Close

Zobacz wyniki ankiety: Co bys wybral na moim miejscu?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • D500 i zostawic sobie obiektywy

    28 47,46%
  • D750 i sprzedac wszystko w celu nabycia obiektywu pod fx

    31 52,54%
Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 103
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jakby nie było na rynku sigmy 18-35 i 50-100 to by dylematów nie było
    Jak dla mnie zakup korpusu poprzez pryzmat jednego czy dwóch obiektywów jest jakiś niezrozumiały... Szczególnie, że w sytuacjach rodzinno-portretowo-okazjonalnych można 18-35 zastąpić czymś jaśniejszym (1.4) co w portrecie na FX da dużo lepszą separację tła. Oczywiście nie da zooma, ale nie się określić, że coś jest jednoznacznie lepsze od czegoś innego. Wg. mnie jeśli chodzi o użytkowanie takie o jakim wspomniałem, FX da szersze możliwości.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Masz tu jednak na myśli sprawy wytrzymałości obudowy, ergonomii itd. Nie świadczy to jednak o przewadze DX.
    Dokładnie. Bo cechy wytrzymałej obudowy występują i w FX i w DX...


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    O dziwo gdy kto chce ekstremalnie szeroko, to lepiej mu być w DX.
    Podobnie, gdy ktoś chce ekstremalnie "długo"...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na FX ma się tanie stałki 1.8, a one dadzą jednak w portrecie więcej.
    O tym wspominałem wcześniej. Niektóre szkła 1.4 również nie są ekstremalnie drogie.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Leje deszcz... No i?
    Osobiście uważam, że przy "niezawodowym" użytkowaniu "przymus" fotografowania w deszczu zdarza się na tyle sporadycznie, że można nie brać tego jako istotny argument...

  2. #42

    Domyślnie

    Dla mnie uszczelnienia są jakąś cechą, która daje mi możliwość focenia w słabej pogodzie... Ale oczywiście nie najważniejszą. Wytrzymałość D500 kontra D750 jednak wypada lepiej
    Dylematy sprzętowe dotyczą każdego i nie ma złotej koncepcji... Dla mnie na przykład istotne jest posiadanie czasów krótszych niż 1/4000 i też czasem mi się to przydaje, więc wolę mieć niż nakręcać szary filtr...
    Ciężko jest mi się zgodzić z twierdzeniem, że FX jest bardziej uniwersalny, w odniesieniu do osoby, która nie ma szkieł FX. Dla niej FX jest początkiem sporych wydatków, a przy DXie jednak robi dalej zdjęcia. No i nie akceptuję określenia jakoby DX był gorszy tylko dlatego, że nie jest pełną klatką... Sam wolę obrazek z FX, ale nie uważam że DX ma się czego wstydzić...
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 02-09-2017 o 14:51

  3. #43

    Domyślnie

    Spirytusku, bierz D750, albo jeszcze lepiej D850 ) Przewagę FX zauważysz wszędzie tam, gdzie jest mało światła. Same ISO nie świadczy o wszystkim, ważne są warunki, a im mniej światła tym przewaga FX robi się większa i większa...
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Spirytusku, bierz D750, albo jeszcze lepiej D850 ) Przewagę FX zauważysz wszędzie tam, gdzie jest mało światła. Same ISO nie świadczy o wszystkim, ważne są warunki, a im mniej światła tym przewaga FX robi się większa i większa...
    Ale ta przewaga wynika wprost z bezdyskusyjnej przewagi wyższego iso

  5. #45

    Domyślnie

    Dokładnie, ale sam wiesz jak to jest Zośku Niejednokrotnie widziałem testy, gdzie ktoś na siłę próbował udowodnić użyteczność bardzo wysokiego ISO , gdzie dla ekspozycji np iso 200 1/200 f4 gdzie skracano czas do 1/8000 s. aby pokazać użyteczność wysokiego iso. Znaczenie masz też bezpośredniość padania światła itp, im mniejsze natężenie światła tym przewaga fx będzie coraz większa i nie ma zmiłuj
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #46

    Domyślnie

    Chłopaki,


    Nie obraźcie się, ale miast siedzieć w takich wątkach i pisać na okągło o tym samym - skomentowalibyście, chociaż krótkim, Swoim słowem - fotografie, które wrzucają osoby początkujące i nie tylko.
    Kolega Spiritus i Inni, ma już pewno ma wystarczają ilość informacji by dokonać właściwego wyboru pod Swoje potrzeby, a pod wieloma zdjęciami 0 komentarzy.
    Z góry dziękuję.

    Pozdrawiam serdecznie
    Frodo

  7. #47

    Domyślnie

    Prawie każdy tutaj temat wcześniej czy później kończy się na FX vs DX
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  8. #48

    Domyślnie

    Mam D500 i D750. D500 do ptaków i zwierząt. D750 do wszystkiego innego. IMO tyle w temacie

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Mam D500 i D750. D500 do ptaków i zwierząt. D750 do wszystkiego innego. IMO tyle w temacie
    AMEN Święte słowa

  10. #50

    Domyślnie

    Ja natomiast jeszcze D300 i D750, ale powoli chodzi mi po głowie jeszcze do kompletu D500. D300 pozostanie do końca, bo ma przebiegu od nowości około 40 tyś i nikt mi nie uwierzy przy sprzedaży.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

Strona 5 z 11 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31
  2. Wymiana szkieł DX - co byście zrobili?
    By kilkazzłotych in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 20:27
  3. Niesłowny pan z serwisu foto co byście zrobili na moim miejscu?
    By Śprotek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 19:40
  4. Do foterów ślubnych - co byście zrobili na moim miejscu?
    By gerronimo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 15:21
  5. Co wybrać? Co Wy wybralibyście na moim miejscu?
    By darmesz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •