Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    17

    Question d5300, jaki obiektyw do nagrywania i zdjęć nocnch

    Cześć!
    Jestem szczęśliwym posiadaczem d5300 z kitowym 18-140
    Obecnie używam z radością tego aparatu praktycznie do wszystkiego.
    Jedyne mankamenty związane są wydaje mi się z posiadanym przeze mnie obiektywem.
    Nagrywam filmy i często mam chęć uzyskania super zbliżenia którego nie jestem w stanie osiągnąć w używanym obiektywie (zdaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie obiektywu makro)
    Innym problemem jest słaba jakość zdjęć nocnych, zwłaszcza gwiazd, i wąski ich kadr.
    Dlatego potrzebuję drugiego obiektywu, który rozwiąże mi oba te problemy.
    Poradźcie mi coś. Mam do wydania powiedzmy 1,5tys pln

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku2yn Zobacz posta
    Cześć!
    Nagrywam filmy i często mam chęć uzyskania super zbliżenia którego nie jestem w stanie osiągnąć w używanym obiektywie (zdaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie obiektywu makro)
    To zależy o jakie zbliżenia chodzi, jeżeli robaczków (czyli obiektów z bliska) to makro, ale jeżeli chodzi o obiekty oddalone, np ptaki i inne zwierzaki, to teleobiektyw.

    Cytat Zamieszczone przez ku2yn Zobacz posta
    Innym problemem jest słaba jakość zdjęć nocnych, zwłaszcza gwiazd, i wąski ich kadr.
    Co to znaczy "słaba jakość", może problem jest w złych ustawieniach, bo tu nie powinno być problemów, wstaw przykładową fotkę to będzie można coś więcej powiedzieć.
    Kadr też znowu taki wąski nie jest.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    To zależy o jakie zbliżenia chodzi, jeżeli robaczków (czyli obiektów z bliska) to makro, ale jeżeli chodzi o obiekty oddalone, np ptaki i inne zwierzaki, to teleobiektyw.
    Robaczki



    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    Co to znaczy "słaba jakość", może problem jest w złych ustawieniach, bo tu nie powinno być problemów, wstaw przykładową fotkę to będzie można coś więcej powiedzieć.
    Kadr też znowu taki wąski nie jest.
    Dla mnie za wąski. Zawsze gdy robie zdjęcia nocą mam żal, że nie jestem w stanie uchwycić szerszego kadru P.S. Na jaki serwer mogę wrzucić RAWa?
    Dodam jeszcze, że gdy tylko robi się szarówka mój aparat nie jest w stanie rejestrować filmu z zadawalającą dla mnie jakością z uwagi na wysoką ziarnistość :/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku2yn Zobacz posta
    Robaczki

    Dla mnie za wąski. Zawsze gdy robie zdjęcia nocą mam żal, że nie jestem w stanie uchwycić szerszego kadru P.S. Na jaki serwer mogę wrzucić RAWa?
    Dodam jeszcze, że gdy tylko robi się szarówka mój aparat nie jest w stanie rejestrować filmu z zadawalającą dla mnie jakością z uwagi na wysoką ziarnistość :/
    Zmartwię Cię. Nie ma jednego obiektywu, który spełni Twoje wymagania, czyli jasny UWA z makro
    W zakładanej kwocie kupisz np. Tamrona 60/2, będzie i do robaczków, i jaśniej, choć dość wąsko.
    Do nocnego nieba najlepiej sprawdzi się jakiś jasny UWA, zaczynający się od 10-12 mm. Rzadko robię takie zdjęcia, używam Tokiny 11-16/2,8, ale może koledzy podpowiedzą jakiegoś Samyanga czy coś wypadającego korzystnie cenowo (i jakościowo).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zmartwię Cię. Nie ma jednego obiektywu, który spełni Twoje wymagania, czyli jasny UWA z makro
    (...)
    Najbliżej byłby Venus 15, chociaż to f4.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku2yn Zobacz posta

    Na jaki serwer mogę wrzucić RAWa?
    Dodam jeszcze, że gdy tylko robi się szarówka mój aparat nie jest w stanie rejestrować filmu z zadawalającą dla mnie jakością z uwagi na wysoką ziarnistość :
    /
    chyba na drive.google.com da radę

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Najbliżej byłby Venus 15, chociaż to f4.
    Ciekawostka, chyba nawet o nim nie słyszałem Choć użyteczność tego makro jest raczej wątpliwa do robaczków, chyba, że usiądą na soczewce Z trzeciej strony mam ostatnio fazę na zbliżenia z szerokiego kąta, mógłbym się tym pobawić.
    Koledze proponuję jednak mimo wszystko bardziej standardowe rozwiązania, 2-3 bardziej uniwersalne obiektywy.

  8. #8

    Domyślnie

    O ile na UWA można sobie poradzić z MF, to możesz wyrwać obiektyw za ok 1-1,5k PLN. Jeżeli ma być jasno to raczej Tokina 11-16 f/2.8 (tu zdania co do jakości są podzielone) niż Sigma 10-20 f/4-5.6.
    Co do robaczków - to już wedle uznania. Ja załatwiłem temat na dwa sposoby - jasne 35mm na m42 z pierścieniami, później Sigma 105mm z AF-S. Opcja pierwsza to jakieś 300 zł, ale Twoje body będzie pracowało tylko w pełnym manualu i zdaje się, że bez potwierdzenia ostrości. Opcja druga - 2200 PLN bo na używkach po uwzględnieniu wszystkich za i przeciw praktycznie brak oszczędności.

    Także niestety, w tym budżecie można rozwiązać tylko jeden problem.
    Dx + S + SB
    flickr

  9. #9

    Domyślnie

    W temacie amatorskiego macro jeszcze przypomniał mi się temat soczewek Raynoxa. Jednak przy obiektywie, który ma 67mm średnicy filtra może mocno winietować. Może jakiś znajomy ma i mógłbyś pożyczyć i przestrzelić na spokojnie taki zestaw?
    Dx + S + SB
    flickr

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dobra, odpuszczam temat gwiazd. Zdecyduje sie teraz na jakiś obiektyw makro. Czy w takim wypadku te obiektywy które wymieniliście nadal polecacie kierując się tylko kryterium wyboru obiektywu pod makro?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300 i jaki obiektyw do rodzinnych zdjęć ?
    By bender192 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-03-2017, 00:56
  2. jaki obiektyw portretowy do d5300?
    By Gabi3014 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 19:59
  3. D5300 jaki drugi obiektyw ?
    By VEN in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 19:57
  4. Jaki obiektyw do D5300 fotografii samochodów
    By Girlwholovesf1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 03:30
  5. Jaki obiektyw do D5300 ?
    By witux in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-09-2015, 10:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •