Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Zapewne korzystają z https://www.reikanfocal.com/ lub standardowych ustawień jakie robimy w domu. To łatwo sprawdzić, jeśli po takiej kalibracji w menu mamy jakieś nastawy to nie ingerowano w firmware.
    No właśnie... A jeżeli nie mamy, tylko aparat jest wprost "zresetowany" do ustawień fabrycznych, to coś musiało być na rzeczy. Dla mnie to nie jest ważne. Liczy się efekt końcowy, a ten był dla mnie doskonały. Cztery aparaty i trzy szkła idealnie takie same

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No właśnie... A jeżeli nie mamy, tylko aparat jest wprost "zresetowany" do ustawień fabrycznych, to coś musiało być na rzeczy. Dla mnie to nie jest ważne. Liczy się efekt końcowy, a ten był dla mnie doskonały. Cztery aparaty i trzy szkła idealnie takie same
    Jeśli nie ma to albo kręcił śrubkami, albo włamał się do firmware, w tym drugim przypadku będzie ciężko takie body sprzedać. Oczywiście jeśli ktoś zechce go sprawdzić w nikonie. Będzie też drożej jeśli ktoś potem pójdzie do serwisu, bo przy teście na komputerze wyjdzie że była ingerencja i pierwsze co będą robić to korektę do wzorca. Inaczej nie ruszą.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jeśli nie ma to albo kręcił śrubkami, albo włamał się do firmware, w tym drugim przypadku będzie ciężko takie body sprzedać. Oczywiście jeśli ktoś zechce go sprawdzić w nikonie. Będzie też drożej jeśli ktoś potem pójdzie do serwisu, bo przy teście na komputerze wyjdzie że była ingerencja i pierwsze co będą robić to korektę do wzorca. Inaczej nie ruszą.
    Tak jak pisałem, dla mnie liczy się wynik końcowy, a ten mnie zadowala. Czy trudno będzie sprzedać... Nie wiem... Dwóch z tych czterech aparatów już nie mam, jednego z trzech szkieł też... Jakoś strasznie trudno nie było... Do tego nie wiem co poza gwarancją mogłoby mnie zmusić do korzystania z serwisu Nikona...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tak jak pisałem, dla mnie liczy się wynik końcowy, a ten mnie zadowala. Czy trudno będzie sprzedać... Nie wiem... Dwóch z tych czterech aparatów już nie mam, jednego z trzech szkieł też... Jakoś strasznie trudno nie było... Do tego nie wiem co poza gwarancją mogłoby mnie zmusić do korzystania z serwisu Nikona...
    wiadomo, piszę o tym dla wiedzy

  5. #15

    Domyślnie

    Duże firmy próbują wymuszać na klientach różne rzeczy, korzystne dla nich, a niekorzystne dla klientów. Robią to z tym większym tupetem im słabszy jest rynek. To co robią w Polsce, tego nie zrobią w Niemczech nie mówiąc o USA. Dla mnie przykładem takiego działania było oficjalne ogloszenie przed dwoma laty serwisu Tamron w Polsce, że nie będzie serwisował, nawet odpłatnie, sprzętu Tamrona pochodzącego z innej dystrybucji niż polska. Nie wiem czy obowiązuje to do dzisiaj bo przestało mnie to interesować, ponieważ są takie firmy jak Studio5s nie mówiąc o tym, że jesteśmy póki co w UE i bez problemu można wysłać sprzęt do dowolnego serwisu w tym obszarze jaki uznamy za najlepszy.

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki Wam za dyskusję i porady.
    Postanowiłem wysłać puszkę (na pewno d5500, a może też d5100) i 35 do studio5s. Ale to dopiero w zimie, bo na razie aparat jest mi potrzebny.
    Rozumiem, że jak kupię jakieś nowe szkło i trzeba go będzie regulować, to wystarczy wysłać sam obiektyw, bez body? Skoro wyregulują mi body i 35 według swojego wzorca, to nowe szkło też wyregulują według tego samego wzorca i nie potrzebują mojej puszki. Dobrze rozumiem?

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szczemp Zobacz posta
    Dzięki Wam za dyskusję i porady.
    Postanowiłem wysłać puszkę (na pewno d5500, a może też d5100) i 35 do studio5s. Ale to dopiero w zimie, bo na razie aparat jest mi potrzebny.
    Rozumiem, że jak kupię jakieś nowe szkło i trzeba go będzie regulować, to wystarczy wysłać sam obiektyw, bez body? Skoro wyregulują mi body i 35 według swojego wzorca, to nowe szkło też wyregulują według tego samego wzorca i nie potrzebują mojej puszki. Dobrze rozumiem?
    No nie do końca tak będzie. Kilka miesięcy temu wysłałem tam mojego D90 z powodu problemów z AF i również problemów ze współpracą z N 35 1.8G. Pan Rafał wyregulowal AF i ustawił do wzorca. Na pytanie o współpracę z N 35mm 1.8G odparł że najpewniej jest regulować obiektyw do body bo regulacja do wzorca ma pewien zakres tolerancji. Czyli tak to rozumiem że najpierw wyregulują Ci body a potem do body obiektyw i aby mieć pewność kolejne obiektywy najpewniej będzie ustawiać do danego body. Jednak gdy moja puszka do mmie wróciła okazało się że nie trzeba nic więcej robić bo wszystko gra Tak czy siak polecam ten serwis.
    D 90 + dodatki 😁

  9. #19

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć wątek.
    Zakupiłam nowe body d7200, nową sigmę dc 17-55 1:2.8, do tego posiadam roczny nikkor af-s 35 1:1,8g oraz nikkor af 70-300 1:4-5.6.
    Nie bardzo wiem jak ugryźć temat kalibracji, czy jakaś dobra dusza podpowie?

  10. #20

    Domyślnie

    A masz jakieś kłopoty z BF/FF?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co powinienem wiedzieć zanim wyślę aparat do serwisu?
    By aries.mehehe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-11-2015, 15:29
  2. Dlaczego powinienem kupić Nikona?
    By grincz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-10-2015, 23:03
  3. D5100+sigma 17-50 gdzie oddac do kalibracji?
    By gregson5 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 19:33
  4. Jaki powinienem wybrać obiektyw?
    By Grizzzly in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 23:01
  5. Co powinienem poprawić?
    By ziellonny in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2009, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •