Close

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 106
  1. #71

    Domyślnie

    Wiem, mam to za miedzą. Nie spieszmy się do kochania i przytulania Ukraińców. Oni wcale nas tak nie kochają i nawet publicznie bez wstydu co rusz dają temu oznaki. To inny naród inni ludzie wychowanie w innych warunkach i na czym innym. Od jedzenia po papkę z telewizora. Na serio trzeba trochę wiedzieć co w tych ludziach drzemie i wychodzi jak jest okazja ku temu.
    Wracając do meritum tez bym Ukraińca na ślub córki nie zatrudnił nawet jakby robił świetne zdjęcia. przede wszystkim aby nie robić sytuacji dyskomfortu dal gości.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #72

    Domyślnie

    Skoro masz to za miedzą to dziwne, że w ogóle Ci przez klawiaturę przeszło porównywać ich sytuację z naszą. My nie musimy przed nikim uciekać. W kraju jest spokojnie, ludzie nie umierają, żyjemy biednie w porównaniu z zachodem ale z głodu nikt nie umiera. Bezrobocie prawie zerowe, nikt nam nie wydziera kraju kawałek po kawałku. Dla Ukraińca Polska to praktycznie ten mityczny zachód, szansa na odmienienie swojego losu. To inny naród, inne wychowanie? Trochę tak, ale nasza emigracja też wyjeżdża w inne rejony, często w realia znacznie bardziej różniące się od naszych. Oczywiście Ty, gdyby Ci się udało wyjechać na zachód mógłbyś napisać, że blisko Ci do np: kultury anglosaskiej? I nikt tu nie pisze o o kochaniu kogokolwiek, bo ksenofobia leży akurat na drugim biegunie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-09-2017 o 16:07

  3. #73

    Domyślnie

    Dziś robiłem zakupy żarówek do pokoju w którym pracuje nad zdjęciami, w ogromny, drogim sklepie oświetleniowym. Obok pan Ukrainiec kupował najdroższy żyrandol za 16 tys zł i nie chciał mu się zmieścić do BMW X6 to chyba tak się nazywa. Chciałem nawet pomóc ale dziewuchy ze sklepu były szybsze
    kij ma zawsze dwa końce, a medal trzy strony

    wyjaśniam co Kolega niżej pytał, przytoczona scenka odnośnie kontrastów na Ukrainie i , że może nie wszystkim jest tam tak źle
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 14-09-2017 o 16:21
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #74

    Domyślnie

    Możesz wyjaśnić odnośnie czego ta przytoczona scenka?

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Możesz wyjaśnić odnośnie czego ta przytoczona scenka?
    Zapewne, że Ukrainiec niekoniecznie musi "klepać biedę"... Tylko, że wg. mnie niewiele to przesądza, bo jedna osoba (czy nawet 100) to nie cały naród.

  6. #76

    Domyślnie

    @robin102 To, że robisz zakupy w osiedlowym sklepie nie świadczy o Twojej walce z globalizacją ... pomyśl kto zrywał jabłka dostarczone do tego sklepu i czy chcesz płacić cenę ze 2 x wyższą za pracę polskiego zbieracza. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie ceny mogły by być na zamkniętym rynku. Byłoby to cofnięcie się do XIX w gdzie całe życie harowałeś na jedzenie i czynsz, miałeś jedno lepsze ubranie, buty raz na parę lat, itd.

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Zapewne, że Ukrainiec niekoniecznie musi "klepać biedę"... Tylko, że wg. mnie niewiele to przesądza, bo jedna osoba (czy nawet 100) to nie cały naród.
    Wydawało mi się to tak niedorzeczne, że musiałem pominąć tę opcję. Tak może myśleć dziecko, ale nie dorosły mężczyzna. To, że Kim w przerwie między zrzucaniem bomb wodorowych szusuje na swoim prywatnym stoku narciarskim a szefostwo wojskowej junty birmańskiej kupuje wnukom na urodziny kluby piłkarskie nie oznacza, że obywatelom ich państw żyje się dostatnio. Polaka w Porszaku chyba też kolega widział, a to chyba nie jest dowód na to, że nasi rodacy emigrują do Anglii dla jaj? Dobrobyt poznaje się nie po tym jak żyją elity, byli agenci bezpieki i mafiozi a po tym jak sobie radzi zwykła rodzina. A przeciętny Ukrainiec ma dużo gorzej niż Polak o czym kolega Robin wie i sam to przyznał więc tym bardziej nie rozumiem tego "argumentu".
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-09-2017 o 16:56

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Wydawało mi się to tak niedorzeczne, że musiałem pominąć tę opcję. Tak może myśleć dziecko, ale nie dorosły mężczyzna.
    Oczywiście ja to tak przynajmniej odebrałem... A o co konkretnie chodziło to trzeba już poczekać na odpowiedź autora.

  9. #79

    Domyślnie

    Wyjaśnienie padło już wyżej, ale kto twierdził, że każdy Ukrainiec ma źle to nie wiem? Taka Moskwa, dla przykładu, ma jeden z najwyższych współczynników ilości milionerów w przeliczeniu na metr kwadratowy, ale pewnie niewiele wnosi to do życia mieszkańców jakiegoś wypiździewa na Sachalinie. Może wnosi tyle, że czym więcej tych moskiewskich milionerów tym mniej kasy zostaje dla nich.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 14-09-2017 o 17:10

  10. #80

    Domyślnie

    Aż trudno uwierzyć, że największym beneficjentem wojny na Ukrainie być moze jest Polska. Te 2 mln rąk do pracy jakie tu przyjechały uratowały całe gałęzie przemysłu. Mam dużo kontaktów w branży gastronomiczno-hotelarskiej i przetwórczej. W wielu firmach, które odwiedzam to podstawa składu. Porozmawiajcie sobie z plantatorami kto i jak pracuje. Ich problemem jest to, że mają np 15 Ukraińców a potrzebują 30. Sen im z oczu spędza obawa, że ci ludzie mogą odpłynąć. W wielu firmach już tworzą system korzyści - np możliwość mieszkania z rodziną, wyżywienie czy nauki w szkołach tylko po to aby ich mocniej związać. Na tym tle paru tanich kamerzystów i fotografów to jednak mało istotny folklor.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PROfesjonalni kamerzyści
    By pavel_9 in forum Video/film
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 16:06
  2. [Wojtek Krolik] Malarze ślubni
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:44
  3. Fotografowie ślubni i restauratorzy
    By lucki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 10:02
  4. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 20:44
  5. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •