Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie kupno aparatu D5500 pilna pomoc.

    Witam wszystkich serdecznie.
    Dawno mnie tu nie było ale z uwagi, że na was można zawsze liczyć potrzebuje rady.
    Mam Nikona D80. Do niego kupiłem parę obiektywów. Niestety chyba z uwagi na wiek aparatu (7lat) ma już lekko zabrudzoną matryce (trzy punkty na obrazie) no i mi przybyło lat i przy robieniu parunastu zdjęć tracę w oczach ostrość patrząc przez wizjer.
    Od jakiegoś czasu przyglądałem się D5500 z uwagi na ciekawe ISO (robię dożo zdjęć przy słabym świetle i sportowych) oraz na podgląd na tylnej ściance aparatu wykonywanego zdjęcia -ruchomy panel(oczy się mniej męczą).
    I tu mam pytanie.
    Czy opłaca się go kupić czy zostać przy starym D80.
    mam też wrażenie, że ten d5500 jest dużo mniejszy od d80. Czy jest poręczny? czy przy dużych obiektywach będzie się go dobrze trzymać w ręce?
    A może coś innego-ale tylko lustrzanka wchodzi w grę. No i niestety cena do 3 tys.

    Dziękuje za pomoc
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gibaxa Zobacz posta
    czy przy dużych obiektywach będzie się go dobrze trzymać w ręce?
    Pewnie nie
    http://camerasize.com/compact/#216,490,580,440,ha,f

    http://camerasize.com/compact/#216,490,580,440,ha,t

    http://camerasize.com/compact/#216,490,580,440,ha,b
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 09-09-2017 o 00:02

  3. #3

    Domyślnie

    Matryce przeczyścić w jakimś serwisie za grosze. A czy kupować? To raczej kwestia własnych preferencji. Ja powiem, że przesiadając się z D90 na D7100 jakiegoś wielkiego przeskoku technologicznego nie poczułem - trochę lepsze ISO i AF. Natomiast kupując starawe i przechodzone D700 w porównaniu do tamtych to owszem (co prawda również z ciężarem to się wiąże).

  4. #4

    Domyślnie

    Nie przepadam za kupowaniem używanego. Wiem, że taniej i fajne aparaty można kupic ale wolę nowe. Myślałem o D7100 ale nie ma podglądu tylko wizjer a od tego chciałbym uciec z uwagi na problem z oczami. Dużo zdjęć i oczy mi się męczą. Myslę o tym ISO bo często robię zdjęcia na rajdach a tam albo ciemno albo szybko jadą no i zdjęciach seryjnych. Mam arę obiektywów wiec miał bym dwa D80 no i coś nowego.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    no jest dośc mały ale za to połowa wagi d80.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym wzial D5500, jak to mowia w ciemno.
    Ale kazdy robi co chce lub na co go namowia

  6. #6

    Domyślnie

    Oj, ale jak nie przez wizjer, to raczej nie lustrzanka tylko coś z bezlusterkowców (np. Fuji). Tryb LiveView w Nikonach niezależnie od gibania ekranu to taki dodatek z poooooooowolnym kontrastowym AF, żeby móc zrobić zdjęcie na statywie z idealną ostrością . Po D80 to bym raczej myślał o D7100 właśnie, bo w tych D5xxx będzie brakować górnego panelu LCD oraz drugiego kółeczka sterującego.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może twoim problemem jest ciemny i mały wizjer w aparacie, dlatego D7100 będzie tu dobrym wyborem, podgląd i robienie zdjęć patrząc na ekran też jest ale nie liczyłbym na super efekty przy takich zdjęciach jak wymieniłeś, przejdź się do sklepu i sprawdź.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gibaxa Zobacz posta
    Witam wszystkich serdecznie.
    Dawno mnie tu nie było ale z uwagi, że na was można zawsze liczyć potrzebuje rady.
    Mam Nikona D80. Do niego kupiłem parę obiektywów. Niestety chyba z uwagi na wiek aparatu (7lat) ma już lekko zabrudzoną matryce (trzy punkty na obrazie) no i mi przybyło lat i przy robieniu parunastu zdjęć tracę w oczach ostrość patrząc przez wizjer.
    Od jakiegoś czasu przyglądałem się D5500 z uwagi na ciekawe ISO (robię dożo zdjęć przy słabym świetle i sportowych) oraz na podgląd na tylnej ściance aparatu wykonywanego zdjęcia -ruchomy panel(oczy się mniej męczą).
    I tu mam pytanie.
    Czy opłaca się go kupić czy zostać przy starym D80.
    mam też wrażenie, że ten d5500 jest dużo mniejszy od d80. Czy jest poręczny? czy przy dużych obiektywach będzie się go dobrze trzymać w ręce?
    A może coś innego-ale tylko lustrzanka wchodzi w grę. No i niestety cena do 3 tys.

    Dziękuje za pomoc
    Adam
    Z dużymi obiektywami to D5500 baaardzo nie wygodne body, takie dyndadełko. Z krótkim kitem 18-55 czy nawet 16-85 trzyma się go i używa wygodnie, uchwyt ma lepiej wyprofilowany jak D5300. Obrazek daje bardzo dobry, matryca jest jak z "gumy" z cieni można kilka ev spokojnie wyciągać i nie bać się o banding ani szumy.
    Z rawów iso 3200 jest jak najbardziej użyteczne (dla mnie). Przy prawidłowym naświetleniu można się posiłkować iso 6400. LV to totalne nieporozumienie, af w tym tylko do statycznych scen.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba jednak źle kolego kombinujesz. Po pierwsze, d5500 ma ciemniejszy wizjer niż d80, bo to jest inna konstrukcja, układ lusterek kontra pryzmat. Jaśniejszy wizjer zaczyna się w serii d7x00. Do zdjęć seryjnych, sportowych, to sugeruję d7200, akurat zdjęcia seryjne są poprawione względem d7100, co może być warte tej stosunkowo niedużej różnicy w cenie.

    Ale najważniejsze. Zdjęcia seryjne, sportowe, w trybie LV?! Zapomnij o tym w lustrzance. Pomijając fakt, że to dramatycznie niewygodne, zwłaszcza w jasny dzień (plus aparat na wyciągniętych rękach, chyba, że jesteś krótkowidzem ) to w lustrzankach jest to zdecydowanie wolniejsze niż wizjer. Bez zagłębiania się w technikę, to kwestia konstrukcyjna. Bezlusterkowce, te dobre, są szybsze, ale popatrz ile kosztuje jakieś tele, i jak się tym operuje z małym aparatem.

    Sam zmieniłem d80 na d7200, naprawdę duża różnica to jest właśnie w zdjęciach seryjnych i ISO, co pozwala skracać czasy. No i zdjęcia w nocy, ale nie o tym mówimy. Sport, seria w d80 mówiąc najkrócej, porażka, mimo,że aparat uważam za wciąż fajny i użyteczny. Może najpierw kup okular powiększający? A przede wszystkim zobacz na żywo, jak wygląda ostrzenie w lustrzance przez LV.

  10. #10

    Domyślnie

    Z tą ciemnicą w wizjerze to nie przesadzajmy zanadto, mam to co w stopce i używanie tego zamiennie nie sprawia absolutnie żadnego problemu ani nie jest nie wygodne.
    Wiadomo - różnica pomiędzy D5500 a D300s czy D750 jest ale tragedii żadnej nie ma. Popierał bym kolegę z postu wyżej - D7200 będzie znakomitym następcą dla D80
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. Kupno nowego aparatu
    By Pafff in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 18:41
  3. Kupno aparatu w Australii...
    By Brat in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 07:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •