Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych tym obiektywem: Pojawiła się edycja specjalna obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 w dwóch wersjach :
    - KIT - to obiektyw Tamron 150-600 VC USD G2 z dodatkowym telekonwerterem Tamrona 1.4. - cena 6999,00
    - BOX - to zestaw Tamron 150-600 VC USD G2 z telekonwerterem Tamrona 1.4 oraz ze stacją personalizującą Tap in Console. - cena 7199,00
    Zestawy są produktem w edycji limitowanej a jego dostępność przewidziana jest tylko do końca roku. Dostępne dla mocowań Canon oraz Nikon.
    D7200 + N 35, N 18-105; D40 + N 18-55; SB-700

  2. #12

    Domyślnie

    Wskocz zamiast na d750 na d500 to ci ogniskowa "sie wydłuży"

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Dla równowagi, sąsiedni wątek z naszego forum http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=279695 prawdopodobnie przegapiłem gdzieś podobny o Tamronie Popatrz kto tam publikuje i zapytaj dlaczego wybrali to szkło ! Sugestia @Frodo ma swoje uzasadnienie.
    Szkoda tylko że brakuje podobnego wątku z najlepszymi zdjęciami Tamrona SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2 no chyba że źle szukałem na forum . Ten z najlepszymi zdjęciami z Nikkora 200-500/5.6 VR znam i często zaglądam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Może to ci chociaż troszkę pomoże w wyborze: http://rafalszozda.wixsite.com/przyr...f-5-6-3-di-vc-
    Dziękuje , troszkę pomogło
    Kiedyś już czytałem to porównanie obydwu modeli , dzięki za przypomnienie tego właśnie szukałem

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    159

    Domyślnie

    Mogę powiedzieć że Tamron w tym zestawieniu wypada lepiej
    Miałem Nikkora i jakoś nie polubiliśmy się,mam obecnie Tamrona w parze z Nikonem D500 i jest
    Nikkor 200-500 był w parze z D750 więc trudno powiedzieć z mojej strony jak bym to widział w parze z D500 ale inni już to opisali więc czytać,szukać,fotografować.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paapaj Zobacz posta
    Mogę powiedzieć że Tamron w tym zestawieniu wypada lepiej
    Miałem Nikkora i jakoś nie polubiliśmy się,mam obecnie Tamrona w parze z Nikonem D500 i jest
    Nikkor 200-500 był w parze z D750 więc trudno powiedzieć z mojej strony jak bym to widział w parze z D500 ale inni już to opisali więc czytać,szukać,fotografować.
    @czomolungma @Paapaj
    Brałem pod uwagę również d500 , ale..przesiadałem się z Canona APS-C na FF tyle że to modele z 2008 i 2010r i widziałem duży plus na pełnej klatce,ponoć w Nikonie jest lepiej na APS-C, ale jedynie co teraz mogę zobaczyć to dziewczyny Nikon d5100 i jest to również stary model tak jak moje poprzednie aparaty, wiec trudno tu o porównanie. Boje się na APS-C "kaszy" nawet przy dość niskim iso ale w słabszych warunkach pojawia kaszka . D500 to nowszy model i inna matryca wiec trudno mi oceniać zdjęcia z netu które są w większości już po obróbce, dlatego skłaniam się bardziej na d750 i ewentualne kadrowanie, przycinanie gdzie z większej matrycy wydaje mi się osiągnę więcej. W d750 również mogę zastosować crop x1.5. D500 ma bardzo dobry AF no i crop nie wspominając o wykonaniu i szczelności ale do większości zdjęć krajobrazowych czy byłby równie dobry ? Przeglądając internetowe "tabelki" i zdjęcia zauważyłem większy detal i ostrość uzyskuje się z większej matrycy d750 i wydaje mi się że późniejsza obróbka zdjęć będzie bardziej na korzyść d750 gdzie mniej czasu będę mógł poświęcić na doszlifowanie zdjęcia a więcej czasu na fotografowanie.
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...76266589459659

    Co do samego obiektywu Tamrona 150-600 to często opisywane jest podskakiwanie podczas stabilizacji i szarpanie AF, @rafik pisze również o kolorach które według jego spostrzeżeń bardziej odpowiadają mu z Nikkora ,ciekawy jestem czy kolory z Tamrona są mniej lub bardziej nasycone i czy wykazują dominantę chłodną czy bardziej ciepłą ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    @czomolungma @Paapaj
    Brałem pod uwagę również d500 , ale..przesiadałem się z Canona APS-C na FF tyle że to modele z 2008 i 2010r i widziałem duży plus na pełnej klatce,ponoć w Nikonie jest lepiej na APS-C, ale jedynie co teraz mogę zobaczyć to dziewczyny Nikon d5100 i jest to również stary model tak jak moje poprzednie aparaty, wiec trudno tu o porównanie. Boje się na APS-C "kaszy" nawet przy dość niskim iso ale w słabszych warunkach pojawia kaszka . D500 to nowszy model i inna matryca wiec trudno mi oceniać zdjęcia z netu które są w większości już po obróbce, dlatego skłaniam się bardziej na d750 i ewentualne kadrowanie, przycinanie gdzie z większej matrycy wydaje mi się osiągnę więcej. W d750 również mogę zastosować crop x1.5. D500 ma bardzo dobry AF no i crop nie wspominając o wykonaniu i szczelności ale do większości zdjęć krajobrazowych czy byłby równie dobry ? Przeglądając internetowe "tabelki" i zdjęcia zauważyłem większy detal i ostrość uzyskuje się z większej matrycy d750 i wydaje mi się że późniejsza obróbka zdjęć będzie bardziej na korzyść d750 gdzie mniej czasu będę mógł poświęcić na doszlifowanie zdjęcia a więcej czasu na fotografowanie.
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...76266589459659

    Co do samego obiektywu Tamrona 150-600 to często opisywane jest podskakiwanie podczas stabilizacji i szarpanie AF, @rafik pisze również o kolorach które według jego spostrzeżeń bardziej odpowiadają mu z Nikkora ,ciekawy jestem czy kolory z Tamrona są mniej lub bardziej nasycone i czy wykazują dominantę chłodną czy bardziej ciepłą ?
    Zdjęcia z Tamrona miały dominantę brązu co mi nie pasowało. Nasycenie barw to już bardziej domena korpusu (sensora).

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Zdjęcia z Tamrona miały dominantę brązu co mi nie pasowało. Nasycenie barw to już bardziej domena korpusu (sensora).
    A to ciekawostka , dziękuje za informacje

  8. #18

    Domyślnie

    Ja jeszcze napomknę o naprawdę genialnej stabilizacji w G2. Wczoraj musiałem pomimo fatalnej pogody skalibrować i wysłać klientowi to szkiełko (Tamrona G2) i zobaczcie, jakie czasy mi wychodziły (z ręki)

    www.negatyw.org/wysylka/wysocki18.jpg
    www.negatyw.org/wysylka/wysocki19.jpg
    www.negatyw.org/wysylka/wysocki20.jpg

    1/30 z ręki na 500mm ! I cała seria nieporuszonych zdjęć, mam na karcie, w razie czego mogę zapodać.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #19

    Domyślnie

    ten obiektyw działa z D80? podobno ze starszymi niż D7000 miał nie działać z powodu elektromagnetycznej przesłony

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 0KM Zobacz posta
    ten obiektyw działa z D80? podobno ze starszymi niż D7000 miał nie działać z powodu elektromagnetycznej przesłony
    To nie jest tak, że nie działa ze starszymi. Bo działa z korpusami za 2007 roku, a z niektórymi "młodszymi" nie działa...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Z D80 akurat nie działa, z D90 również...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 19:01
  2. Tamron 17-50 VC f2,8 czy Nikkor 18-105 kit czy Nikkor 16-85 f3,5-5,6
    By marcin_03 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 20:55
  3. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm vs. Tamron SP 90
    By tomlud in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 11:43
  4. Nikkor 35-70 2,8 czy Tamron 17-50 2,8 czy Tamron 28-75 2,8
    By Tomas_ok in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 22:52
  5. Tamron 28-75 vs Tamron 17-35 + Nikkor 50 1.8? - dylemat
    By Stilnox in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 23-04-2007, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •