Close

Zobacz wyniki ankiety: Co bys wybral na moim miejscu?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • D500 i zostawic sobie obiektywy

    28 47,46%
  • D750 i sprzedac wszystko w celu nabycia obiektywu pod fx

    31 52,54%
Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 103
  1. #71

    Domyślnie

    Dla mnie FX i DX to zupełnie dwa różne światy. Przy portrecie i generalnie tym co robię nie wyobrażam sobie powrotu do DX. W d750 masz bardzo dobrego AF. Wysokie używalne ISO, generalnie matryce która daje dużo możliwość, 750 wbrew temu co tutaj piszą jest bardzo wygodnym i szybkim aparatem i ma solidna konstrukcje, moim zdaniem jakość wykonania jest bardzo dobra, zobacz że niektórzy klepią tym aparatem śluby, reportaże, i dużo komercyjnej fotografii, gdzie się trzaska tysiące zdjęć, cisną tym sprzętem od premiery i nic się z nim nie dzieje. Ja chyba swoją d750 męczę 3 rok w przeróżnych warunkach, były mega upały, mega mrozy, mega deszcze, i mega w maratony i gdzie aparat pracował kilka dni pod rząd robiąc
    tysiące zdjęć, nic nie stuka i nic nie puka nawet milimetr gumy nie odchodzi, farba się trzyma lepiej niż w takich d800/d810 dla mnie to taki mały czołg roboczy, którym zrobisz praktycznie wszystko i co najważniejsze jest mały wygodny w cholerę aparat Fx. 3 lata klepania sprzętu i nie widać po nim śladu użycia. Wiec nie wiem skąd się ta forumowa opinia bierze o zabawkosci d750. Z resztą przy wyborze aparatu powinieneś sam sobie odpowiedzieć co będzie Ci lepiej pasowało FX czy DX dla wielu to jest główne kryterium. Oba aparaty są bardzo dobre, najlepsze w swojej cenie. Wiec pozostaje się zastanowić do czego będzie służyć i wybrać Dx vs FX. Dla mnie d500 jest skreślony, choćby dla samego faktu że to aparat dx i choćby jaki ********y był to DX mi nie pasuje.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-09-2017 o 08:39

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    swoją d750 męczę 3 rok w przeróżnych warunkach i nawet milimetr gumy nie odchodzi.
    Szkoda, że zaczęły puchnąć...

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    u mnie gumy się nie odklejają, ale w niektórych miejscach delikatnie puchną.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Szkoda, że zaczęły puchnąć...
    Delikatnie. Dopiero po dwóch obfitych łatach, działo się tak po egipskich upalach, ale mocno palcem przycisnąłem i trzymało, nie odchodziła płatami i nie rozciągała się jak prezerwatywa, gdzie koniecznością była wymiana na nowe.. Poza tym już mam nowe gumy i nic się z nimi nie dzieje póki co. Zobacz jak wyglądają d800 i d810 po takim używaniu jak ja używam. Tam płatami gumy schodzą po intensywnym używaniu. Nie wspominając tego że jak szukałem do kupna używanych d810 to każdy praktycznie miał zdarta farbe , nawet te z małymi przebiegami - i opisy że to od normalnego użytkowania Fakt jest taki że d750 nie ma u mnie łatwo, i po tak długim intensywnym używaniu wygląda praktycznie jak nowy. W tym roku była wymieniana migawka w akcji serwisowej wiec aparat jeszcze z dwa sezony będzie u mnie. Jak coś się stanie to dam znać, póki co chodzi jak szwajcarski zegarek.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-09-2017 o 08:55

  4. #74

    Domyślnie

    U nas na forum jak ktoś jest zadowolony z D750 to inni źle na niego patrzą
    Jak tak można otwarcie pisać, że body za tak niewiele daje tak dużo

    Następny do zhejtowania:-
    http://www.lukaszpiecyk.pl/dwa-lata-z-nikonem-d750/
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  5. #75

    Domyślnie

    Chyba nie jest aż tak źle Po prostu internet bardzo polaryzuje sądy - albo jest się odbieranym jako 100% "wyznawca" bo wszystko się chwali, albo jeśli choć jedna rzecz się nie podoba to jest się wrogiem i przeciwnikiem na całej lini. Ja wiele razy chwaliłem to body, często polecałem, ale pamiętany jestem tylko z tego że coś mi się nie podobało.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Chyba nie jest aż tak źle Po prostu internet bardzo polaryzuje sądy - albo jest się odbieranym jako 100% "wyznawca" bo wszystko się chwali, albo jeśli choć jedna rzecz się nie podoba to jest się wrogiem i przeciwnikiem na całej lini. Ja wiele razy chwaliłem to body, często polecałem, ale pamiętany jestem tylko z tego że coś mi się nie podobało.
    To było bardziej to spiritusa, takie ostrzeżenie z dużym przymrużeniem oka - D750 - hejt, D500 - na propsie
    Paweł, ja Ciebie spamiętałem jako tego:

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Zawsze tak było. Już dawno wyrobiłem sobie opinię, że naprawdę spora część nikoniarzy ma zdecydowany kompleks canona. W nikonie jest D750, o świetnym AF, znanie lepiej śledzącym niż seria piątek, o bardzo elastycznym obrazku, dobrym i na niskich i na wysokich iso, do tego świetnie obchodzący się z aku, z gibanym LCD i w cenie znacznie niższej niż 5d3. Tymczasem olbrzymia rzesza nikoniarzy cały czas wzdycha do 5d3 jako do "prawdziwego" następcy D700. Teraz tak jeszcze bardziej do 5d4, który jest jeszcze droższy. JA nie twierdzę że te canony są złe, tylko że D750 w 90% nie jest gorszy, w wielu przypadkach jest lepszy, a jest znacznie tańszy. Więc po te lamenty w stosunku do nikona i ślepota wobec potknięć canona ?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    U nas na forum jak ktoś jest zadowolony z D750 to inni źle na niego patrzą
    Jak tak można otwarcie pisać, że body za tak niewiele daje tak dużo

    Następny do zhejtowania:-
    http://www.lukaszpiecyk.pl/dwa-lata-z-nikonem-d750/
    Dokładnie tak jest. Ale to są ciągle te same osoby, powtarzają się, błądząc w tych samych argumentach. Niektórzy będą pewnie męczyć już drugie tyle czasu D750 waląc kolejne tysiące zdjęć, zarobią tym aparatem na kolejny samochód, na kolejną żonę i kochanki, a na forum będą lecieć wciąż opinie od tych samych osób że D750 do niczego się nie nadaje. Śmieszy mnie argument że ten aparat jest "zabawkowy" a ja tym kombajnem do wszystkiego już dosłownie pole zaorałem(nie tylko ja) i przez jeszcze długi czas zapewne będzie orać (oby)
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-09-2017 o 10:00

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Dokładnie tak jest. Ale to są ciągle te same osoby, powtarzają się, błądząc w tych samych argumentach. Niektórzy będą pewnie męczyć już drugie tyle czasu D750 waląc kolejne tysiące zdjęć, zarobią tym aparatem na kolejny samochód, na kolejną żonę i kochanki, a na forum będą lecieć wciąż opinie od tych samych osób że D750 do niczego się nie nadaje. Śmieszy mnie argument że ten aparat jest "zabawkowy" a ja tym kombajnem do wszystkiego już dosłownie pole zaorałem(nie tylko ja) i przez jeszcze długi czas zapewne będzie orać (oby)
    Jeśli mnie wywołujesz do tablicy, to uważam, że w ergonomii i wykonaniu znacznie ustępuje D500, podobnie jak z AF. A "zabawkowy" czy "plastikowy" to on jest, bo to raczej FX z serii 7xxx, niż co innego . No cóż, ale wyboru nie ma dużego, bo albo D5 za 26 tys. lub D850 ( jak komuś potrzeba 45Mpx ) za 16 tys. Mając tak ograniczony wybór, kupiłem D750, chociaż do końca nie jestem zadowolony z tego aparatu. Przy większych możliwościach finansowych wybierałbym pomiędzy D4s a D5, ale nie mam takich
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 20-09-2017 o 11:30

  9. #79

    Domyślnie

    Nikogo nie wywołuję, grzecznie opisujesz swoje wrażenia. tylko opisuje moje obserwacje z forum.

    Posiadam D750 i w sumie dużo osób za sam fakt tego że posiadam ten aparat robiło mi pojazd. Do tego dochodziła liczna grupa osób, które nie przepadają za obiektywami Sigmy, ja też je chwale sobie i również dochodził do tego pojazd bo używam Sigm - jak to możliwe, bo przecież sigmy to takie lipne obiektywy chociaż teraz jak sigma spotęgowała rynek bardzo dobrym sprzętem, sprzętem który nie ma sam w sobie konkurencji, to dużo przeciwników Sigmy i w sumie Tamronów nagle ucichło.

    No i w sumie nie ma co, to tylko sprzęt. :P Czas uciekać na plener, idę do swojej piaskownicy bawić się zabawkowym D750 i niesystemowymi sigmiami w których AF tańczy zamiast łapać ostrość
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 20-09-2017 o 11:52

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Jeśli mnie wywołujesz do tablicy, to uważam, że w ergonomii i wykonaniu znacznie ustępuje D500, podobnie jak z AF. A "zabawkowy" czy "plastikowy" to on jest, bo to raczej FX z serii 7xxx, niż co innego . No cóż, ale wyboru nie ma dużego, bo albo D5 za 26 tys. lub D850 ( jak komuś potrzeba 45Mpx ) za 16 tys. Mając tak ograniczony wybór, kupiłem D750, chociaż do końca nie jestem zadowolony z tego aparatu. Przy większych możliwościach finansowych wybierałbym pomiędzy D4s a D5, ale nie mam takich
    Co to jest FX z serii D7xxx? D600/D610 miał bardzo podobną budowę jak D7000/D7100.
    Co jest w nim takiego plastikowego i sprawiające wrażenie, że to zabawka? Poważnie pytam.

    Tu masz zdjęcie niezabawkowego D810 po upadku z 70-200mm:

    Sam kiedyś biegałem z zagripionym D700, fajnie było czuć wagę zestawu. Do D800 już nie podpinałem gripa. Z czasem zacząłem doceniać mniejszą wagę.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31
  2. Wymiana szkieł DX - co byście zrobili?
    By kilkazzłotych in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 20:27
  3. Niesłowny pan z serwisu foto co byście zrobili na moim miejscu?
    By Śprotek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 19:40
  4. Do foterów ślubnych - co byście zrobili na moim miejscu?
    By gerronimo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 15:21
  5. Co wybrać? Co Wy wybralibyście na moim miejscu?
    By darmesz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •