Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Ogień na niebie


    Tak się jakoś złożyło, że przez dłuższy czas nie wrzucałem żadnych krajobrazów, a co nieco mi się udało zrobić tego lata. Ostatniego dnia urlopu takie warunki... przed zachodem było nieźle, ale prawdziwa moc światła pokazała się na niebie dopiero gdy słońce znalazło się już za horyzontem.


    1 - pion - dżin wychodzący z lampy



    2 - poziom - szerzej



    3 - kilkanaście minut później niebo zaczęło gasnąć




  2. #2

    Domyślnie

    Fantazja

  3. #3

    Domyślnie

    Dziwnie to wygląda... szczególnie jedynka. Powiedz mi proszę dlaczego ta lewa strona chmur jest nie ostra, skoro reszta to brzytwa? Poprawiałeś "trochę" rzeczywistość
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dla mnie extra, oceniam na podstawie warunków i światła. Warto było
    Nikon i podróże ...


  5. #5

    Domyślnie

    Ło Panie! Świetna ta dwójka! Feniks, czy tam inne wielkie, ogniste ptaszysko...
    ['O]

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze.

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Dziwnie to wygląda... szczególnie jedynka. Powiedz mi proszę dlaczego ta lewa strona chmur jest nie ostra, skoro reszta to brzytwa? Poprawiałeś "trochę" rzeczywistość
    Wiadomo, że zdjęcia był obrabiane, ale raczej celem pokazania i lekkiego wzmocnienia tego, co tam się działo, a działo się niesamowicie. Aby opanować rozpiętość tonalną zrobiłem składak z 3 ekspozycji (każde z tych zdjęć), które potem jeszcze obrobiłem. Skoro zwróciłeś uwagę na lewą stronę chmury, aż sprawdziłem na najkrótszej z ekspozycji - 1/125s - one po prostu takie były (i nie jest to wada obiektywu). Podobnie możesz zwrócić uwagę na to, że na trójce niebo w tle po lewej stronie chmury jest jaśniejsze niż to pod chmurą, teoretycznie bliżej źródła światła. I tu ponownie - tak było. Nawet zastanawiałem się czy to poprawiać, ale zostawiłem tak jak było.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za wyjaśnienie. To niebo wygląda wręcz niewiarygodnie!!! Aż trudno w ten widok uwierzyć, że to nie fotomontaż. No i masz rację - na trzecim zdjęciu widać, że na ostatnim planie, na dole jest jaśniej, nawet po lewej stronie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Dziękuję za wyjaśnienie. To niebo wygląda wręcz niewiarygodnie!!! Aż trudno w ten widok uwierzyć, że to nie fotomontaż. No i masz rację - na trzecim zdjęciu widać, że na ostatnim planie, na dole jest jaśniej, nawet po lewej stronie.
    Ja widziałem coś takiego chyba po raz pierwszy Ta chmura była niesamowita, w ogóle bardzo długo prawie stała w miejscu, ale nie była jakoś specjalnie podświetlona. Robiłem zdjęcia przed zachodem, aż w końcu złożyłem sprzęt i zacząłem wracać. I wtedy się odwróciłem, a tam... właśnie to.

  9. #9

    Domyślnie

    Czasami takie warunki trwają 2minuty, kiedyś Tatry były tak oświetlone. Jak pobiegłem na kwaterę po sprzęt to zaraz potem mogłem sobie strzelić foto ale w kolano
    Nikon i podróże ...


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Czasami takie warunki trwają 2minuty, kiedyś Tatry były tak oświetlone. Jak pobiegłem na kwaterę po sprzęt to zaraz potem mogłem sobie strzelić foto ale w kolano
    Tutaj to trwało 5 minut. Dobrze że nie zdążyłem złożyć statywu Potem pięć minut czerwono, a potem te niebieskości z trójki. Na szczęście sprzęt już miałem gotowy, a w ogóle miejsce było 100 metrów obok kwatery

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Na niebie..
    By Norman in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 11:31
  2. [ Krajobraz ] Na niebie.
    By mirroo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 08:04
  3. [ Krajobraz ] W niebie ...
    By tomik34 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 22:26
  4. [ Pozostałe ] ogien
    By noraczej in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 13:55
  5. [ Architektura ] dziura w niebie
    By skulinski in forum Architektura
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 23:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •