Close

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 106
  1. #41

    Domyślnie

    Większa konkurencja w "usługach" to zawsze plus dla klienta. I to jest w tym wszystkim najważniejsze. Im większy wybór tym lepiej.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @Merde są wciąż takie akcje, ale nie będę już opowiadał
    Mało jest Ukraińców którzy mówią płynnie naszym językiem, bez swoich akcentów
    Ale tacy bez problemu dogadają się za to z wujkiem z Szikago, który wyjechał do Hameryki 8 miesięcy temu a na weselu co chwila looka przez window czy car stoi na streecie

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    @Merde są wciąż takie akcje, ale nie będę już opowiadał

    Nie neguję umiejętności emigrantów, bo pewnie jak wszędzie znajdą się złote rączki i solidni pracownicy wśród Ukraińców ale fotografia ślubna ma troszkę inne prawa, tutaj często wchodzi w grę wizerunek i charakter fotografa, posługiwanie się naszym ojczystym językiem w tym przypadku to istotna sprawa - to jest bezpośrednia praca z ludźmi, więc znajdzie się dużo osób które nie będą chcieli na swoim ślubie Ukraińca. Mało jest Ukraińców którzy mówią płynnie naszym językiem, bez swoich akcentów i w dodatku potrafią robić dobre foty Więc moim zdaniem taka półka nastawiona dla tych co szukają kompromisu między jakością a małym cenami za taką usług - dla PM które szukają kogoś początkującego, lub nie mają dużego funduszu na fotografa to może być rozwiązanie, a fotografowie początkujący i Ci co chcą sobie zacząć lub dopiero zaczynają i szukają jakiś "początkowych" zleceń mają zwyczajnie większą konkurencję - do ich ciasnoty dołączają się ukraińscy koledzy, którzy już nabywają klientów i tutaj focą fotografowie co robią to dłużej i trochę lepiej, raczej nie powinni się czuć zagrożeni, tym bardziej jak ktoś ma już umowy podpisane 2-3 lata do przodu, a w ciągu tego okresu przybywają kolejne
    Sądzę, że każdy z nich potrafi się właściwie zachować i uszanować czyjąś prywatność. Nie czują też smrodu, który tobie tak bardzo przeszkadza. Myślę, że najwyższy czas dorosnąć.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Sądzę, że każdy z nich potrafi się właściwie zachować i uszanować czyjąś prywatność. Nie czują też smrodu, który tobie tak bardzo przeszkadza. Myślę, że najwyższy czas dorosnąć.
    Właśnie przestaję powoli ogarniać i widzę, że zaczynamy schodzić na jakieś dziwne tory. Nie mówimy o ludziach z Amazonii, którzy nie dotknęli cywilizacji tylko o naszych sąsiadach, mieszkających np. ode mnie 3 godziny jazdy autem. Ludziach z zachodniej części UA najczęściej, często wykształconych na uczelniach o poziomie wyższym niż u nas, uczonych przez profesorów przez duże "P". Co do języka - nigdy Ukrainiec nie będzie mówił bez swojego akcentu i nigdy Polak nie będzie mówił bez swojego akcentu. Ale może się zdarzyć, że Ukrainiec będzie poprawniej pisał w języku polskim niż niejeden Polak (co widać dobitnie u niektórych na forum). O czym w ogóle mowa? Ci ludzie czy tego chcemy czy nie stają się częścią naszego otoczenia. I nie życząc źle nikomu może się zdarzyć, że nad stołem operacyjnym z nami w roli głównie stanie kiedyś w 100% ukraiński personel. I co? Powiemy wtedy, że nie chcemy? Powodzenia.
    P.S. Popieram - dorosnąć w pewnym wieku to już wypada.
    Ale to trochę jak w przysłowiu: "uderz w stół a..." I chyba nożyce się odezwały.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Sądzę, że każdy z nich potrafi się właściwie zachować i uszanować czyjąś prywatność. Nie czują też smrodu, który tobie tak bardzo przeszkadza. Myślę, że najwyższy czas dorosnąć.
    Jurek spuść ciśnienie. Każdy tu ładnie sobie
    dyskutuje i wyraża swoją opinie w temacie , a o moją dorosłość nie musisz się martwić, taki stan rzeczy mi pasuje ? ?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Jurek spuść ciśnienie. Każdy tu ładnie sobie
    dyskutuje i wyraża swoją opinie w temacie , a o moją dorosłość nie musisz się martwić, taki stan rzeczy mi pasuje 😊 😊
    Łatwo Ci pisać żeby się nie bać, a tu naprawdę strach...
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    a tu naprawdę strach...
    Przez najbliższe 3 lata nie mam się czego obawiać

    a jeśli coś, to nie mam dwóch lewych rąk, a pracy we Wrocławiu pod dostatkiem i pomysłów na biznes w takim mieście też sporo. Przecież na fotografii życie się nie kończy.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 13-09-2017 o 20:01

  8. #48

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że mnie nie zrozumiałeś
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #49
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Proszę zachować kulturę wypowiedzi. Bo się robi niegrzecznie.

  10. #50

    Domyślnie

    A ja tam Ukraińców nie lubię i żeby nie wiem jakby w Polsce dobrze pracowali to nie lubię i nie ufam tym ludziom. Wybili mi prawie cała rodzinę z dziadka strony i ojca strony też 2 osoby młodociane. Nie działo się to 7 tysięcy lat temu, baaaa nawet nie 700 lat temu, a raptem tylko 70 lat czyli jakby wczoraj, i wszyscy wszystko pamiętają, a ja na zdjęciach nawet zabitych swoich ludzi z rodziny mogę oglądać jak już nie żyją. Czas który mina to życie ledwo życie jednego pokolenia. Jak to można zapomnieć ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PROfesjonalni kamerzyści
    By pavel_9 in forum Video/film
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 16:06
  2. [Wojtek Krolik] Malarze ślubni
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:44
  3. Fotografowie ślubni i restauratorzy
    By lucki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 10:02
  4. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 20:44
  5. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •