Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Sprzedawać czy nie sprzedawać? D70s + D3000

    Dzień dobry wszystkim!

    Zarejestrowałam się na forum z nadzieją, że profesjonaliści pomogą podjąć mi decyzję dotyczącą dwóch aparatów i obiektywów. Nie znam się, mówię z góry. Swoją przygodę ze zdjęciami zaczęłam niedawno, pstrykam ptaki Coolpixem p610, ale dostałam "w spadku" używane: Nikona d70s z obiektywem tamron aspherical 28-300mm, 3.6-6.3 macro (wiekowy) oraz Nikona d3000 z obiektywem af-s nikkor 35mm 1:1.8G. Od razu założyłam, że sprzedam staruszka d70s, a co do d3000 i tego obiektywu to bardzo piękne zdjęcia wychodziły i chciałam się na nim uczyć, jednak w międzyczasie wyszło, że coś jest z migawką (po prostu czasem zdjęcia się robią, a czasem nie, z researchu jaki zrobiłam w internecie wynika, że mógł się wypstrykać i wymaga wymiany migawki).

    Proszę Was, drodzy forumowicze o pomoc w podjęciu decyzji, czy sprzedawać (czy to w ogóle się opłaca), a nie biorąc pod uwagę kwestii finansowych, nie chcę mieć po prostu trzech aparatów w domu. Czy wymiana migawki w d3000 nie przewyższy jego wartości? Co mogę zrobić z takim body - jest do wyrzucenia? Czy sprzedać d70s z tamronem i zainwestować w body pod obiektyw nikkora? D70s jest w pełni sprawny, ale stary i baaardzo ciężki (dla mnie naprawdę "za"). Nie znam wartości tych sprzętów (nie mówię o pieniądzach), wiem, że d3000 jest dobry dla amatorów takich jak ja, a d70s to chyba mocny, porządny sprzęt?

    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
    Pozdrowienia!

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikon D70s sprzedasz za jakieś 250zł jeśli jest w dobrym stanie, D3000 jeśli jest uszkodzony i opiszesz wadę dokładnie to ktoś może kupi na części za jakieś 150-200zł, tamron 28-300 jeśli w bardzo dobrym stanie to 600zł ale tu nie wiem jaka wersja.
    Zostawiasz sobie 35mm, kupujesz lustrzankę na jaką cie stać z kit obiektywem i masz fajny zestaw.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli podoba Ci się D3000, to rób nim dalej zdjęcia. Da się nim zrobić piękne zdjęcia. Są tacy, co tęsknią za kolorami, które generowały aparaty takie jak D3000.
    Co do migawki - upewnij się, że przyczyną nie zrobienia zdjęcia nie są Twoje błędy. Na domyślnych ustawieniach (o ile pamiętam) aparat może nie zrobić zdjęcia, jeżeli stwierdzi, że nie trafił z ostrością.
    A D70s zostaw sobie jako zapas. Gdyby okazało się, że D3000 jest jednak zepsuty, to podłączysz 35 do D70S, i będziesz miała też bardzo fajny zestaw na początek, pod pewnymi względami nawet lepszy od D3000. Do nauki super sprzęt. Za 250 zł ciężko będzie kupić lepszy.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli wymiana migawki to mało opłacalne.
    Jak ma by bardzo fajnie to i tak trzeba będzie dołożyć.
    Opanda powie ile aparaty mają na liczniku. Amatorsko zajechać Nikona to trzeba się mocno starać. A D3000 i tak chyba nikt zawodowo nie robił zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 09-09-2017 o 21:11
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Może w tym D3000 tylko coś w komorze lata i czasami blokuje. Jakiś paproszek czy coś. Warto wybrać się do jakiegoś lokalnego serwisu, żeby zrobili ocenę przypadku. Wtedy sprzedać D70s i Tamrona i dołożyć kilka złotych na kita 18-105 i masz fajny zestaw na początek.
    Dx + S + SB
    flickr

Podobne wątki

  1. Jak sprzedawać papier światłoczuły.
    By SerU in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-11-2016, 20:58
  2. Dla zainteresowanych jak sprzedawać swoje zdjęcia
    By Piotr Bławicki in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 14:03
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 22:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •