Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Ze szkłem 1.8 faktycznie jest ok. Ale z ciemnym zoomem i w gorszym świetle dla mnie jest spora różnica. Chyba dla kolegi ze słabym wzrokiem tez moze to byc istotne?

  2. #12

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Tylko lustrzanka bo mam obiektywy i chodziło mi, żeby w dwóch aparatach mieć zamontowane dwa inne aby nie przekładać co chwilke obiektywu. Fakt nie zauważyłem, ze nie ma panelu na górze. To może być problem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzięki za mądre rady. Problem mam w tym, że nie mam nawet jak sprawdzić czy wziąć do ręki obu aparatów (takie marne sklepy mam). Myślałem o tym panelu z uwagi, że oko mi sie męczy (może przesadzam) bo raczej wzrok mam dobry (okularów brak) No i interesowało mnie duże ISO i szybkość zdjęć seryjnych. Nigdy nie myślałem o d7100 czy d7200 bo wydawały mi się za drogie. Czyli jednak odpuścić sobie d5--- i pomysleć o d7---? czy jest duża różnica w tych dwóch? bo w cenie chyba z 1000zł

  3. #13

    Domyślnie

    Jak dla mnie przeskok między entry level a serią d7x00 to najbardziej uzasdnione koszty tego nie taniego hobby

  4. #14

    Domyślnie

    Kochani. Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Faktycznie pewnie lepiej kupić d7100 (chyba niewielka różnica w jakości od d7200) niż d 5500. To mam jeszcze jedno chyba ostatnie pytanie. Zdjęcia robię amatorsko. Dwa czy trzy rajdy w roku i trochę zdjęć osobistych przyrody itp. A pytanie brzy trochę głupio ale jednak (trochę prowokacyjnie ) proszę o pomoc. Czy kupić druki aparat d7100 czy niepotrzebnie szukam sobie dziury w całym. Faktem jest, że wkurza mnie przekładanie obiektywów, że czegoś mi brakuje w d80 (iso, prędkości zdjęć seryjnych) ale czy poczuje to coś jak zmienię na d7100 lub 7200?

  5. #15

    Domyślnie

    Jak chcesz na rajdach i w przyrodzie seriami klepać, to dołóż do D7200. Lepszy bufor ma.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gibaxa Zobacz posta
    Kochani. Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Faktycznie pewnie lepiej kupić d7100 (chyba niewielka różnica w jakości od d7200) niż d 5500. To mam jeszcze jedno chyba ostatnie pytanie. Zdjęcia robię amatorsko. Dwa czy trzy rajdy w roku i trochę zdjęć osobistych przyrody itp. A pytanie brzy trochę głupio ale jednak (trochę prowokacyjnie ) proszę o pomoc. Czy kupić druki aparat d7100 czy niepotrzebnie szukam sobie dziury w całym. Faktem jest, że wkurza mnie przekładanie obiektywów, że czegoś mi brakuje w d80 (iso, prędkości zdjęć seryjnych) ale czy poczuje to coś jak zmienię na d7100 lub 7200?
    No to brakuje Ci tego ISO, itd, czy nie brakuje? Jak brakuje, to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie jeśli nie to też masz odpowiedź
    Może od początku, jakie masz obiektywy, których częściej używasz i czy robisz RAW czy JPG-i?

  7. #17

    Domyślnie

    Raczej robię w JPG. Obiektywy słabe. tradycyjny kit. Nikon 18-135, sigme 70-300 i sigme 70-200 ze stałym 2,8

  8. #18

    Domyślnie

    18-135 optycznie nie jest zły, całkiem ostry, tyle, że wolny AF i bez VR. S70-200 to całkiem przyzwoite szkło. D80 daje fajne jpgi, więc na początku, przy takich "zwykłych" fotach, typu krajobrazy czy portrety, jakiejś dramatycznej zmiany nie odczujesz. Co innego przy bardziej dynamicznych akcjach, w słabszym świetle czy nocą. Albo gdybyś chciał pobawić się w obróbkę NEF-ów, nowe matryce dają dużo większe możliwości. Kwestia preferencji. Twój wybór.

  9. #19

    Domyślnie

    Staram się nie obrabiać zdjęć wiec NEFy raczej mi odpadają. Lubie takie jakie wyjdą (takie zboczenie-wkurzają mnie te upiększane zdjęcia) No właśnie ten TWÓJ WYBÓR mnie męczy. Z jednej strony fajnie mieć nowy aparat pewnie klasę lepszy niż D80 a z drugiej ciagle się zastanawiam czy nie wydam kasy na widzimisię. Faktem jest, że te zdjecia na których mi zależy to zdjęcia z rajdów. Tam potrzeba mieć duży zakres wszystkiego, żeby się pobawić zwłaszcza na barbórce gdzie rajd jest w grudniu po 18. W d80 max iso jak dla mnie to około 800. Potem już marudzę że kasza się robi. Patrzyłem na zdjecia d7200 przy ISO chyba 6400 i jest super. Wyobrażam sobie jaki czas można walnąć przy takim iso i nawet ciemny obiektyw powinien dać radę (chyba, że się mylę).

  10. #20

    Domyślnie

    Pod kątem rajdów to nie ma się co zastanawiać, oczywiste jest, że d7200 czy nawet d7100 będzie deklasował d80. ISO, AF, szybkość serii, o czym tu pisać? N18-135 moim zdaniem będzie zbyt wolny do takich zabaw, S70-300 zbyt ciemna i kiepska, ale z S70-200 powinien być super zestaw. Czy to fanaberia? Pewnie tak, jak cała amatorska zabawa fotografią

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. Kupno nowego aparatu
    By Pafff in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 18:41
  3. Kupno aparatu w Australii...
    By Brat in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 07:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •