Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kupno aparatu - fotografia kulinarna

    Hej!
    Zajmuję się fotografią kulinarną. Dotąd robiłam zdjęcia Nikonem D5100 i obiektywem 85 mm. Obiektyw mam już na oku (35 mm lub 50 mm), ale zastanawiam się nad aparatem. Niektórzy radzą mi pełną klatkę (choć nie wiem czy akurat w foto kulinarnej pełna klatka jest nieodzowna ), a niektórzy np. Nikona D7200. Z kolei inni krytykują wszelkie tysięczne liczby, twierdząc że to najgorsze opcje. Mi zależy na większej matrycy i na manualnym ustawieniu bieli. Gdy kupowałam swój sprzęt wtedy, to nawet nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak foto kulinarne i chciałam się skupić na portretach stąd ta 85-tka. Dla rozeznania może pokażę tą moją foto, może będzie łatwiej w "doradztwie https://www.instagram.com/fotografikaemes/
    Mam mały mętlik w głowie i liczę na Was, bo zawsze dobrze doradzicie

  2. #2

    Domyślnie

    A czego Ci brakuje w aktualnym sprzęcie (oprócz tej większej matrycy) bo patrząc na Twoje fotografie wszystko wydaje się być na swoim miejscu?
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie większej matrycy

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Większej matrycy czy większej rozdzielczości, a może to i to ?

  5. #5

    Domyślnie

    Chciałabym mieć większą rozdzielczość. Chciałabym drukować zdjęcia na większym formacie. Ogólnie chciałabym wymienić ten aparat na coś lepszego dlatego pytam, co polecacie? W D5100 nie mam manualnego ustawienia bieli.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ustawianie balansu bieli... nie pracujesz na raw ?

    Co do aparatu, kwestia budżetu, D7100, D7200, a pełna klatka to D600/610, a może D800/810 ?
    Z drugiej strony D5300 też ma świetną matrycę.

    Ja przeskakiwałem po wszystkim co się dało w rozsądnym zakresie cenowym i wydawało mi się że D750 będzie idealny, a jednak teraz mam D600 co daje mi wszystko co potrzebuję 24Mpix, pełna klatka, świetne użyteczne ISO i ergonomia jaką lubię w Nikonie, używane w bardzo dobrym stanie da się kupić za jakieś 3200zł, możesz odesłać na darmową akcje serwisową do nikona.

    Nie zapomnij o obiektywach, przy matrycy 24Mpix aps-c jak i full frame trzeba zadbać o takie co mają dobrą rozdzielczość.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 12-09-2017 o 18:26

  7. #7

    Domyślnie

    Pracuję na RAW, ale mimo wszystko...
    D600 to nie jest ten model, o którym pisali że się matryca brudzi?
    Budżet tak do 7 tys.

  8. #8

    Domyślnie

    Świetne zdjęcia. Jakiej zabawki nie kupisz, dalej będą dobre... pytanie, czy ktoś poza Tobą zauważy różnicę
    Ale zmieniać aparat dla WB? Masz jakieś mieszane światło, że sobie nie radzi? A już z RAW-em to nie bardzo rozumem, jaka będzie różnica między ustawieniem manualnym a po zmianie w post procesie. Polecam d7200 (lub 7100, bo przy tego typu zdjęciach raczej nie będzie różnicy), trudno o lepszy aparat z matrycą aps-c w rozsądnych (w miarę) pieniądzach. A, WB ustawisz ręcznie

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emes810 Zobacz posta
    Pracuję na RAW, ale mimo wszystko...
    D600 to nie jest ten model, o którym pisali że się matryca brudzi?
    Budżet tak do 7 tys.
    Jeśli chcesz wydać 7000zł na nowy sprzęt to kup D750, tylko nie zacznij znowu szukać w internetach o wadach jakie mu się przytrafiały

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za opinię W sumie może i racja z tą różnicą.... Może po prostu szukam wymówki żeby zmienić sprzęt. Wszędzie na warsztatach itp. okazuje się, że to ja mam "najmarniejszy" aparat. I w dodatku ten obiektyw portretowy, brakuje mi nieco bliskich spotkań z potrawami dlatego na pewno obiektyw jakiś zakupię

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli chcesz wydać 7000zł na nowy sprzęt to kup D750, tylko nie zacznij znowu szukać w internetach o wadach jakie mu się przytrafiały
    Nie, no spokojnie Z tym D600 to jakaś afera była i co druga osoba pisze o tej brudnej matrycy...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A ten mój obiektyw Nikkor AF-S 85 mm 1.8G będzie pasował do D750? Na co zwracać uwagę przy kupnie obiektywu?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia kulinarna
    By KajMar in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 19:48
  2. Fotografia kulinarna bez tajemnic!
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 15:30
  3. Fotografia kulinarna bez tajemnic! 26-27.11.2016
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2016, 17:26
  4. Fotografia kulinarna
    By malwinka in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 10:59
  5. Blogowa fotografia kulinarna
    By marszull in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2011, 14:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •