Close

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 106
  1. #51

    Domyślnie

    W sensie winić wnuka za grzechy dziadka? Ci, którzy przyjeżdżają pracować (często do prac, których Polakom się nie chce wykonywać, bo ciężkie i słabo płacą) raczej nikogo z rodziny Ci nie zabili. Polskie wojska też kiedyś były postrachem w rejonie i niejednemu wybiły rodzinę. Nie będę Ci mówił co masz czuć, tym bardziej, że z tego co piszesz twoja rodzina wiele doświadczyła, ale nadal uważam, że takie podejście jest bez sensu. Do nas często przyjeżdża młodzież niemiecka i mimo, że pewnie jak każdy z was mam (miałem) w rodzinie, kogoś kto się nacierpiał z powodu nazistów to nie patrzę na te dzieciaki jak na morderców i wyzyskiwaczy. Oni tylko przyjechali się czegoś nauczyć, tak jak Ukraińcy (w większości) przyjeżdżają do nas nie dlatego, że chcą uśpić naszą czujność i poderżnąć nam we śnie gardła, ale żeby wyżywić rodzinę i spróbować w miarę normalnego życia, którego nie mogą doświadczyć u siebie. Stawiania ich na równi z banderowcami nigdy nie zrozumiem.

    PS Tak bardziej filozoficznie to podziwiam nas za te rozdwojenie. Zawsze będziemy nienawidzić, bo kiedyś ktoś coś nam, ale jak jedziemy za granicę to się dziwimy gdy nas ktoś porównuje do złodziejaszków, dzikusów itd i pojąć nie potrafimy, że to przecież nie my ale ktoś od nas kiedyś gdzieś coś tam i jak można nas pakować do tego samego worka. My jesteśmy uczciwy i jedziemy uczciwie pracować a patrzą na nas jak na poszukiwaczy zasiłków, nierobów którzy się przed robotą chowają po strychach albo wyłudzają "na Polaka" ubezpieczenia w stłuczkach. Firmy ubezpieczeniowe w UK coś o tym wiedzą. Do tego na wiecznym "sicku", drą ryja w nocy itd.

  2. #52

    Domyślnie

    @cz4rnuch: nic dodać nic ująć. Temat zaczyna sie robić co najmniej kontrowersyjny, zwłaszcza w kontekście tego, czemu poświęcone jest to forum ...
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #53

    Domyślnie

    Ja myślę, że i nasze państwo w naszym imieniu i my każdy solo w pewnym sensie powinniśmy bronić, chronić nasz rynek pracy. Nie ma znaczenia czy fotograficzny czy kulinarny, czy zupełnie inna branża.

    ps.
    A co do Niemców hmmmm, nie znam żadnych nazistów, faszystów, hitlerowców tylko znam Niemców których niedawni potomkowie, a niektórzy żyją do dziś zgotowali kaźnię innym narodom. Wielki pieniądze bogatej ameryki i innych krajów poszły w propagandę powojenną, że ll wojnę światową zafundowali nam jacyś bliżej nie znani nikomu naziści, czy hitlerowcy. Zrobili to Niemcy, dokładnie naród niemiecki. Nigdy nie można o tym zapominać. Babcia przeżyła obóz dla kobiet Ravensbrück i ze wspomnień, wiem, że to na pewno byli Niemcy.

    W życiu podobnie jak w fotografii ogromne znaczenie ma perspektywa.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 14-09-2017 o 10:11
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #54

    Domyślnie

    Niemcy, Francuzi i inne kraje nadal nas grabią, tylko innymi metodami.

  5. #55

    Domyślnie

    Tak, masz rację, łupią nas i traktują jak czarny ląd. Takiego eldorado i przyzwoleństwa jak mają banki w Polsce do łupienia ludzi to w żadnym cywilizowanym kraju nie ma
    ps.
    nie mam żadnego frankowego kredytu ani innego produktu bankowego
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #56

    Domyślnie

    Panowie, koniec offtopu. Wracamy do tematu.
    To nie jest wątek do rozstrzygania czy powinniśmy pamiętać o przeszłości i czy można winić wnuki za grzechy dziadka.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #57

    Domyślnie

    Ups Napisałem w trakcie pisania uwagi przez Moderatora. Już wymazowuję

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Ups Napisałem w trakcie pisania uwagi przez Moderatora. Już wymazowuję
    Chyba niepotrzebnie. Temat od początku był nacechowany ksenofobicznie.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ja myślę, że i nasze państwo w naszym imieniu i my każdy solo w pewnym sensie powinniśmy bronić, chronić nasz rynek pracy...
    W Europie mamy wolny rynek pracy (w teorii) i my chcemy z tego korzystać i się oburzamy, że inne kraje chcą nam tę swobodę ograniczyć, ale gdy do nas przyjeżdżają, dodam że po legalu, często na zaproszenie to ojejujeju jak źle.



    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    A co do Niemców hmmmm, nie znam żadnych nazistów, faszystów, hitlerowców tylko znam Niemców których niedawni potomkowie, a niektórzy żyją do dziś zgotowali kaźnię innym narodom...
    Chyba jednak przodkowie? No i co z tego, że znasz? Jakie to ma znaczenie skoro to nie te osoby zgotowały tę kaźń? Chcesz ich obarczyć winą za to co zrobili ich przodkowe? Winny jest ten kto zawinił a nie ktoś kto wyszedł z jego trzewi (po fakcie i mając zerowy wpływ na to co uczynili przodkowie). Nasi tak samo mordowali, kradli, palili i gwałcili. Żaden naród nie jest bez winy i gdyby wszyscy podchodzili do sprawy tak jak Ty to wiecznie wszyscy ze wszystkimi byliby w stanie wojny.


    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Wielki pieniądze bogatej ameryki i innych krajów poszły w propagandę powojenną, że ll wojnę światową zafundowali nam jacyś bliżej nie znani nikomu naziści, czy hitlerowcy. Zrobili to Niemcy, dokładnie naród niemiecki. Nigdy nie można o tym zapominać. Babcia przeżyła obóz dla kobiet Ravensbrück i ze wspomnień, wiem, że to na pewno byli Niemcy.
    Naziści to też Niemcy. Bezsprzeczny fakt, ale co to zmienia w naszej dyskusji? Jak to się ma do potomków tych, którzy wyrządzili nam tyle krzywdy. Twierdzisz, że winę mają zaszytą w genach? Coś jak grzech pierworodny? Tak samo Polakami byli Ci którzy zajęli Kijów i Krym. Polakiem był Bolesław Chrobry, stary cap któremu zamarzyła się piękna Przecława, a że ta nie chciała starucha więc ją po prostu zgwałcił i uprowadził. Kiedyś my trzęśliśmy Europą i takich powodów do "chwały" mamy znacznie więcej niż nam się wydaje.

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    W życiu podobnie jak w fotografii ogromne znaczenie ma perspektywa.
    I tej perspektywy chyba niektórym zabrakło.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-09-2017 o 11:21

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Twierdzisz, że winę mają zaszytą w genach? Coś jak grzech pierworodny? .
    dokladnie tak, bo daleko wstecz sięgać nie trzeba ile jeden europejski naród wojen wywołał i na jaką skalę !
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #60

    Domyślnie

    Dziwne, tym bardziej, że niedawno w odpowiednim wątku pytałeś o pracę u tych Niemców. Ale nawet gdyby przyjąć ten twój tok to wtedy nikt nie jest bez winy. Także Polacy. No i otwierają się nowe możliwości. Nobel dla tego, który znajdzie gen winy. Wtedy będzie można wyciąć i zastąpić genem miłości.

    PS A może wystarczy przeszczep szpiku? Znaleźć dawców z Polski i Niemiaszki staną się aniołami.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-09-2017 o 11:42

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PROfesjonalni kamerzyści
    By pavel_9 in forum Video/film
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 16:06
  2. [Wojtek Krolik] Malarze ślubni
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:44
  3. Fotografowie ślubni i restauratorzy
    By lucki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 10:02
  4. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 20:44
  5. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •