Cześć, zabieram się do zakupu lampy błyskowej do nikona d5300, poczytałem trochę na forum i Yongnuo YN-568EX wydaje mi się najlepszym wyborem do ceny jakiej szukam jak i do aparatu, który posiadam. Przejdę do sedna sprawy zupełnie nie ogarniam o co chodzi z lampami i jest to moja 1 lampa, którą chcę kupić. Tak więc czy będę musiał kupić do tej lampy oddzielnie wyzwalacz? Czy będę mógł robić zdjęcia bez używania mojej wbudowanej lampy? "Lampa posiada wbudowaną fotocelę dzięki czemu w trybie S1 wyzwalana jest błyskiem innej lampy - także wbudowanej w aparacie. Natomiast w trybie S2 może być wyzwalana przez lampy wbudowane które używają funkcji preflash - pracując w trybie pomijania przedbłysków pomiarowych." Fajnie bybyło gdyby ktoś wyjaśnił mi na jakiej zasadzie działa to wyzwalanie innym błyskiem. Czy jest sens kupowania lampy, aby wyzwalać ją wbudowanym flashem?
Proszę o wyrozumiałość oraz pomoc, ponieważ nie mam zbyt dużych środków na zakup lampy, a chcę by działała jak najlepiej, oraz żebym nie musiał niczego dokupywać.