Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie oddanie klientowi zdjęć po obróbce na monitorze

    cześć, mam pytanie: jak rozwiązujecie problem z tym, że zdjęcia na monitorze zewnętrznym po obróbce mają inne kolory niż na laptopie? Obrabiałem zdjęcia na monitorze Eizo i na zwykłym laptopie wyglądają gorzej. Dla porównania wywołałem na papierze jedno z monitora i to samo z laptopa i znowu to z monitora jest lepsze. Zdjęcia mam przekazać klientowi i co teraz, powinienem mu zasugerować żeby zdjęcia wywołać żeby kolory były odzwierciedlone czy jak?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    cześć, mam pytanie: jak rozwiązujecie problem z tym, że zdjęcia na monitorze zewnętrznym po obróbce mają inne kolory niż na laptopie? Obrabiałem zdjęcia na monitorze Eizo i na zwykłym laptopie wyglądają gorzej. Dla porównania wywołałem na papierze jedno z monitora i to samo z laptopa i znowu to z monitora jest lepsze. Zdjęcia mam przekazać klientowi i co teraz, powinienem mu zasugerować żeby zdjęcia wywołać żeby kolory były odzwierciedlone czy jak?
    Powstaje pytanie, który monitor prawidłowo odwzorowuje barwy ?

  3. #3

    Domyślnie

    Po wywołaniu na papierze lepiej wyglądają te z monitora zewnętrznego. Na nim na pewno kolory są żywsze niż na laptopie

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuje prześledzić tok postępowania. Robisz "dobre" zdjęcie na jednym monitorze i wysyłasz do labu. Potem robisz "dobre" na drugim i znów wysyłasz do labu. Otrzymujesz dwie różne odbitki. Powinieneś otrzymać dwie podobne odbitki, a za to odpowiedzialny jest operator labu. Na odwrocie odbitki z dobrego labu są nadrukowane informacje o wprowadzanych przez operatora poprawkach. Jeśli jest prawidłowo skalibrowany monitor i maszyna wywołująca do na odwrocie zdjęcia powinno być N N N N. Lub minimalne korekty np: N -1 N N. Jeśli masz tam N +3 -2 -3 to znaczy, ze coś jest nie tak z przygotowaniem pliku.

  5. #5

    Domyślnie

    ok, dzięki za info, sprawdzę to może nie jest tak, że są to całkiem inne kolory, ale te z laptopa wydają się mieć trochę cieplejszą barwę. Przede wszystkim tym się różnią po wydrukowaniu. A zdjęcia są żywsze na monitorze niż na laptopie, jak się wydrukuje to w tym różnicy za bardzo nie widać. Tylko jak ktoś będzie oglądał zdjęcia u siebie na laptopie to chciałbym żeby miał podobny efekt jak u mnie na monitorze i pytanie jak to zrobić żeby było dobrze. Mogą ich np.nie chcieć wywoływać

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    ok, dzięki za info, sprawdzę to może nie jest tak, że są to całkiem inne kolory, ale te z laptopa wydają się mieć trochę cieplejszą barwę. Przede wszystkim tym się różnią po wydrukowaniu. A zdjęcia są żywsze na monitorze niż na laptopie, jak się wydrukuje to w tym różnicy za bardzo nie widać. Tylko jak ktoś będzie oglądał zdjęcia u siebie na laptopie to chciałbym żeby miał podobny efekt jak u mnie na monitorze i pytanie jak to zrobić żeby było dobrze. Mogą ich np.nie chcieć wywoływać
    Parafrazując znaną reklamę "tak dobrze to tylko w erze" Staraj się wytłumaczyć klientowi z jakich powodów są różnice. Jeśli masz możliwość to pokaż zdjęcia na swoim monitorze. Ja czasami po prostu pokazuję na zdjęcia na monitorze i na ekranie telewizora, a tam wyglądają naprawdę dobrze.

  7. #7

    Domyślnie

    Dziwisz się, że na różnych nie skalibrowanych wyświetlaczach kolory wyglądają różnie?
    Wiele osób w ogóle nie używa komputera. Często zdjęcia są zgrywanie na pena i oglądane np na tv podczas sesji objazdowych. Wtedy dopiero bywają jazdy z kolorami
    Wszystkiego nie przewidzisz. Dlatego po prostu rób tak, żeby było dobrze, czyli żeby kolory dobrze prezentowały się na przyzwoicie ustawionym sprzęcie i na odbitce z dobrego labu.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 31-08-2017 o 07:30

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyciu Zobacz posta
    cześć, mam pytanie: jak rozwiązujecie problem z tym, że zdjęcia na monitorze zewnętrznym po obróbce mają inne kolory niż na laptopie? Obrabiałem zdjęcia na monitorze Eizo i na zwykłym laptopie wyglądają gorzej. Dla porównania wywołałem na papierze jedno z monitora i to samo z laptopa i znowu to z monitora jest lepsze. Zdjęcia mam przekazać klientowi i co teraz, powinienem mu zasugerować żeby zdjęcia wywołać żeby kolory były odzwierciedlone czy jak?
    Czegoś tu nie rozumiem. Obrabiasz zdjęcia na komputerze z monitorem i oglądasz ja na laptopie. Wyglądają inaczej, normalna sprawa. Ale jakim cudem to samo zdjęcie wysłane z laptopa (pocztą czy na ftp) wychodzi inaczej po wywołaniu?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Czegoś tu nie rozumiem. Obrabiasz zdjęcia na komputerze z monitorem i oglądasz ja na laptopie. Wyglądają inaczej, normalna sprawa. Ale jakim cudem to samo zdjęcie wysłane z laptopa (pocztą czy na ftp) wychodzi inaczej po wywołaniu?
    Może źle się wyraziłem. Obrabialem jedno zdjęcie dwa razy. Raz tak na monitorze tak żeby dobrze na nim wyglądało, a później to samo zdjęcie obrabialem na laptopie żeby na nim dobrze wyglądało. I po wywolaniu obydwu to z laptopa wygląda gorzej i stwierdził to też facet który pracuje w lab

  10. #10

    Domyślnie

    Istotne jest czy odbitka obrabiana na laptopie różniła się od tego co na nim widać. Jeśli tak, to bardzo prosto wytłumaczyć klientowi, że laptop nie służy do oglądania zdjęć.
    Spróbuj jeszcze obejrzeć to na dobrym TV.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 11:24
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2006, 05:49
  3. Książka o obróbce zdjęć w PS`e
    By goblin in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2005, 10:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •