Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sydney

  1. #1

    Domyślnie Sydney

    Kilka zdjęc ze slynną operą. Zapraszam.



  2. #2

    Domyślnie

    Jest krotka humoreska (z moralem), ktora Bertold Brecht (ten od "Opery za 3 grosze") napisal. Pan pomocnik ogrodnika chcac drzewku laurowemu kulista forme nadac, scial je niemal w calosci- forma nad trescia zatriumfowala. To samo o zdjeciach kolegi mozna powiedziec- szukajac oryginalnego kadru (forma) zapomnial kolega, ze motywem jest opera (tresc). W efekcie sfotografowal kolega kamienny pomost z barierka i ucieta metalowa konstrukcje (mostu?), na drugim zdjeciu to samo z innej strony, nastepnie dzob statku na pierwszym planie. Zdjecia technicznie poprawne nie przedstawiaja opery w Sydney. Pzdr i good light!
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  3. #3

    Domyślnie

    4 najlepiej mi podchodzi. Na 3 może gdyby lepiej skomponować - umieścić operę w lepszym punkcie. 1, 2 nie czuję.
    Dx + S + SB
    flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Dzieki Panowie za komentarze.
    @sufenta bardzo cenie Twoje opinie.
    Tutaj trescia nie miala byc sama opera a wlasnie polaczenie starego, klasycznego (most) z nowym i nowoczesnym (opera) jako nieodlaczne elementy panoramy Sydney.

    Jeszcze jedno takie polaczenie, w poszukiwaniu formy.




  5. #5

    Domyślnie

    Technicznie 1-4 bardzo fajne, ale odnośnie kadrowania mam podobne uwagi jak sufenta. Na 1 jest równowaga - mniejsza ale jasna opera ciągnie wzrok podobnie jak ta w sumie mniej ciekawa wieżyczka, ale zdjęcie jest ok. Na 2 według mnie niestety zdjęcie zrobione za nisko, szkoda że opera jest przysłonięta (i trochę drażnią duchy przechodniów, ale na to wpływu już nie miałeś, poza zupełnie innym kadrowaniem). Odnośnie 3 mam uwagę podobną jak na 1 - dwa tematy walczą o uwagę i nawzajem się przyćmiewają, wskutek czego wzrok zrezygnowany ucieka ze zdjęcia. Lubię takie abstrakcje jak na 4, konwersja też fajna. Ad 5 - nie wiedziałem że na ten most można wejść!
    Ogólnie widać próby niekonwencjonalnego kadrowania, co się chwali, ale ja chyba jednak jestem zbyt konserwatywny (lub zbyt mało dobrych zdjęć samej opery widziałem na tym forum i nie zdążyły mi się opatrzeć), aby się przekonać do tych kadrów.
    Po zastanowieniu, wyróżniłbym jednak nieparzyste zdjęcia

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki @creep.


    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Ad 5 - nie wiedziałem że na ten most można wejść!
    Taka atrakcja turystyczna Sydney za niemale pieniadze (cena uzalezniona jest od pory dnia)




  7. #7

    Domyślnie

    Stare i nowe.




  8. #8

    Domyślnie

    Mi się wsio podoba - tytuł wątku to Sydney a nie Opera w Sydney.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Sydney Jo // part 1 of 2
    By Yedi in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 16:56
  2. [ Krajobraz ] [IR] harbor br. Sydney
    By KJO in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 08:48
  3. [ Krajobraz ] Sydney by night
    By KJO in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •