Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Ja drukowałem na Epsonie R285 na tuszach z buteleczek i wiecznych kartridżach, bez żadnych kalibracji. Efekt jak dla mnie wystarczający, może jedynie lekko blakło po czasie, szczególnie jak zdjęcie było cały czas wystawione na światło. Nic się nie zatykało i nie myślałbym o nowej drukarce ale przestała rozpoznawać kartridże i nie działa. I widzę, że mam problem.
    D750
    flickr

  2. #22

    Domyślnie

    ja też drukowałem na początku bez profilowania, każdy może drukować tak jak chce, ale ja pisze o wyniku takiego druku. ponieważ to jest forum głównie fotograficzne, zakładam że nie mówimy o druku zdjęć z imienin cioci do mało znaczącego albumu, ale o trochę bardziej zaawansowanej reprodukcji i podstawowej zgodności barwnej. nie spotkałem żadnego zamiennika barwnikowego, który byłby w stanie dobrze drukować neutrale, tak samo jak nasycone choć trochę barwy w cieniach, nawet po mocnym oprofilowaniu. itd
    oczywiście przyjmuję do wiadomości, że słowo "efekt wystarczający" może mieć dla każdego inne znaczenie.
    starsze drukarki na Clarii miały głowice z serii DX5, nie do zajechania, patrząc co teraz się dzieje z serią L, trudno mi uwierzyć że nie stosują tańszych "zamienników"...

  3. #23

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie zawsze jestem zadowolony z wydruków, ponadto czasami wychodzę z założenia, że niektórych zdjęć nie da się u mnie wydrukować. W przypadku inwestycji w lepszy sprzęt być może pokuszę się o profilowanie, zresztą miałem nawet kiedyś jakieś profile, a przestałem ich używać po przejściu na mac os x. Co do samej trwałości głowic to wydaje mi się, że spore znaczenie ma czy długo stoi nieużywana, ja starałem się tego unikać i w miarę regularne coś drukować. Nie upieram się przy Epsonie...
    D750
    flickr

  4. #24

    Domyślnie

    No cóż, myślę że odrobinę przesadzasz. Otóż do rzeczonego R285 nigdy nie stosowałem oryginalnego atramentu. Nawet z rozmysłem kupiłem "gołą" drukarkę. Dokupiłem CISS, wybrałem dostawcę atramentów i papier. Pod ten zestaw został ukręcony profil. Tak więc da się. Warunek stabilne (powtarzalne) atramenty i dobry profil pod papier.

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    jeśli chcesz mieć dobre wydruki, nie korzystaj z zamienników, praktycznie zawsze kończy się to powrotem do oryginałów, albo mamałygą na wydrukach, których nie jesteś w stanie dobrze opanować. i oczywiście trzeba robić nowe profile do każdego papieru. pomijam oczywiście bardzo świadomych i doświadczonych użytkowników, ale ci zazwyczaj nie zadają pytań na tym forum ... ja osobiście też przechodziłem przez ten etap na różnych drukarkach i na różnych atramentach/tuszach, miało być taniej i lepiej, było tylko taniej na początku, a na koniec i tak okazywało się, że jest drożej (więcej papieru idzie na testy, trzeba robić nowe profile, głowica się częściej zatyka, wszystko jest brudne itd), lepiej nigdy nie było, praktycznie zawsze było dużo gorzej...
    a SC-P400 to bardzo dobra drukarka.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  5. #25

    Domyślnie

    wszystko zależy od użytkownika i przeznaczenia wydruku
    masz jeden papier, wystarcza Ci takie odwzorowanie kolorów, ok
    ja używam na co dzień ok 20 rodzajów papieru, wielu użytkowników 3-5.
    jeśli znalazłeś zamienniki godne Clarii, podziel się tą informacją, wielu osobom się przyda, ja nie znalazłem, i nie mówię o trwałości, bo ta jest poza zasięgiem, ale o tym jaki gamut można na takich zamiennikach uzyskać, zwłaszcza w cieniach, tak jak napisałeś powtarzalność, cena, dostępność i łatwość zrobienia poprawnego, liniowego profilu, co w przypadku zamienników jest dużo trudniejsze (bo są inne niż oryginał, a algorytmy mieszania kolorów w sterowniku drukarki są zaprojektowane pod oryginały).

  6. #26

    Domyślnie

    No właśnie dlatego nie mogę odżałować swojego Epsona. Mam komunikat "Cannot recognize ink cartridges", może jest patent by coś z tym zrobić?
    D750
    flickr

  7. #27

    Domyślnie

    Używałem atramentów Lyson`a. Niestety chyba przestały być sprzedawane. Oferowali go na stronie inks.pl
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Me_how Zobacz posta
    Używałem atramentów Lyson`a. Niestety chyba przestały być sprzedawane. Oferowali go na stronie inks.pl
    bardzo różne od Clarii Epsona, kompletnie nie nadają się do wydruku bez zrobienia nowego profilu, niestabilne czasowo, chyba że się drukuje na m2
    po 2-3 miesiącach stania zdjęcia w pokoju (bez szyby) w zasadzie nie było na nim już ciemny partii, wszystko wyblakło

  9. #29

    Domyślnie

    Co do profilu - zgoda. Odnośnie reszty - chyba miałeś pecha
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  10. #30

    Domyślnie

    to nie jest pech, ale brutalna rzeczywistość...
    polecam:
    http://forum.luminous-landscape.com/...?topic=80675.0
    Mark i Ernst to guru jeśli chodzi o druk atramentowy

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Szukam godnego nastepcy D100
    By honda104 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 20:37
  3. Szukam następcy/uzupełnienia dla 35-70/2.8
    By ov_darkness in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 18:03
  4. Nie będzie następcy Fuji S5 Pro?
    By bialogardzianin in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 05:20
  5. papier do epsona
    By szymony in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 00:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •