Close

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 106
  1. #81

    Domyślnie

    Mogą i pewnie część odpłynie. W Europie ogólnie potrzeba rąk do pracy. Afryka woli zasiłki więc to, że są jeszcze ludzie, którzy wezmą najgorszą robotę z pocałowaniem ręki nie umknęło zachodowi. Nie bez powodu zniesiono w EU wizy dla Ukraińców. Kiedyś Polacy w podobny sposób ratowali przemysł i usługi w Szkocji czy Anglii o czym pewnie już nikt nie pamięta. Przy okazji Ci sami Polacy dokładali się do PKB i na angielskie emerytury (co akurat u nas jest a z czasem będzie jeszcze większym problemem). Ale nic to w porównaniu z kolejną plagą egipską, która nawiedziła ślubniaków. Najsampierw dopłaty z urzędów pracy, potem śmiesznie niskie ceny pełnych klatek w porównaniu z jakością jaką one oferują a teraz jeszcze banderowcy robiący śluby 1/3 ceny "rynkowej". Tylko patrzeć jak zakażą robić na f/1.4

  2. #82

    Domyślnie

    Mam na Ukrainie grupę przyjaciół. Odwiedzają mnie dwa razy w roku, raz do roku ja jadę do Kijowa. Trudno mi sobie wyobrazić bardziej serdecznych, gościnnych i oddanych przyjaciół. Znamy się pewnie z 10 lat, wiem że to przyjaźń na długo.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ale nic to w porównaniu z kolejną plagą egipską, która nawiedziła ślubniaków. Najsampierw dopłaty z urzędów pracy, potem śmiesznie niskie ceny pełnych klatek w porównaniu z jakością jaką one oferują a teraz jeszcze banderowcy robiący śluby 1/3 ceny "rynkowej". Tylko patrzeć jak zakażą robić na f/1.4
    Uderzyłeś właśnie w stół

  4. #84

    Domyślnie

    Tylko przez litość nie wspomniałem o tym, że przecież mokry sen ślubniaka, czyli D850, u nas dwa razy droższy niż w Szwajcarii. Jeśli ktoś mi powie, że to nie jest zmowa, to palnę w łeb

  5. #85

    Domyślnie

    Swoją drogą, w tym roku miałem prawosławny ślub w cerkwi, w sumie ukraiński. Dzisiaj z ciekawości byłem w ukraińskim barze, spróbować ukraińskiej kuchni domowej. Co do porównań że my wyjeżdżamy do innych krajów... Hmmm jacy my? Ja nigdzie nie wyjeżdżałem, u mnie bliska rodzina też, a nie było lekko, manna mi z nieba nie spadała.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Aż trudno uwierzyć, że największym beneficjentem wojny na Ukrainie być moze jest Polska. Te 2 mln rąk do pracy jakie tu przyjechały uratowały całe gałęzie przemysłu. Mam dużo kontaktów w branży gastronomiczno-hotelarskiej i przetwórczej. W wielu firmach, które odwiedzam to podstawa składu. Porozmawiajcie sobie z plantatorami kto i jak pracuje. Ich problemem jest to, że mają np 15 Ukraińców a potrzebują 30. Sen im z oczu spędza obawa, że ci ludzie mogą odpłynąć. W wielu firmach już tworzą system korzyści - np możliwość mieszkania z rodziną, wyżywienie czy nauki w szkołach tylko po to aby ich mocniej związać. Na tym tle paru tanich kamerzystów i fotografów to jednak mało istotny folklor.

    Pozdro
    Wiesiek
    Szkoda, że dla Polaków nic takiego nie robili, tylko chcieli, żeby każdy zapier**** za minimalną i nie bulgotał. Najlepiej jeszcze na zleceniu i jeszcze najlepiej skroić na nadgodzinach i zmobbingować.

  7. #87

    Domyślnie

    Dokładnie, a takich pracodawców ratują Ukraińcy, a nikt nie wspomina że tacy pracodawcy czesto którzy wykorzystują ludzi dając im ochłap, lewe umowy o dzielo/zlecenia przy stosunku o pracę. Potrafią wykorzystywać ludzi żeby się na nich dorobić. Gastronomia to w ogóle patologia pod względem warunków zatrudniania ludzi, to jest świat gdzie praktycznie umowa o pracę nie istnieje, a jebie się często ponad siły i po 300godzin w miesiącu. Wiec pewnie Januszem biznesu cieszą się na widok Ukraińców, którzy przyjadą robić za 1200msc na umowę o dzieło.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-09-2017 o 21:35

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Tylko przez litość nie wspomniałem o tym, że przecież mokry sen ślubniaka, czyli D850, u nas dwa razy droższy niż w Szwajcarii. Jeśli ktoś mi powie, że to nie jest zmowa, to palnę w łeb
    luksusowe towary są droższe w biedniejszych krajach. a to co jest zwykłym towarem u bogatszych u nas jest luksusem.
    do tego wyroby zachodnich koncernów są we wschodniej Europie gorszej jakości
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 14-09-2017 o 22:27

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Dzisiaj z ciekawości byłem w ukraińskim barze, spróbować ukraińskiej kuchni domowej...
    I co, źle było, okradli, zgwałcili? O smak nie pytam, bo dla mnie akurat za tłuste.

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Co do porównań że my wyjeżdżamy do innych krajów... Hmmm jacy my? ...
    Ale wiesz, że jest coś takiego jak uogólnienia? Pisząc my mam na myśli to, że są Polacy którzy wyjeżdżają za chlebem. Pewnie sam masz takich kolegów, koleżanki lub kogoś z rodziny. A jeśli uogólnienia tak bolą to można sobie też odpuścić uogólnienia typu Ukraińcy są tacy i owacy. Na Ukrainie byłem na razie tylko raz, ale i tak wiem, że nie ma czegoś takiego jak modelowy Ukrainiec. Każdy jest inny. Większe doświadczenie ma moja dziewczyna, która na Ukrainie spędziła dużo więcej czasu, także wśród "muslimów" (w dodatku dokładnie w czasie zamachów 11 września) i była pod wrażeniem tego jak została przyjęta.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Szkoda, że dla Polaków nic takiego nie robili, tylko chcieli, żeby każdy zapier**** za minimalną i nie bulgotał. Najlepiej jeszcze na zleceniu i jeszcze najlepiej skroić na nadgodzinach i zmobbingować.
    Uwierz mi Umbra, że nie chciałbyś się zamienić. Ukraińcy często robią dużo poniżej minimalnej, często na czarno, a ponieważ nie mają żadnych praw to często też są wykorzystywani i okradani. Wiem to, bo pochodzę z terenów gdzie jest to na porządku dziennym. Pani mojego serca robi zaś z rzemieślnikami. Sobie podyskutowaliśmy na ten temat i włos mi się jeży na głowie co dziś usłyszałem. Nasze zrzeszone wielkie przedsiębioce, panowie w komisjach zasiadający chwalą się jeden przed drugim jak to zrobili w chu Ukraińców, licytują się kto zrobił większe przewałki, na ile oszukał i jak poniżył. Pokazują filmiki jak Ukrainiec błaga o zaległą tygodniówkę, zbiera kasę z ziemi na klęczkach itp. Może reflektujesz? A to, że są jeszcze w Polsce tacy, którzy potrafią spojrzeć na Ukraińca jak na człowieka to chyba nie jest powód do wstydu? Tym bardziej, że te prace nie są zarezerwowane tylko dla nich. Po prostu Polakom nie chce się tak ciężko pracować za taki marny grosz.

    PS Taki OT, ale z tego co mi mówi moja dziewojka to komisja egzaminująca "fotograficzna" najgorsza z najgorszych. Jako jedyna oblewa prawie wszystkich dyplomantów na czeladników, choćby z najbardziej kuriozalnych powodów. Pewnie nie chcą sobie robić konkurencji

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    luksusowe towary są droższe w biedniejszych krajach. a to co jest zwykłym towarem u bogatszych u nas jest luksusem...
    Ostrzegałem. Nadstaw karczycho.
    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    ...do tego wyroby zachodnich koncernów są we wschodniej Europie gorszej jakości
    Urban legends. Nikon specjalnie partoli partię towaru przeznaczoną na nasz rynek?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-09-2017 o 22:49

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Możesz wyjaśnić odnośnie czego ta przytoczona scenka?
    Scenka z BMW paradoksalnie potwierdza wiele z napisanych tutaj zdań. Ogromnym problemem tamtych społeczeństw jest wlasnie przepaść miedzy ludźmi. Brakuje argumentów na niektóre stwierdzenia tutaj. Bo jak tu polemizować ze stwierdzeniem, że rynki pracy bogatych mają zostać otwarte (bo fajnie nam się tam pracuje) ale od naszych prac wara. To jakaś schizofrenia przekonaniowa.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PROfesjonalni kamerzyści
    By pavel_9 in forum Video/film
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 16:06
  2. [Wojtek Krolik] Malarze ślubni
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:44
  3. Fotografowie ślubni i restauratorzy
    By lucki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 10:02
  4. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 20:44
  5. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •