materiały eksploatacyjne - 108szt za 110-130zl. No i dostępność ich jest raczej bezproblemowa (do wynalazków albo są droższe albo nie ma dostępnych po jakimś czasie).

    Jak takie maszyny sprawują się w używaniu? Działa, nie psuje się? Wydruki są ok?

    A może są ciekawsze modele nad którymi warto się pochylić?

  2. #2

    Domyślnie

    mam już trzecie shelpy i na pewno jak to padnie kupię czwarte, UWAGA !!!, te nowsze nie mają opcji podłączenia do komputera, zostaje wi-fi (kłopotliwe), pen, karta pamięci, bezpośrednio do aparatu, mi osobiści to przeszkadza,
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Mają USB-C, przynajmniej ta ma: https://www.canon.pl/printers/selphy-cp1500/
    mam cp 1300, też ma dwa porty usb i niestety nie tylko mi nie udało się nawiązać połączenia bezpośredniego z komputerem być może trzeba kupić jakiś inny kabel, na tych co mam komputer jej nie wykrył - lub ja nie potrafię, co też jest możliwe
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    mam cp 1300, też ma dwa porty usb i niestety nie tylko mi nie udało się nawiązać połączenia bezpośredniego z komputerem być może trzeba kupić jakiś inny kabel, na tych co mam komputer jej nie wykrył - lub ja nie potrafię, co też jest możliwe
    Cenna uwaga. Liczyłem, że da się ją podłączyć do komputera. A powiedz proszę drukowałeś może na swojej z kart pamięci? Interesuje mnie czy odczytuje zdjęcia edytowana np. na komputerze albo robione innymi aparatami niż Canon?


    Czemu pytam? Bo sto lat temu kupiłem na giełdzie Selphy CP710. Wygrzebałem ją właśnie z kartonu i niestety są problemy z nią. Jak podłączam pendrivea to mi go nie pokazuje. Kartę pamięci odczytuje ale... wyrzuca błąd że zdjęcia są edytowane na PC/albo z innych sprzętów. I ich nie pokazuje. A próbując podłączyć do komputerów niestety nie ma stosownych sterowników (kończą się na Win 7 albo jakimś starym MacOS.

    Bardzo bym nie chciał wydać 700 zł i mieć takie przeboje w przypadku nowej.

  6. #6

    Domyślnie

    1- miałem jeszcze starszy model i na win 10 te stare sterowniki ruszyły
    2- drukuję bezpośrednio z aparatu lub pena po obróbce bez problemów ( z aparatu to program aparatu NIKON, PANASONIC), z pena (najlepiej aby był pusty bo oprogramowanie drukarki wtedy troszkę głupieje i trzeba wyszukać zdjęcie wśród plików z "błędem", oczywiście jpeg
    3 - podłączenie do komputera mi się nie udało, więc odpuściłem, może byłem zbyt mało wytrwały , w poprzednich wersjach był sterownik z programem do drukowania
    4 - jeszcze raz spróbowałem wydruk z komputera i niestety nie udało się - błąd wydruku
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 24-01-2024 o 22:40
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki. Widzę, że muszę jeszcze nad tym powalczyć zanim wydam kasę na nową

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    1- miałem jeszcze starszy model i na win 10 te stare sterowniki ruszyły
    2- drukuję bezpośrednio z aparatu lub pena po obróbce bez problemów ( z aparatu to program aparatu NIKON, PANASONIC), z pena (najlepiej aby był pusty bo oprogramowanie drukarki wtedy troszkę głupieje i trzeba wyszukać zdjęcie wśród plików z "błędem", oczywiście jpeg
    3 - podłączenie do komputera mi się nie udało, więc odpuściłem, może byłem zbyt mało wytrwały , w poprzednich wersjach był sterownik z programem do drukowania
    4 - jeszcze raz spróbowałem wydruk z komputera i niestety nie udało się - błąd wydruku
    A jaki to Windows (W11?) i czy masz najnowszy sterownik z 2023 roku?

  9. #9

    Domyślnie

    win 10, drukarka widoczna, brak możliwości wydruku , stwierdza błąd pliku, jeszcze później się pobawię i wgram program canona do drukowania
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #10

    Domyślnie

    Przyznam ze dopiero dzięki temu tematowi na forum dowiedziałem się że cos takiego istnieje
    Zaciekawiło mnie to ale jednocześnie zmarwiły kłopoty z wydrukiem. Możecie to precyzyjniej opisać?
    Czy jak przerobię zdjęcia w DXO i zapiszę jpg to da sie to wydrukować ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Drukarki termosublimacyjne
    By 2marekm in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 16:06
  2. Wybor drukarki do domu
    By maxi77 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 01:04
  3. Drukarki termosublimacyjne
    By tomice in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 22:27
  4. Drukarki termosublimacyjne co wybrać???
    By piktor in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 10:45
  5. Drukarki termosublimacyjne
    By dawid23-80 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2006, 16:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •