Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Zapewne korzystają z https://www.reikanfocal.com/ lub standardowych ustawień jakie robimy w domu. To łatwo sprawdzić, jeśli po takiej kalibracji w menu mamy jakieś nastawy to nie ingerowano w firmware.
    No właśnie... A jeżeli nie mamy, tylko aparat jest wprost "zresetowany" do ustawień fabrycznych, to coś musiało być na rzeczy. Dla mnie to nie jest ważne. Liczy się efekt końcowy, a ten był dla mnie doskonały. Cztery aparaty i trzy szkła idealnie takie same
    Nikon D, Nikon F, Praktica, Exakta, Rolleiflex, kilka słoi i błyskaczów... Dobry humor i chęć wiedzy

>RAW'ki<>Zadania tematyczne<>Fotografia miesiąca<>Czy znasz Polskę?<>Czy znasz świat?<

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No właśnie... A jeżeli nie mamy, tylko aparat jest wprost "zresetowany" do ustawień fabrycznych, to coś musiało być na rzeczy. Dla mnie to nie jest ważne. Liczy się efekt końcowy, a ten był dla mnie doskonały. Cztery aparaty i trzy szkła idealnie takie same
    Jeśli nie ma to albo kręcił śrubkami, albo włamał się do firmware, w tym drugim przypadku będzie ciężko takie body sprzedać. Oczywiście jeśli ktoś zechce go sprawdzić w nikonie. Będzie też drożej jeśli ktoś potem pójdzie do serwisu, bo przy teście na komputerze wyjdzie że była ingerencja i pierwsze co będą robić to korektę do wzorca. Inaczej nie ruszą.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Jeśli nie ma to albo kręcił śrubkami, albo włamał się do firmware, w tym drugim przypadku będzie ciężko takie body sprzedać. Oczywiście jeśli ktoś zechce go sprawdzić w nikonie. Będzie też drożej jeśli ktoś potem pójdzie do serwisu, bo przy teście na komputerze wyjdzie że była ingerencja i pierwsze co będą robić to korektę do wzorca. Inaczej nie ruszą.
    Tak jak pisałem, dla mnie liczy się wynik końcowy, a ten mnie zadowala. Czy trudno będzie sprzedać... Nie wiem... Dwóch z tych czterech aparatów już nie mam, jednego z trzech szkieł też... Jakoś strasznie trudno nie było... Do tego nie wiem co poza gwarancją mogłoby mnie zmusić do korzystania z serwisu Nikona...
    Nikon D, Nikon F, Praktica, Exakta, Rolleiflex, kilka słoi i błyskaczów... Dobry humor i chęć wiedzy

>RAW'ki<>Zadania tematyczne<>Fotografia miesiąca<>Czy znasz Polskę?<>Czy znasz świat?<

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Tak jak pisałem, dla mnie liczy się wynik końcowy, a ten mnie zadowala. Czy trudno będzie sprzedać... Nie wiem... Dwóch z tych czterech aparatów już nie mam, jednego z trzech szkieł też... Jakoś strasznie trudno nie było... Do tego nie wiem co poza gwarancją mogłoby mnie zmusić do korzystania z serwisu Nikona...
    wiadomo, piszę o tym dla wiedzy

Domyślnie

Duże firmy próbują wymuszać na klientach różne rzeczy, korzystne dla nich, a niekorzystne dla klientów. Robią to z tym większym tupetem im słabszy jest rynek. To co robią w Polsce, tego nie zrobią w Niemczech nie mówiąc o USA. Dla mnie przykładem takiego działania było oficjalne ogloszenie przed dwoma laty serwisu Tamron w Polsce, że nie będzie serwisował, nawet odpłatnie, sprzętu Tamrona pochodzącego z innej dystrybucji niż polska. Nie wiem czy obowiązuje to do dzisiaj bo przestało mnie to interesować, ponieważ są takie firmy jak Studio5s nie mówiąc o tym, że jesteśmy póki co w UE i bez problemu można wysłać sprzęt do dowolnego serwisu w tym obszarze jaki uznamy za najlepszy.

Domyślnie

Dzięki Wam za dyskusję i porady.
    Postanowiłem wysłać puszkę (na pewno d5500, a może też d5100) i 35 do studio5s. Ale to dopiero w zimie, bo na razie aparat jest mi potrzebny.
    Rozumiem, że jak kupię jakieś nowe szkło i trzeba go będzie regulować, to wystarczy wysłać sam obiektyw, bez body? Skoro wyregulują mi body i 35 według swojego wzorca, to nowe szkło też wyregulują według tego samego wzorca i nie potrzebują mojej puszki. Dobrze rozumiem?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez szczemp Zobacz posta
    Dobrze rozumiem?
    Dobrze

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12