Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie drukarka - dylematy. epson l810, l1800, a moze canon pro 10?

    No wlasnie. Drukarka do zdjec, ostatnio ten temat mam w glowie, czym wiecej czytam/szukam tym mniej wiem co wybrac. Drukowanie zdjec glownie w formacie 10x15, od czasu do czsasu cos w A4, w wiekszych nigdy nie drukowalem. Moja lista potencjalnych wyborow.

    1. Epson l1800
    2.Epson L810
    3.Canon pixma pro 10
    4...a moze jeszcze cos innego.

    1 i 2 barwinkowe, canon to juz pigment. Jak mozecie to napiszcie wszystkie plusy i minusy, bo juz sie pogubilem w tym wszystkim.

  2. #2

    Domyślnie

    Mogę napisać tylko tyle.
    Mam l1800 dość długo i raczej bym jej nie zamienił. Nie znaczy to że nie ma wad - ma i to spore. Konkretnie:
    Plusy
    - bardzo dobra jakość wydruków w kolorze
    - rozmiar A3+ (taka odbitka robi wrażenie i większej na prawdę nie potrzebuję)
    - cena tuszy Epson jest tak śmiesznie mała (220 zł komplet), że nawet nie wliczam ich do ceny wydruku. To chyba jest argument decydujący bo oczywiście można wybrać P800 ale za komplet kartridży zapłacisz 1000zl
    Minusy:
    - słaby wygląd zdjęć WB (nie znaczy to że się nie da ale trzeba się nakombinowac a i tak w miejscach przejść tonalnych powstają paskudne brązowo - zielone zafarby)
    - zdarzają się kiepskie egzemplarze (sam pierwszą odesłałem po 1 dniu a na forum nie brakuje skarg na te modele (810, 850, 1800)
    - w moim odczuciu słaby serwis (dzwoniłem kilka razy i rozmawiałem z panią która nie wie nic - jedyne co umie powiedzieć to "proszę przysłać drukarkę " )

    Podsumowując. Na mojej robię już 4 zestaw tuszy bo drukuje naprawdę dużo. Jestem zadowolony z jakości wydruku i zachwycony ceną. Oczywiście zaraz znajdą się tacy co powiedzą że l1800 to żadna jakość ale jest ona dla mnie świadomym kompromisem.
    Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru
    Ostatnio edytowane przez Ostry600 ; 14-09-2017 o 06:30
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #3

    Domyślnie

    Ostry600, dziekuje za konkretna odpowiedz. Poczekam jeszcze troche, moze ktos wlaczy sie do watku. W sumie teraz dobry okres na epsona bo maja promocje cashback, a l1800 jest na liscie drukarek objetych promocja. Nigdy nie mialem wiekszej niz A4, i troche kusi mnie wiekszy format. A piszesz ze jakosc zdjec w kolorze jest bardzo dobra. W BW robie bardzo malo, sporadycznie, wiec to nie jest jakims szczegolnym priorytetem. Zreszta, przy tej cenie tuszy, to mozna probowac kilka razy do osiagniecia efektu, nie bedzie az tak bardzo bolalo.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja robię niestety bardzo dużo BW i mam już kilka patentów - jak się na taką zdecydujesz to mogę coś więcej podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    To decyzja podjeta, kupuje l1800, chce sprobowac wiekszego formatu niz A4.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobry wybór w tej cenie. Polecam stronkę http://medikon.pl/serwis-i-wsparcie/...adzanie-barwa/

  7. #7

    Domyślnie

    No chyba tak, zwłaszcza że teraz cashback jeszcze maja. Medikon znam, zamawialem tam papier.

  8. #8

    Domyślnie

    Poszukaj.moich wcześniejszych wpisów - napisze więcej wieczorem. Wybór nie jest oczywisty.
    Jakie zdjęcia robisz, do czego chcesz wykorzystywać wydruki i jakie masz doświadczenie z drukiem.i zarządzaniem barwa? Co jest ważniejsze, jakość czy cena (nie da się dobrze i tanio)?

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcia to głównie portret I ludzie. Wydruki to w zasadzie do albumu lub ramka. Ja wiem, że się nie da dobrze i tanio. Głównie chodzi o stosunek ceny do jakości. Wykorzystanie amatorskie, jasne że chciałbym canona pro 1000, ale w moim wypadku to przerost formy nad treścią.

  10. #10

    Domyślnie

    Canon PIXMA iP7250 - (już jej nie produkują i zostały ostatnie sztuki na rynku i można jeszcze zakupić) urządzenie wielofunkcyjne wyróżnia się doskonałą jakością wydruku zdjęć oraz niskim kosztem eksploracji. Kolejnymi zaletami jest obsługa 5 oddzielnych atramentów (CMYK + foto), posiada łączność Wi-Fi oraz może współpracować ze smartfonami, wyposażonymi w funkcję drukowania. Dodatkowo drukarka Canon PIXMA IP7250 posiada dwie szuflady na papier.

    Pozdrawiam,
    Rudy z DrTusza

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 21:17
  2. Czy jest różnica w jakości Epson L800, L1800, L850, L805
    By giddy92 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 16:26
  3. Epson L800 a wydruk dokumentów - może Canon MG6350
    By bozydar in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 20:35
  4. Drukarka Epson czy Canon?
    By mirko33 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 22-11-2011, 15:55
  5. Drukarka A3+, Epson, Canon czy HP ??
    By lukasz_wysocki in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2008, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •