Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie 70-200 pod D3s, co tu kupić...?

    Cześć
    Przywitam się na początek.
    Całkiem tu nowy jestem bo dopiero co Nikona kupiłem i po przerwie zamierzam wrócić do fotografowania. Na chwilę obecną całkowicie amatorsko z myślą o ślubach kiedyś być może. Staram się więc w coś zaopatrzyć. Docelowo interesuje mnie krycie ogniskowych 14-200. Ale wszystko stopniowo. Obecnie szukam 70-200 f/2.8. Budżet to tak coś około 4000 zł. Już wiem, że nie kupię Nikkora VR II. W tych pieniądzach wolałbym już Tamrona G2. No i kręcę się tak koło VRa pierwszego. Finansowo mi do niego najbliżej. Myślicie, że to dobry wybór czy może doradzicie coś innego? I czy pod 12 Mpx jest sens szukać nie wiadomo jakich drogich szkieł? Czy wyższe właściwości rozdzielcze obiektywu przeniosą się na taką rzadziutką matrycę?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    "Only Te Holy Trinity..."

  3. #3

    Domyślnie

    prawdą jest, że nikona wybrałem przede wszystkim ze względu na 14-24 ale chyba się z niego już wyleczyłem bo kupiłbym go tylko dla 14mm. I raczej bym szukał coś w rodzaju samyanga. Ale to jeszcze pewnie mi się odmieni jak na razie na tapecie 70-200

  4. #4

    Domyślnie

    VR "jeden" ma słabe rogi i brzegi. Ale nie są onw dyskwalifikujące ten obiektyw.

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie, ale czy on ma słabe te brzegi tak ogólnie czy po prostu słabsze od VR II ? I czy jest sens myśleć i zamiennikach w stosunku do VRa pierwszego?

  6. #6

    Domyślnie

    Wg. mnie w cenie 4-4,5 tys. VR jest bezkonkurencyjny pod warunkiem, że zdajemy sobie sprawę z jego plusów i minusów. Rogi są ogólnie słabe.

  7. #7

    Domyślnie

    No tak mi się wydaje właśnie. Porozglądam się jeszcze i najprawdopodobniej w przyszłym tyg coś kupię. Z dużo czasu zabiera mi siedzenie na necie licytowanie i szukanie jakiejś okazji.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wg. mnie w cenie 4-4,5 tys. VR jest bezkonkurencyjny pod warunkiem, że zdajemy sobie sprawę z jego plusów i minusów. Rogi są ogólnie słabe.
    A w czym VR1 jest lepszy od Sigmy OS? W tej cenie kupisz nową taką Sigmę, optycznie porównywalna do VR1, a VR1 często są już mocno wyeksploatowane.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    A w czym VR1 jest lepszy od Sigmy OS?
    Przede wszystkim autrofocusem
    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    W tej cenie kupisz nową taką Sigmę, optycznie porównywalna do VR1, a VR1 często są już mocno wyeksploatowane.
    Jakieś dane w tym kierunku? Bo w cenie którą podawałem kupi się egzemplarze w świetnym stanie...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Przede wszystkim autrofocusem
    Zwłaszcza w wyru*** egzemplarzu Poza tym moja Sigma ma bdb AF. Mała mikrokalibracja w body i trafia w zasadzie zawsze. A już na pewno jest pewniejsza niż wszystkie ARTy jakie mam i miałem. Zawsze pozostaje możliwość wyboru egzemplarza, bo kupujesz w sklepie, możesz przestrzelić kilka(naście) sztuk i wybrać taką, która jest ostra. Później pozostaje zawsze serwis (darmowy w ramach gwarancji, czy rękojmi). Co z tego masz w używanym VR1? Wielkie nic. Musisz liczyć na sporo szczęścia.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jakieś dane w tym kierunku? Bo w cenie którą podawałem kupi się egzemplarze w świetnym stanie...
    Albo tak, albo nie. Na zdjęciach w necie wszystko wygląda świetnie, opis każdego jest taki, że to perełka. Prawda jest jednak taka, że większość jest mocno wymęczona, nawet jak gumy są ładne, czy opis wspaniały.

    Optycznie są na tyle podobne, że można powiedzieć, że wychodzi na to samo. Masz więc wybór używany z "lepszym" AF (cokolwiek to w tym przypadku znaczy) vs nowy, z gwarancją, z możliwością wyboru egzemplarza, z pewnością, że nie padnie za kilka dni. Ja do mojego AF nic nie mam, w tym konkretnie przypadku wybrałbym nową Sigmę.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Potrzeba porady, kupić/czy nie kupić Nikon d90+obiektyw18-55
    By TaDorota in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 05-12-2016, 01:23
  2. Fotel Theo z Jyska - kupic / nie kupic?
    By docxxx in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 13:14
  3. Kupić czy nie kupić?: Nikkor 14-24mm, 24-70mm f/2.8G ED
    By Paradygmat in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 19:10
  4. Metz 36 AF-3 Flash Unit - kupic czy nie kupic
    By pxl in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 19:35
  5. d80 i przepalenia czyli kupić, nie kupić... oto jest pytanie
    By Rumcajs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •