Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 106
  1. #61

    Domyślnie

    Strasznie bawi mnie hasło "ochrona rynku pracy". Ile jesteś w stanie zapłacić więcej codziennie w sklepie za tę "ochronę"? Za węgiel, u mechanika, budowlańcowi, itd. można ciągnąć. No chyba, że mamy "chronić" tylko twoją branżę

    I nie piszę tego personalnie do nikogo. Warto sobie zadać pytanie, co znaczy powtarzana za telewizją teza.

    Ps. Ta wylewająca się ksenofoba jest przerażająca. Kiedyś mi się wydawało, że ludzie zarobią trochę pieniędzy, pojadą w świat... a tu powrót do klimatów PRL czy wręcz międzywojnia.

  2. #62

    Domyślnie

    Jest różnica pomiędzy "pamiętamy" a "popadamy w paranoję". Jeśli aż tak mamy wyrytą w umyślę zadrę w stosunku do... hmmm, chyba wszystkich to rozumiem, że kolega nie kupi niemieckiego auta, włoskiego, japońskiego - no bo państwa osi. Jeśli paliwo to raczej nie z Rosji - no bo Katyń.
    Czym fotografować? Nikon, Canon, Pentax, Praktica - samo zło. Zostaje Polaroid (co nas obchodzą jacyś Indianie).
    Sorry za sarkazm, nie mogłem się postrzymać. Co do rynku pracy to socjalizm w PL ma się całkiem dobrze, nawet się umacnia. Pewnie niedługo trzeba będzie wykupić jakąś koncesję na fotografowanie ale rodzimy rynek będzie chroniony.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    A ja tam Ukraińców nie lubię i żeby nie wiem jakby w Polsce dobrze pracowali to nie lubię i nie ufam tym ludziom. Wybili mi prawie cała rodzinę z dziadka strony i ojca strony też 2 osoby młodociane. Nie działo się to 7 tysięcy lat temu, baaaa nawet nie 700 lat temu, a raptem tylko 70 lat czyli jakby wczoraj, i wszyscy wszystko pamiętają, a ja na zdjęciach nawet zabitych swoich ludzi z rodziny mogę oglądać jak już nie żyją. Czas który mina to życie ledwo życie jednego pokolenia. Jak to można zapomnieć ?
    Ja osobiście mógłbym wziąć Ukraińskiego fotografa na swój ślub, pod warunkiem że byłby dobry, i mówił biegle w naszym języku Moja żona już nie bo właśnie i ze strony jej rodziny też dużo osób ma takie podejście jak @robin102 również u mnie w rodzinie znajdzie się duża część osób która podobnie myśli, ale całkowicie to rozumiem i szanuje że ktoś może tak myśleć. Podsumowując ja nic nie mam do Ukraińców, ale jako fotografa nie wziąłbym Ukraińca, ze względu na ludzi w mojej rodzinie, którzy uczestniczyliby podczas takiego wesela i nie chciałbym żeby przez to była jakaś nieciekawa atmosfera. Więc często Ukraińcy będą skreślani z góry do różnych prac, tylko ze względu na narodowość, może nie jest to sprawiedliwie, ale cóż tak już jest - prawda jest taka że oni o tym wiedzą (że ich nie chcę dużo osób) i dlatego zapewne zaniżają też ceny żeby cokolwiek złapać.

    Zgadzam się też troszeczkę z @robin102 70 lat to nie jest taki okres czasu żeby o wszystkim łatwo zapomnieć, tym bardziej że jeszcze żyją ludzie którzy uczestniczyli w tym wszystkim, i ludzie którzy dużo bliskich stracili w tych incydentach, i nie można mieć do nikogo żalu że ma takie podejście.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-09-2017 o 12:47

  4. #64

    Domyślnie

    Powiedzmy, ze Polak i Ukrainiec maja prace na podobnym poziomie. Pirewszy kasuje 3000 a drugi 600zl.

    Dla mnie wybor oczywisty, 2400 oszczednosci. No ale jesli przez 500+ tak sie ludzia w (_._) poprzewracalo to chyba czas wrocic z tej imigracji.

    Mowa tez o pamieci narodowej byla... fajnie ale kupujemy od Niemcow i w tym przypadku, "polskie obozy smierci" juz nie maja znaczenia?

    Duzo Anglikow narzeka na Polakow, ale na koniec koncow to oni Im (Nam) placa. To samo jest w Polsce, chcesz zaoszczedzic idz do Ukrainca.

    Znajomy ktory pracuje w Szwecji mial slub, ziomek z PL ktory tez chyba mieszka za granica (Szwecja czy cos) i ma jakies amatorskie studio, klepnal mu slub z plenerkiem za... 500zl. Tego to nawet Ukrainiec nie przebije .

    Tez sie moge fochac na Anglikow za to, ze nie pomogli w 39 i 45, ale co powiem dziecia? Nie bedzie obiadu, bo z tymi .... nie bede pracowal!

    Dzis najwiekszym zagrozeniem sa imigranci z Afryki i Bliskiego wschodu, wyznajacy religie pokoju. Drugim jest UE, ktora powoli sie stacza w swoich marksistowskich bredniach.
    Ostatnio edytowane przez Zdebik ; 14-09-2017 o 13:07

  5. #65

    Domyślnie

    No chyba, że dodatkowo w gratisie pozmywa naczynia i wyprowadzi łosia na spacer.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    ..Ile jesteś w stanie zapłacić więcej codziennie w sklepie za tę "ochronę"? Za węgiel, u mechanika, budowlańcowi,.
    No wiesz staram sie jak moge swoimi silami i sposobami. Codzienne zakupy robię w 3 sklepach osiedlowych kupując w każdym coś po trochu aby każdy istniał i każdy miał jakiś tam ułamek procentu obrotu ode mnie. Aby istniała konkurencja i były 3 sklepy, a nie jeden się ostał. Oczywiście w zagranicznym Lidlu też robię zakupy, bo np maja tam produkty których gdzie indziej nie kupię ot np chemia W5. Jak szukam czegoś droższego to staram się w miarę możliwości wybierać mniejsza polską firmę czy wykonawcę, bo wolę aby polski przedsiębiorca, niech nawet trochę cwaniaczkowaty, kupił sobie za zarobioną kasę drugi samochód do firmy, a nie zagraniczny prezes wielkiego koncerny siódmy jacht lub trzecia wyspę.

    A pracowaliściie dla Ukraińców, dla Rosjan ? Ja pracowałem. Dobrze,z ę nie wiecie jakie mają o nas zdanie i jak o nas mówią, a mówią pogardliwie na 102 ! te "poliaczki"

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Dziwne, tym bardziej, że niedawno w odpowiednim wątku pytałeś o pracę u tych Niemców. .
    Zgadzam się , że bardzo dziwne, ze ja muszę myśleć, kombinować gdzie pojechać i pieniążki zarobić. To jest na głowie postawione, tzn to co sie u nas w kraju dzieje. 80% młodych ludzi którym robię zdjęcia są albo byli za granicą na dorobku

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Jest różnica pomiędzy "pamiętamy" a "popadamy w paranoję".
    Tak jak wcześniej wspomniałem najważniejsza jest perspektywa, a za nią każdy buduje swoje zdanie, opinie. Niczym szkodliwym jest trzymając fason wymieniać te zdania opinie.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 14-09-2017 o 14:39
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #67

    Domyślnie

    Oni na nas "Poliaczki" a my na nich jak? A z tą pracą u Niemców to mi chodziło, że sam pisałeś o tym, że powinno się chronić rynek przed obcymi. Serio nie widzisz analogii?

  8. #68

    Domyślnie

    Ja mówię o rynku pracy kraju na dorobku, naszym rynku. Kurde nie widać różnicy miedzy gospodarkami tych państw ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #69

    Domyślnie

    Nie widzisz różnicy między Polską a Ukrainą? Nie wiesz co tam się dzieje?

  10. #70

    Domyślnie

    Macie namiary do jakiś fotografów-Ukraińców z Wrocławia? znajomy szuka.

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PROfesjonalni kamerzyści
    By pavel_9 in forum Video/film
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 16:06
  2. [Wojtek Krolik] Malarze ślubni
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:44
  3. Fotografowie ślubni i restauratorzy
    By lucki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 10:02
  4. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 20:44
  5. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •