Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Dobra, panowie... nie róbmy OT i burzy o płatności
    Tak ogólnie - to mi trochę mina zrzedła i chyba odpuszczę sobie zakup.
    Nie wiedziałem o istnieniu podróbek En-el4a - teraz już wiem.
    Nie będę ryzykował.
    Zostaje mi używanie paluszków - w sumie to też jakieś rozwiązanie
    BTW - ktoś ma doświadczenie, po jakim czasie od pojawienia się "3" w statusie baterii w końcu padła?

  2. #22

    Domyślnie

    Mam "3" od około 70-80 tys klapnięć. Parę tyg temu wskoczyło na "4" ale kalibracja w ładowarce i powróciło do "3"...

  3. #23

    Domyślnie

    Eeee - czyli w moim tempie to ta bateria będzie wieczna

  4. #24

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że jednak mam dwa aku, więc trzeba by od powyższego przebiegu odjąć około 30 tys. No i dodać przebieg od nowości, czyli ponad 150 tys....

  5. #25

    Domyślnie

    No to i tak prędzej aparat się rozleci na czynniki pierwsze niż bateria padnie
    Zawsze wolę mieć jakiś backup w plecaku, ale w sumie - skoro mam koszyk na paluszki, to po co wydawać 400-500 zł, gdy rocznie robię z 15k zdjęć (o ile w ogóle, bo przez ostatnie parę lat w sumie nic nie fociłem).

  6. #26

    Domyślnie

    A Ty chciałeś aparat kupować skoro nie fotografujesz?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    To prawda - punkt widzenia zależy...
    Ja z pobrania nie korzystam, bo często zamawiając jakieś drobnostki pobranie po prostu okazuje się nieekonomiczne.
    Ale to kwestia preferencji.
    Jak zamawiam za pobraniem to:
    1. towar mam szybko na miejscu
    2. mam pewność, że nie będę nikogo ścigać o kasę
    jak płacę z konta to często czekam na towar po parę dni, a i tygodni się zdarzało bo kasa już jest a przesyłkę kiedyś się wyśle. Co do uczciwości sprzedających - wolę nie sprawdzać na swojej kieszeni .
    Przelewy to tylko do sprawdzonych sklepów robię.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A Ty chciałeś aparat kupować skoro nie fotografujesz?
    Hahaha - no jakoś ostatnio trochę "gonie" z fotograficznymi zaległościami, a że mam jakąś dziwną manie "detalizmu" (musi być widać na twarzy dużo pryszczy, porów itp.) a jakoś nie do końca wiedziałem (a w sumie dalej nie wiem) jak to osiągnąć - uznałem, że winny jest aparat... No bo przecież ludzie narzekają, że D800 robi za ostre zdjęcia i że wszystko na nich widać.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Eeee - czyli w moim tempie to ta bateria będzie wieczna
    To nie zależy tylko od ilości "klapnięć", ale też od wieku aku. Ja mam blisko dziesięcioletniego (bez 3 miesięcy), gdzieś między 5, a 10 tys. fotek (nie potrafię sprecyzować, bo mam 5 szt. 4a) i właśnie też pojawiła się czwórka w info o baterii. Dobrze jednak wiedzieć, że kalibracja odmładza. Muszę spróbować.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Jak zamawiam za pobraniem to:
    1. towar mam szybko na miejscu
    2. mam pewność, że nie będę nikogo ścigać o kasę
    jak płacę z konta to często czekam na towar po parę dni, a i tygodni się zdarzało bo kasa już jest a przesyłkę kiedyś się wyśle. Co do uczciwości sprzedających - wolę nie sprawdzać na swojej kieszeni .
    Przelewy to tylko do sprawdzonych sklepów robię.
    Potwierdzam, za pobraniem szybciej i pewniej. Przy przelewie już dwukrotnie musiałem straszyć sklepy (za granicą) prawem konsumenta UE, kiedy w ciągu 30 dni nie dostałem towaru. Nie rozumiem wątpliwości sprzedawcy w przypadku wysyłki za pobraniem. Przecież to trzeba by okraść kuriera, żeby nie zapłacić za towar.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Dobrze jednak wiedzieć, że kalibracja odmładza. Muszę spróbować.
    Mnie akurat body wywaliło komunikat o konieczności kalibracji, także raczej nie każda kalibracja "cofa" zużycie. Ale na pewno nie zaszkodzi odświeżenie...

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 21:07
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. Bateria en-el4a i zbyt szybkie "zuzycie"
    By WujekX in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 19:21
  5. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •