Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Dylemat z lampą

    Witajcie,
    z racji, że ostatnio postanowiłem zainwestować w lampę, stanąłem przed dużym dylematem.
    na tapecie znalazły się:
    SB 700, SB 900/10, SB 5000
    Postanowiłem zainwestować w systemówkę, czytałem wiele wątków- wiem, że nie każdy kładzie nacisk na tego typu rozwiązanie, jednak ja postanowiłem mieć sabinkę.
    Chciałbym nową, dlatego najmniej realne jest dla mnie SB 900/10, jakoś tak lubię mieć sprzęt który wcześniej nie był "macany"
    więc zostaje SB700 vs SB5000
    Powiedzmy, nie chodzi tutaj o kasę.
    SB700- w miarę rozsądna cena, systemówka, jednak w porównaniu do SB5000 troszkę słabsza, starsza.
    SB5000- Nowsza, bardziej rozbudowana, mocniejsza, bardziej przyszłościowa
    Tylko, czy jest aż tak wielka różnica? czy w użytkowaniu powiedzmy średnio amatorskim odczuję różnicę?
    Tak jak pisałem, nie chodzi tutaj o kasę, jednak chodzi o to, że chciałbym ja wydać mądrze.
    Będę wdzięczny za pomoc/radę.
    Może jednak nie systemówkę?

    Pozdrawiam
    Janusz

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od priorytetów, oczekiwań... Jeśli to pierwsza lampa, to możesz uzyskać trzy efekty, zupełnie przypadkowo:
    -kupisz ponad miarę- będziesz mieć więcej niż potrzebujesz, ale przepłacisz
    -kupisz niewystarczający sprzęt- zaoszczędzisz, ale zapewne będziesz chciał wymienić
    -kupisz idealnie
    Napiszę tak- ja zaczynałem od stosunkowo taniej lampy (YN-468II) by poznać czego oczekuję od lampy. Po roku kazało się, że brakuje mi mocy i Auto FP. Kupiłem YN-568EX- otrzymałem to czego chciałem za dwukrotnie wyższą cenę. Po pół roku "zapragnąłem", by lampa szybciej się ładowała po serii błysków i by była "mocniejsza" w Auto FP. Kupiłem SB-910 i otrzymałem tylko spełnienie jednego z "pragnień" za ponad dwukrotną cenę poprzedniej lampy, i ponad czterokrotną ceną pierwszej. I tutaj dochodzimy do wniosków indywidualnych- wzrost korzyści może być nieproporcjonalny do wzrostu ceny lub wręcz przeciwnie- za niewielki "szczegół" jesteśmy w stanie dopłacić całkiem sporo. Z perspektywy użytkowania tych trzech lamp mnie osobiście nasunął się jeden wniosek- jeśli nie użytkujesz lampy wyjątkowo intensywnie/często a kasa gra rolę, to lepiej kupić "zamiennik".

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie masz rację,
    Ogólnie coś tam czasem pstrykałem z lampą, niestety nie swoją.
    Ost, miałem okazję zrobić weselę znajomym- udało się pożyczyc sb900- z racji, że nie do końca wiedziałem jak się z nią obchodzić, to już w samym kościele pokazała, jak może zirytować człowieka przegrzewając się...
    a możesz mi powiedzieć coś wiecej o tej lampie YN-568EX?
    jak Ona się zachowuje z systemem? cena super, na początku może i nie byłoby to złym rozwiązaniem, zwłaszcza że chciałbym wpierw pouczyć się robić zdjęcia z lampą, w końcu ile może focić widoki?

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bajcy Zobacz posta
    możesz mi powiedzieć coś wiecej o tej lampie YN-568EX?
    Uważam, że obecnie ma świetny stosunek ceny do tego co oferuje. Ja ją kupowałem za 749 zł i już wtedy nie żałowałem wydanej kasy. Nigdy nie zawiodła- nie przegrzała się, nie przepaliła, nie było problemów z niedoświetleniem. Mając wszystkie trzy jednocześnie zostawiłem SB-910 bo najszybciej się ładowała i najwięcej bym na niej stracił, oraz 468-II bo nie było sensu sprzedawać za parę groszy. 568EX cenię na tyle wysoko, że mając ograniczony budżet kupił bym ją ponownie bez wahania.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Uważam, że obecnie ma świetny stosunek ceny do tego co oferuje. Ja ją kupowałem za 749 zł i już wtedy nie żałowałem wydanej kasy. Nigdy nie zawiodła- nie przegrzała się, nie przepaliła, nie było problemów z niedoświetleniem. Mając wszystkie trzy jednocześnie zostawiłem SB-910 bo najszybciej się ładowała i najwięcej bym na niej stracił, oraz 468-II bo nie było sensu sprzedawać za parę groszy. 568EX cenię na tyle wysoko, że mając ograniczony budżet kupił bym ją ponownie bez wahania.
    mimo wszystko chyba jednak zdecyduje się na SB700- na początek powinna wystarczyć, sprawdzę i zobaczę czy mi czegoś brakuje

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bajcy Zobacz posta
    mimo wszystko chyba jednak zdecyduje się na SB700- na początek powinna wystarczyć, sprawdzę i zobaczę czy mi czegoś brakuje
    Jak dla mnie dopłata do SB-700 nie ma uzasadnienia. Chociażby ze względu na moc.

  7. #7

    Domyślnie

    SB700 kosztuje stanowczo za dużo. Albo szukaj SB910 używanej, albo Yongnuo 568 EX, albo przy dużym szczęściu SB800...

  8. #8

    Domyślnie

    I to jest właśnie to, czego najbardziej nie Lubie.
    Mam po prostu dylemat, już prawie kupiłem sb910, to czytałem i się rozmysłem
    Zdecydowałem na na sb 700 i znów to samo.
    Zwariuje
    Ale chyba faktycznie postawie na coś mocniejszego
    Szkoda, że tylko uzywka.
    Czy w razie W, wymiana palnika to duży problem? Bo ciężko sprawdzić po zdjęciach w jakim jest stanie

  9. #9

    Domyślnie

    Raczej nie jest to wielki problem, ale osobiście nie musiałem wymieniać. SB910 kupiłem nową, a pierwszą SB800 w stanie fatalnym, ale błyskała doskonale. Miała luzy, była przetarta w kilku miejscach, ale palnik walił. Miałem SB700, fajna lampa, ale nie warta aż takich pieniędzy. SB910 bije ją na głowę pod każdym względem, a SB800 z piątą baterią, to po prostu wół roboczy. Nigdy nie zawodzi Szukaj SB910 moim zdaniem

  10. #10

    Domyślnie

    W takim razie tak się stanie, kupuję SB 910 i koniec tematu
    Dzięki za pomoc i zgadanie mnie z SB 700- tego mi trzeba było

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 23:53
  2. Lampa Variant 730-2 AF + D100 (ew. jaka lampa?)
    By chewinggum in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 09:59
  3. Dylemat szkło czy lampa.
    By pierzot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 20:43
  4. Dylemat z lampą
    By fotoMichal in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 12:26
  5. Dylemat - D5000, stare szkła M42 - jaka lampa?
    By Bartek Gorzkowski in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 17:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •