Close

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 106
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Patrząc na przeliczniki i ceny usług to jeśli ktoś z Ukrainy bierze 600zł to dla Polaka np 1800zł będzie ok ale dla Holendra już nie, więc może Holendrzy mieli na swoim forum dawno temu temat "Poolse cameramen, trouwfotograaf. Goedkoop, goedkoop, goedkoop..."

  2. #22

    Domyślnie

    Górna pólka to do nas nie dociera, bo nasi polscy ślubni klienci nie skorzy płacić zamiast 2-3 tys zł 2-4 Euro, bo tyle kosztują wykonawcy ze wschodu. Robiłem z ekipą filmową która skasował 2,5 tys Euro, a ja 2,5 tys zł
    W większości jeśli robią przyjezdni to za żenująco niskie pieniądze i podobnie niskie jakościowo realizacje. To jest bardzo prosty sposób na zarabianie pieniędzy ta fotografia ślubna .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Fotografowie w każdym kraju są podobni, jeśli chodzi o umiejętności. Skoro w PL umieją zdjęcia robić to dlaczego na ukrainie by mieli nie umieć? Rozważamy o cenach ukraińców w polsce, a zapominamy o polskich ślubniakach na wyspach, robiących repo za 500 funtów, nie rzadko równie dobrze lub lepiej od ich anglojęzycznych konkurentów z 5x wyższymi cenami. I o ile polakom to nie przeszkadzało jeżdżąc do Anglii i robiąc tamtejszym konurencję, o tyle było kwestią czasu, kiedy podobna sytuacja będzie u nas.
    .
    Dobrze powiedziane.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #23

    Domyślnie

    Trochę "słabo" pisać Polkom, Ukrainie, Ukraińców z małej litery nie zapominając o Anglii z dużej...
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  4. #24

    Domyślnie

    bym zalajkował, ale nie da się na forum
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #25

    Domyślnie

    Jakże "nasze" podejście. Obrażamy się na śmierć na francuskie sery, bo Francuzi chcą ujednolicić stawki dla przyjezdnych, ale gdy do nas przyjeżdża ktoś z nożem na gardle i chce pracować (a nie kraść) za mniejszą kaskę to nazywamy to szarańczą ze wschodu.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie od dziś wiadomo, że część polskich "fachowców" słabo sobie radzi z konkurencją i dlatego nerwowo na nią reagują...

  7. #27

    Domyślnie

    Wolny rynek, chcą robić za 600zł - proszę bardzo. Mają klientów - bardzo dobrze. Przecież jest też pełno Polaków, który robią to samo w Polsce, nie wspominając UK, Norwegii, Niemiec itd. - Polacy robią kotlety za kilkukrotnie niższą cenę niż lokalni fotografowie.
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Trochę "słabo" pisać Polkom, Ukrainie, Ukraińców z małej litery nie zapominając o Anglii z dużej...
    +1

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie od dziś wiadomo, że część polskich "fachowców" słabo sobie radzi z konkurencją i dlatego nerwowo na nią reagują...
    To nie jest cecha polskich "fachowców", tylko "fachowców" w ogóle. Nie tylko w tej branży.
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smogg9 Zobacz posta
    Wolny rynek, chcą robić za 600zł - proszę bardzo. Mają klientów - bardzo dobrze. Przecież jest też pełno Polaków, który robią to samo w Polsce, nie wspominając UK, Norwegii, Niemiec itd. - Polacy robią kotlety za kilkukrotnie niższą cenę niż lokalni fotografowie.
    Polski rynek fotografii reportażowej, okolicznościowej nie jest wolnym rynkiem. Jest chorym rynkiem patologicznym wręcz.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Polski rynek fotografii reportażowej, okolicznościowej nie jest wolnym rynkiem. Jest chorym rynkiem patologicznym wręcz.
    Myślę że nie jest tak źle. Problem raczej mają Ci "ambitniejsi" którzy wg. dobrych umiejętności i dobrego portfolio powinni to robić zawodowo i chcieliby to robić zawodowo. Ale nie mogą się przebić przez bariery "fotoziutków" którzy rzucają się na każde zlecenie jak reksio na szynke, robiąc to praktycznie za darmo, a jest tego ogromnie dużo, w dodatku teraz ukraińcy którzy nawet robią dobre materiały, ale biorą grosze

    Mam "starą" znajomą która szukała na ślub ostatnio fotografa i kamerzystę. Oczywiście dostałem zaproszenie na ślub, ale jako "gościofotograf" miałem przyjść z żoną porobić zdjęcia w ramach prezentu, nie dając koperty. Moja odpowiedź była oczywista, że daje kopertę i przychodzę się tylko pobawić, nie biorę sprzętu fotograficznego. Przypał na maksa, idziesz na ślub jako gość ze swoją lubą i zamiast zająć się kobietą/imprezą, chodzi się i robi zdjęcia Oczywiście nie dostałem zaproszenia po takiej odpowiedzi. Mieli wesele na 150 osób, warte gdzieś na około 40-50 koła i chcieli przyoszczędzić na fotografie zapraszając mnie Znaleźli sobie duet film + zdjęcia za 1200zł. W dodatku fotoziutkowie mieli dojazd 200km w jedną stronę i weź tu przebij takie oferty

    Tak wracając ostatnio fajna mentalność na ślubach, zawsze na ślubach znajdą się z 2-3 osoby z lustrzankami - przeważnie to faceci są, bardzo rzadko spotykam kobiety w takich sytuacjach, no i goście 90 % imprezy biegają z lustrzankami a ich kobiety się nudzą. Tak jak ostatnio miałem zatwardziałego filmowca z rodziny PM, który przez cały ślub z kamerą biegał, mimo tego że był dobry kamerzysta wynajęty i robił materiał... Gość"kamerzysta" był z ładną żonką która cały czas w samotności, spiła się bidna z nudów i bajerowała z ekipą techniczna na weselu, sama się żaliła że się nudzi i szuka zajęcia, kleiła się do każdego a jej facet z kamerką był tak zafascynowany nagrywaniem że nawet nie różnych ciekawych rzeczy ...
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 12-09-2017 o 12:36

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PROfesjonalni kamerzyści
    By pavel_9 in forum Video/film
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 16:06
  2. [Wojtek Krolik] Malarze ślubni
    By kroolik in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:44
  3. Fotografowie ślubni i restauratorzy
    By lucki in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 10:02
  4. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 20:44
  5. [ Reportaż ] Ukraińscy ludzie
    By rastakrzych in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •