Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    No niezly Armageddon.
    Niebo fantastyczne i to one tutaj gra pierwsze skrzypce.
    Ale mz kadrowo to polegles, za sprawa tak waskiego paska ziemi na dole.
    Ja wiem, ze noebo tu absolutnoe gra pierwsze skrzypce i tak ma byc.
    Ale przydaloby sie to niebo jakos w "przestrzeni osadzic" za sprawa odpowiedniej proporcji z dolem zdjecia.
    Kadr na 3 wyglada o wiele lepiej niz na 2.
    A byloby akurat mz jesliby do takiej 3 dodac pare cm dolu.
    Ofc tam nie musi duzo widac, moze to byc niemal konturowka...

    Warunki miales nieziemskie, swietnie to niebo pokazales, kadrowo mogloby byc lepiej.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki @krzysztofz24. Na swoje usprawiedliwienie napiszę, że niestety na miejscu nie znalazłem nic wystarczająco istotnego aby grało rolę ciekawego pierwszego planu. Odnośnie proporcji niebo / ziemia, to była świadoma decyzja, aczkolwiek rozumiem Twoją uwagę. Dodam, że żałuję że nie mam kadru jak na trójce, ale ze światłem z jedynki.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja to bym zalowal, ze nie mam kilku pionowych kadrow, zeby je w panorame skleic z tym niebem.
    Choc bardzo mozliwe zeby mi ma miejscu kopara opadla na ten widok i bym nie pomyslal o panoramie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Jedno "ale" a raczej... dlaczego nie połączyłeś tego z jakimś tematem na ziemi? Samo niebo w sobie to masakra... ale gdyby było coś dla wyważenia kadru to bym się nie obraził. Niemniej jednak Zdjecie pierwsze robi wrażenie.

    Edit: Krzysztof24 mnie ubiegł
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  5. #15

    Domyślnie

    @krzysztofz24 No mi trochę też opadła, ale akurat celowo robiłem kadry z tele (>70mm), bo chciałem się skoncentrować na fakturze chmur, i na tym ognistym zawijasie. Dopiero gdy trochę ochłonąłem, zrobiłem kilka szerszych kadrów (ok 30mm - trójka).

    @Sebastianito: Oczywiście że też żałuję że nie mam jakiegoś samotnego drzewa czy innego bajeru na pierwszym planie. To zdjęcie robiłem z niewielkiego podniesienia. Nie znalazłem nic odpowiedniego. Wcześniej (przed tym ognistym spektaklem) robiłem szerokim kątem kadry pomiędzy krzewami wina, ale żaden z nich mi nie pasował jakoś wybitnie na pierwszy plan, no i nie wiedziałem czy zdążyłbym do nich wrócić i rozstawić sprzęt. Stąd taki wybór - chciałem ując jak najwięcej chmury, ale jednak zostawić niewielki, choćby konturowy, dół. Ostatecznie, dzięki bracketingowi, nie jest nawet taki konturowy

    Muszę siąść do tych wcześniejszych zdjęć, gdy tylko znajdę czas i zdecyduję które z nich wziąć na warsztat jako pierwsze

  6. #16

    Domyślnie

    Jest moc, chociaż faktycznie brakuje tematu do tego nieba.

  7. #17

    Domyślnie

    Niesamowity widok.
    Fotoamator + Nikon D300, FujiFilm S5 Pro, Fujifilm X10 i XT-10
    Pozdrawiam. M.K.

  8. #18

    Domyślnie

    Wypas! Takie niebo to marzenie! Zgadzam się z przedmówcami, że gdyby to było częścią jakiegoś wyraźnego krajobrazu to by było przepięknie.

  9. #19

    Domyślnie

    Strasznie wkurzone te chmury. Jakby oderwane czoło od jakiejś nawałnicy. Coś ciekawego się działo z pogodą przed lub po?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacenty Z. Zobacz posta
    Strasznie wkurzone te chmury. Jakby oderwane czoło od jakiejś nawałnicy. Coś ciekawego się działo z pogodą przed lub po?
    Dzień był pochmurny, a pod wieczór całe niebo z wyjątkiem wąskiego paska nad horyzontem było zachmurzone. A potem przyszła taka niska chmura, podobno to chmura soczewkowata (rozpoznana przez specjalistę) - ciekawe zjawisko!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Na niebie..
    By Norman in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 11:31
  2. [ Krajobraz ] Na niebie.
    By mirroo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 08:04
  3. [ Krajobraz ] W niebie ...
    By tomik34 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 22:26
  4. [ Pozostałe ] ogien
    By noraczej in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 13:55
  5. [ Architektura ] dziura w niebie
    By skulinski in forum Architektura
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 23:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •