Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: jaki obiektyw

  1. #1

    Domyślnie jaki obiektyw

    Witam wszystkim.jaki polecacie obiektyw do Nikon D3300,Nikon 50/1,4 czy 35/1,8.posiadam kitowy 18-105.
    Co polecacie bardziej jako uzupełnienie no i oczywiście chodzi o lepsze światło.pozdrawiam wszystkich.

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, co potrzebujesz. To są różne obiektywy. Jeśli potrzebujesz 50, to może wystarczy Ci af-s 50 f/1,8.
    Albo Sigma 50/2,8 ZAMIAST kitu i stałek.

  3. #3

    Domyślnie

    hmm...wiesz co chciałem coś takiego uniwersalnego tzn. na pewno lepsze światło....pod portrety coś..chociaż ten kitowy nawet daje rade..ale mało światła mam...no i troszkę ogniskowa mogła by być lepsza stąd
    myślałem o 35mm

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrew43 Zobacz posta
    hmm...wiesz co chciałem coś takiego uniwersalnego tzn. na pewno lepsze światło....pod portrety coś..chociaż ten kitowy nawet daje rade..ale mało światła mam...no i troszkę ogniskowa mogła by być lepsza stąd
    myślałem o 35mm
    Pod portrety to raczej 50 1.8 lub 1.4. Albo 85 mm 1.8. A jak chcesz zastąpić kit czymś jaśniejszym to Sigma 17-50 2.8. Jak chcesz wiedzieć która ogniskowa będzie dla Ciebie "lepszą" , to ustaw swojego kita na 35 później 50 itd.pobiegaj tak z dzień i zobacz , która Ci najbardziej odpowiada . Mi stalki ogółem nie podeszły... wolę zoom w obiektywie niż w nogach.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D5100+Sigma17-50+Sigma10-20+Samyang8Fish-Eye+Tamron 70-300+hama omega premium II

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrew43 Zobacz posta
    ...no i troszkę ogniskowa mogła by być lepsza stąd
    myślałem o 35mm
    przecież masz w swoim kitowym obiektywie taką ogniskową
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Albo Sigma 50/2,8 ZAMIAST kitu i stałek.
    Oczywiście pomyliłem się. Chciałem napisać Sigma 17-50 /2,8. Ten obiektyw ma w zasadzie 2 wady: duża masa (przez co może być niewygodny z niewielkim, lekkim aparatem jakim jest D3300) i ew. konieczność kalibracji (na szczęście darmowej w okresie gwarancji).

  7. #7

    Domyślnie

    Kolejne pytanie z cyklu "domyślcie się jaki obiektyw chce i do czego."

  8. #8

    Domyślnie

    sprecyzuje pytanie ..coś do portretów z dobrym światłem..przepraszam za brak konkretów -)

  9. #9

    Domyślnie

    Twój kit pokrywa obydwie ogniskowe nad którymi się zastanawiasz, więc pisanie "ogniskowa mogłaby być lepsza" w tym kontekście, nie mówi niczego dobrego. Może na początek lektura nt. zależności między kątem widzenia a perspektywą połączona z obserwowaniem tych zależności na kitowym zoomie. W tym momencie wygląda, że jest zapotrzebowanie na GO, ale nie wiadomo co z czym i jak. Zobacz czy wartości ogniskowej w portretach które wykonujesz jest w okolicach tych, nad którymi zastanawiasz się w przypadku stałki.

    Co do Sigmy 17-50 - ma światło, ale nie daje bokehu. W N50 f/1.8 będzie z tym sporo lepiej, ale trzeba nauczyć się pracować z niską wartością przysłony bezpośrednio po przesiadce z kita, który posiadasz.

    Przede wszystkim sprecyzuj budżet.
    Dx + S + SB
    flickr

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz...ale ponoć Sigma jest nie ostra przy 2,8..dopiero zaczyna być lepiej przy przysłonie 5,6....budżet..tak do 1500 zł
    bez wątpienia cena przemawia za Sigmą,bo odpowiedniki Nikon to chyba ok. 6 tyś.
    Ostatnio edytowane przez andrew43 ; 30-08-2017 o 15:39

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 21:04
  2. Jaki obiektyw?
    By Andi40 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 03:23
  3. Jaki obiektyw?
    By ensel in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 14:05
  4. Jaki obiektyw?
    By theLucky8 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 14:02
  5. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •