Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1

    Domyślnie rachunek za sprzet na granicy

    Wracalem z USA przez Monachium z torba podreczna w której miałem trzy "duże" obiektywy i dwa "male". Tam w stanach nawet nikt nie nie zerknal a w Monachium? Przechodze ja sobie powolnym spokojnym krokiem z kolega z "gejtu" do "gejtu"no i mnie wzięli na wyrywkowa kontrole , raczej z nudow bo ruchu nie było. No i zaczelo się.... Wypytywal o ten mój sprzet tzn kiedy kupiony i gdzie. Upodobal sobie 70-200 no i pyta gdzie kupiony przygladajac się uważnie z każdej strony...Odkrecal, zdejmowal, palcami jezdzil..... szok. MOwie mu ze na internecie w PL. A może na amazonie? CHolera zapomniałem z tego wszystkiego ze w MM no ale za pozno się wycofywać bo pomyslii ze cos kombinuje. AHa do tego mój angielski taki lamany wiec ciężej mu wytlumaczyc . Oczywiście chciał mnie zlapac chyba na kłamstwie i podpuszczal zebym się tylko przyznal ze był kupiony tam w stanach. Cale szczęście kupiony tam był inny tzn ten na którego miał w rekach ale zostawil. Przyczepil się wlasnie tej 70-200. Ide w zaparte ze przez internet a on... rachunek masz??? Śmiać się czy plakac czy od razu mu palnąć ? ALe pomaglowal i ... puscil. JA zadowolony no i się pakuje no bo nie wrzuce tak po prostu. A ten nagle przychodzi jeszcze raz taki uradowany ze znalazł zapewne sposób ze skoro na inecie kupowany to potrwierdzenie będzie na moim emailu. No mowie oczywisice ze będzie choć jak będzie jak w MM kupowany o ale mimo wszystko jakiś slad kupna powinien być. Otworzylem i szuka, strona po stronie. No i nagle moje szczęście, strona na poczcie olejna się już nie otworzyla... Wtedy już odpuscil ale powiedział ze nasteonym razem żeby miał rachunek. I teraz pytanie.. Przydarzylo się takie cus komus? czy celnik miał prawo chcieć rachunek? I teraz czy gdybym mu nie udowodnil ze nie kupiolem go w stanach to czy moglby mi nalozyc clo? Aha i czy może ja zle zrobiłem wkladajac tyle obiektywow do jednej torby? Co spolecznosci na to?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znajoma miała podobnie ale poprosiła o tłumacza i po 30 minutach odpuścili, niemcy mają obsesje na punkcie "przemytu" sprzętu z usa.
    Co do podstaw prawnych, jakby się uprzeć to trzeba by mieć wyszczególnione/potwierdzone co się wywozi z europy i z czym wraca, a co do potwierdzenia zakupu nie ma przecież takich wymagań.

  3. #3

    Domyślnie

    czyli powinienem usiasc i cierpiwie czekac ze stoickim spokojem az im się znudzi przepytywanie no i oczywisice trzymać się swojej wersji, czy tak?

  4. #4

    Domyślnie

    Interesuje mnie ten wątek bo chcę kupić D850 w stanach. Zakładałem do tej pory, że nawet jak kupię w stanach aparat i wezmę go z pudełkiem i papierkami do torby ze sobą to jeśli aparat rozpakuję, podepnę moje szkło i zrobię kilka zdjęć, to znaczy że kupuję go na własny użytek i nie będą wołali cła i vatu, bo gdybym go brał na sprzedaż do Polski to bym trzymał nieruszony w pudle, a skoro otworzyłem, używałem, robiłem zdjęcia to jest ok.

    To jak to w końcu jest? Jeśli zakup w USA to powrót wyłącznie z samą puszką? Bez pudełka i papierów bo nie przepuszczą?
    ;]

  5. #5

    Domyślnie

    Pudelko i papiery w walizce a aparat w reku
    Znaczy w torbie co jest w reku.
    Latanie z aparatem po lotnisku moze byc takze zle potraktowane.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aha - zalozyc do aparatu swoj uzywany pasek.

  6. #6

    Domyślnie

    Chodziło mi o taką sytuację: lecę do stanów, kupuję tam aparat dla siebie, na własny użytek, rozpakowuję go w USA, robię zdjęcia w USA, wracam samolotem do PL, aparat jest w bagażu podręcznym z założonym obiektywem i zrobionymi zdjęciami na karcie, pudełko z papierami i dowodem zakupu też jest w plecaku, gdzieś po drodze wzywają mnie na kontrolę, mówię im że aparat kupiłem w USA na własny użytek, nie na handel. Płacę cło i VAT czy nie?
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Płacisz cło i VAT jak cię złapią


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Chodziło mi o taką sytuację: lecę do stanów, kupuję tam aparat dla siebie, na własny użytek, rozpakowuję go w USA, robię zdjęcia w USA, wracam samolotem do PL, aparat jest w bagażu podręcznym z założonym obiektywem i zrobionymi zdjęciami na karcie, pudełko z papierami i dowodem zakupu też jest w plecaku, gdzieś po drodze wzywają mnie na kontrolę, mówię im że aparat kupiłem w USA na własny użytek, nie na handel. Płacę cło i VAT czy nie?
    A od kiedy kupowanie na własny użytek zwalnia z cła i VAT? Oczywiście, że płacisz.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Co więcej w USA też zapłacisz ichni VAT jka udasz się do sklepu i kupisz na miejscu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Co więcej w USA też zapłacisz ichni VAT jka udasz się do sklepu i kupisz na miejscu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Masz chyba na myśli podatek stanowy?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. W jaki sposób naklepać rachunek?
    By andrzej_laskowski in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 18:26
  2. [ Krajobraz ] Na granicy.
    By Pablo 77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2011, 22:06
  3. [ Krajobraz ] na granicy bagien
    By <| MICHAŁ |> in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 13:45
  4. [ Portret ] Dom na granicy
    By conik in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 09:35
  5. [ Krajobraz ] Na granicy
    By Shooter in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 21:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •