Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem czy bym się zebrał na odwagę kupna używanej lampy od nieznanej mi osoby...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie wiem czy bym się zebrał na odwagę kupna używanej lampy od nieznanej mi osoby...
    Ty już przestań;D bo zwariuje.
    Znalazłem z gwarancją kilkumiesięczną, może nie będzie tak źle
    Czy jest jakaś szansa sprawdzić ilość błysku w lampie?

    D7100+N 18-105; S10-20; S17-50 2,8; N50 1.8G+BENRO A1695F
    Kilka moich zdjęc i jeszcze kilka

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie wiem czy bym się zebrał na odwagę kupna używanej lampy od nieznanej mi osoby...
    Eeee tam, nie przesadzajmy

    Cytat Zamieszczone przez bajcy Zobacz posta
    Czy jest jakaś szansa sprawdzić ilość błysku w lampie?
    Nie... Na oko, szybka palnika powinna być raczej biała, nie żółta czy brązowa...

  4. #14

    Domyślnie

    @nikoniarz: miałem kilka używanych lamp, kupowanych "w ciemno", z aukcji, z żadną nie było problemów, nawet kupione jako "uszkodzone" faktycznie były uszkodzone (i po naprawie - opłacalnej - w autoryzowanym serwisie doskonale pracowały), ale mówi się, że co drugi głupi ma szczęście
    Nie mówię o kupowaniu z zamkniętymi oczami, albo o wybieraniu pierwszej lepszej oferty. Każdy zakup był w jakiś sposób "okazyjny", poniżej ceny rynkowej dla modelu i stanu lampy. Można znaleźć coś, co warto kupić - niedawno dla znajomych znalazłem na aukcji lampę (firmową) w idealnym stanie, kompletnie bez żadnych śladów używania, pełny zestaw łącznie z woreczkami foliowymi na lampę i podstawkę, w cenie niższej niż "rynkowa" dla tego modelu. Jednak zawsze trzeba się liczyć z tym, że kupuje się na własne ryzyko, i za ewentualne naprawy płaci się samodzielnie - inny znajomy pokazywał mi wycenę naprawy z autoryzowanego serwisu Canona: wymiana jednej płyty, naprawa drugiej, wymiana zespołu głowicy, koszt wstępny 560zł (przy cenach używanych lamp 550-800zł). Z jednej strony za niższą kwotę można kupić chińską lampą (nawet z wbudowanym systemem radiowym) z dwuletnią gwarancją, ale z drugiej - po wymianie większości podzespołów mamy praktycznie nową lampę, oryginalną, bez żadnych problemów ze zgodnością i powtarzalnością pracy, więc nawet taka kwota na naprawę czasem może być uzasadniona. Kupując używaną trzeba o tym pamiętać, zwłaszcza przy najwyższych modelach, które (najczęściej) były wykorzystywane zawodowo, czyli często i intensywnie, w porównaniu do domowo-hobbystycznych użytkowników.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Na oko, szybka palnika powinna być raczej biała, nie żółta czy brązowa...
    Szansa na sprawdzenie liczby błysków była w lampach Metz, ale sam licznik nic nie mówi: jedna klatka "w teteelu" to dwa błyski, niezależnie czy ten główny ma moc 1/128 maksymalne, czy ma pełną moc. Błysk 1/128 praktycznie "nic nie robi" dla palnika, nawet w dłuższej serii, ale dłuższa seria z pełną mocą to już inna bajka.
    Na szybce palnika nie powinno być żadnych czarnych punktów (minimalne przypalenia, od których zaczyna się nadtapianie i przepalanie "szybki"). Gdy na szybce jest jakiś brud (nawet tłuszcz z palców) podczas mocnych błysków z zoomem lampy ustawionym na "szeroko" ciepło wyzwolone podczas błysku (palnik jest wtedy praktycznie "przy szybce") powoduje wypalanie zanieczyszczeń, i w konsekwencji zniszczenie "szybki" (wymiana nie jest tania).
    "Stan zaawansowany" wygląda tak: http://www.i2istudios.com/journal/wp...1/ds2_4611.jpg https://neilvn.com/tangents/images/gear/melty-nikon.jpg https://neilvn.com/tangents/images/gear/melty-canon.jpg http://farm5.static.flickr.com/4151/...e0f3b6593e.jpg a zaczyna się od minimalnych punktów.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Eeee tam, nie przesadzajmy
    Ja osobiście nie przesadzam ani troszkę...
    @r_m- jasne, rozumiem... Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś. Bez ryzyka nie ma "zysków". Ale tam gdzie ryzyko mogą być też "straty". Można mieć "lepszą" używkę w cenie "gorszej" nowej. I tak jak pisałem- używanej bym raczej nie kupił, skoro za zauważalnie niższą cenę można mieć chociażby Metza 52...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    tam gdzie ryzyko mogą być też "straty"
    I to trzeba zawsze podkreślać. Dla jednego użytkownika zakup używanej sb800, bez gwarancji, z niewiadomego źródła, za 600zł, może być dobrą ofertą, a dla innego lepszy będzie zestaw np. yn685n (za 470zł) plus sterownik yn622n-tx (za 200zł), z normalną, dwuletnią gwarancją polskiego sprzedawcy.

  7. #17

    Domyślnie

    Mam SB-700 i czasami jest za słaba. Yongnuo 568 EX miałem na sankach i błyskała fajnie, ale nie bawiłem się nią dłużej, więc trudno mi cokolwiek na jej temat powiedzieć. Zamiast Youngnuo kupiłem Vokinga VK581 iTTL i to był błąd, bo ta lampa dostaje szajby w TTL. Używam jej teraz tylko w manualu i tylko wtedy, gdy potrzebuję dodatkowego światła gdzieś z boku. Gdybym teraz wybierał to myślałbym o YN, gdybym miał kasę to wziąłbym oryginał SB-5000.

    Napisałeś, że użytkujesz amatorsko, więc może YN 568EX II plus nadajnik YN-622N-TX to na początek dobry strzał? Czy ktoś z posiadaczy YN 568EX II mógłby się wypowiedzieć, jak ta lampa pracuje w TTL i HSS? Ja spotkałem jednego fotografa (zawodowca), który miał ją w praniu i powiedział, że jest z niej bardzo zadowolonu. Ale gość pracował na Canonach więc nie wiem jak to u nas.

    SB-910 to jednak lampa zawodowa i wydaje mi się, że nikt by się jej nie pozbywał tylko dlatego, że chce sobie SB-5000 kupić. Więc sądzę, że raczej na aukcjach są dość dojechane egzemplarze.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    Czy ktoś z posiadaczy YN 568EX II mógłby się wypowiedzieć, jak ta lampa pracuje w TTL i HSS?
    Nijak. MkII jest tylko ze stopką Canona. Póki co pewnie.

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    YN 568EX II plus nadajnik YN-622N-TX to na początek dobry strzał?
    Jak tak się chcesz bawić, to może 685? Ma wbudowany odbiornik, więc kasa w kieszeni zostanie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bajcy Zobacz posta
    W takim razie tak się stanie, kupuję SB 910 i koniec tematu
    Dzięki za pomoc i zgadanie mnie z SB 700- tego mi trzeba było
    Jak już na 100% się zdecydujesz to pomyśl nad zakupem nówki - np na raty 0% nowe to nowe
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2014, 23:53
  2. Lampa Variant 730-2 AF + D100 (ew. jaka lampa?)
    By chewinggum in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 09:59
  3. Dylemat szkło czy lampa.
    By pierzot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 20:43
  4. Dylemat z lampą
    By fotoMichal in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2009, 12:26
  5. Dylemat - D5000, stare szkła M42 - jaka lampa?
    By Bartek Gorzkowski in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2009, 17:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •