Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Windows 10 nie rozpoznaje Compact Flash

    Cześć,

    mam pytanie, prośbę.
    Czy spotkaliście się z tematem, że Win10 nie rozpoznaje aparatów z kartami Compact Flash, które wcześniejsze windowsy rozpoznawałby bez problemu?

    Kupiłem po latach Fuji S5 Pro (konstrukcyjnie Nikon D200) i napotkałem ten kłopot.

    Będę bardzo wdzięczny za poradę.

    Pozdrawiam,
    Arek

  2. #2

    Domyślnie

    Nie prościej kupić czytnik? Aparat może nie mieć kompatybilności z 10, w końcu jest blisko 10 lat straszy...

  3. #3

    Domyślnie

    Jak nie będę miał wyboru to kupię.
    Jednak przyzwyczaiłem się do importu poprzez USB i jeżeli tylko jest taka możliwość wolałbym aby tak pozostalo

    Pozdrawiam,
    Arek

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie prościej kupić czytnik? Aparat może nie mieć kompatybilności z 10, w końcu jest blisko 10 lat straszy...

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pamiętam jak mi padł czytnik i chciałem ściągać po kablu z D200 i win10 nie widział ale mam na VMware WinXP i tak musiałem kombinować.

  5. #5

    Domyślnie

    A to jakiś specjalny czytnik musi być?
    Czy kazdy nowszy czytający CF?

    Pozdrawiam,
    Arek

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pamiętam jak mi padł czytnik i chciałem ściągać po kablu z D200 i win10 nie widział ale mam na VMware WinXP i tak musiałem kombinować.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obojętne jaki bo sama karta nie ma nic wspólnego z systemem, na którym będziesz ją odczytywał, problem to kompatybilność z aparatem po kablu usb.

  7. #7

    Domyślnie

    No OK. ale rozumiem, że skoro Win10 nie wspiera już S5 to może też nie wspierać jakiegoś starszego czytnika, czyż nie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arhetyp Zobacz posta
    No OK. ale rozumiem, że skoro Win10 nie wspiera już S5 to może też nie wspierać jakiegoś starszego czytnika, czyż nie?
    Każdy czytnik jest wspierany, bo to po prostu pamięć flash, jak pendrive na przykład. Ja jeszcze nie miałem niedziałającego, obojętnie czy mówimy o Lexarze za 250 zł, czy Tracerze na wszystkie karty za 35...

  9. #9

    Domyślnie

    Dziwne, że W10 "nie widzi" S5Pro skoro nie ma problemu z D3/300...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dziwne, że W10 "nie widzi" S5Pro skoro nie ma problemu z D3/300...
    Też mi się to wydaje dziwne, choć D3 i D300 są jednak od Fuji młodsze, aczkolwiek niewiele. Ale ostatnim aparatem, którego ja podłączyłem do kompa w celu zagrania zdjęć był jakiś Casio 15 lat temu... Czytnik jest szybszy, wygodniejszy, a nawet dla samego aparatu bezpieczniejszy...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Compact Flash 8GB
    By sssmok in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:16
  2. używanie czytnika Compact Flash
    By nikonmen in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-04-2007, 15:54
  3. Compact Flash do D70s
    By przemozawka in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-02-2007, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •