Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Czyli reasumując d3300 be d5300 i do tego af p 70-300 VR tylko wlasnie pytanie czy warto na moim miejscu dopłacać do d5300 czy rzeczywiście tych pieniędzy nie zaoszczędzić na obiektywy i pomysły na początki z przyrodą

    PS: Helios jak najbardziej będzie przydatny myślę że się nie zniechęce hehe

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym się na twoim miejscu przeszedł gdzieś i oglądnąć sprzęt przed zakupem, o ile mi bardzo odpowiada D3300/D3400, zwłaszcza ten drugi za świetnie zrobione jpg to jednak byłem świadom ograniczeń, w cenie jaką zakładasz wydać miałbyś używane D7100 + 18-55VR i jak dobrze poszukasz to może kupisz z resztkami gwarancji.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja bym się na twoim miejscu przeszedł gdzieś i oglądnąć sprzęt przed zakupem, o ile mi bardzo odpowiada D3300/D3400, zwłaszcza ten drugi za świetnie zrobione jpg to jednak byłem świadom ograniczeń, w cenie jaką zakładasz wydać miałbyś używane D7100 + 18-55VR i jak dobrze poszukasz to może kupisz z resztkami gwarancji.
    Niestety, patrzyłem aukcje internetowe od paru dni... Również jak dziś, i jutro. Ceny d7100 z obiektywem jakimkolwiek chociaż w dodatku z gw to koszt minimum 2800zl. Nie mówiąc tu o dodatkach. Wtedy koszta windują już powyżej 3 tyś . Jest to świetny model jak widzę po waszych opiniach ale niestety poza moimi granicami na te chwilę.

    Gdzieś w pewnym temacie porównania modeli d5300 vs d3300 było wyjaśnione na czym polegają różnice,
    - Na plus d5300
    - RAW 14 - bitowe ( 12 a 14 bitowe czy faktycznie warto doplacic 600zl )
    - ekran odchylany ( kwestia gustu, wg mnie priorytet nie jest )
    - bracketing jak dobrze pamiętam ? (jeśli źle napisałem proszę poprawić, wiem co to znaczy niestety moja pisownia jeszcze kuleje w tej kategorii :P) (pytanie czy warto doplacic 600zl )
    - były jeszcze jakieś różnice tylko nie pamiętam już kolejnych
    Natomiast co przemawia za d3300
    - Bardzo duża ilość osób go ma - i Ci co go mają polecają
    - stosunek cena/jakość
    - procesor na plus, ale chyba w w/w modelu tez jest expeed 4
    - gdzies czytalem ze nikon d3300 mają problem z dobrym AF (nie wiem w jakim stopniu jest to prawdą i na ile będzie mi to przeszkadzać jeśli nawet tak jest)
    D7100 byłoby najlepszym wyborem do tej kwoty jakbym wyhaczył coś w dobrym pakiecie do 2500zl jednak ciężko będzie.

  4. #14

    Domyślnie

    Ten 70-300 to jednak z naciskiem na bardzo bardzo bardzo słabe prawie makro Jest na rynku zatrzęsienie obiektywów, które mają taką lub lepszą skalę odwzorowania. Do serii D3xxx i D5xxx ogólnie nie poleca się manuali, ale to w zasadzie jedyna droga to taniego i w miarę jasnego obiektyw 2w1 czyli makro + portret. Inna to np używany Tamron 60/2, który jest bardzo dobry ale kosztuje już ok 800-900PLN (i też trzeba poszukać). Do manuali może i Canon lepszy, a jeszcze lepszy Pentax, a jeszcze lepsze bezlustra. Wtedy jest co podpiąć, czasami za śmieszne pieniądze.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7100 nawet tu na forum było za 2100zł z małym przebiegiem, ja sprzedałem za 2200zł z resztkami gwarancji, cierpliwości, ceny na allegro są czasami szalone, jeszcze olx ale z osobistym odbiorem szukaj.

  6. #16

    Domyślnie

    D7100, nawet używany, zje jednak prawie cały budżet (i piszę to sam sprzedając więc interes mam by go raczej opchnąć) więc jeśli ktoś chce mieć zadowalający zestaw makro, portret, zwierzyna i coś tam jeszcze to lepiej jednak zainwestować w obiektywy, które tanie nie są (choć też mam na sprzedaż ). No chyba, że zabawa z manualami to wtedy taki D7100 lub nawet taniej D7000 (oczywiście mowa o używanych) pozwolą trochę zaoszczędzić. Ja osobiście poszedłbym w tanie body z dobrą matrycą (nie wiem jakie jest najlepsze, ale może coś pokroju D5200 lub D3300) a do tego zestaw kit do codziennej fotografii i używany obiektyw makro, który sprawi się także w portrecie np bardzo dobry Tamron 60/2. A na "dzikiego zwierza" i "pierze" czyli coś pokroju 70-300 trzeba odkładać.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 28-08-2017 o 23:48

  7. #17

    Domyślnie

    Czyli musze przystać na body d3300 plus obiektywy jak wyżej pisaliscie (Tamron 60/2 i 70-300), akcesoria, na tym się skupic i może jakas zabawa z manualami wyjdzie z tego...
    Jeszcze jedna rzecz mnie trapi. Czy faktycznie d3300 ma taki słaby AF i nie trafiający "w punkt"?
    Na razie bawilem sie canonem 1300 d i czasem tam byłem zniesmaczony takimi przykrymi niespodziankami, podkreśle że tam był obiektyw 18 - 55 standard

    PS: Z takim zielonym (czyli jak ja i pewnie nie tylko ja tutaj na forum) to macie przesrane
    Ale gdy nabiore doswiadczenia chetnie bede pomagac i dzielić się postępami ponieważ nie ucze sie tego dla zarobku tylko dla mojego zainteresowania jak i nabrania pewnego "cennego doświadczenia "

  8. #18

    Domyślnie

    D3300 korzysta z bardzo starego modułu AF Multi-CAM 1000, który był już obecny w takich lustrzankach jak D200 czy D90. Co nie znaczy, że jest bezużyteczny ani, że nie został przez te kilka(naście lat) z lekka zmodyfikowany. Trzymaj się punku centralnego i krzywda Ci się nie stanie. Miałem D90 przez kilka lat i nie było z tym aż tak źle. Kupując aparat typu D3300 musisz jeszcze pamiętać o jednej rzeczy. Te serie mają małe i dość ciemne wizjery co oznacza, że będziesz miał utrudnione zadanie przy ręcznym ustawianiu ostrości, ocenie ostrości w wizjerze itp. A to szalenie istotne przy obiektywach manualnych, przy makro i przy jaśniejszej optyce, która nie wybacza błędów.

    PS Na akcesoria przyjdzie jeszcze czas. Na razie nie kupuj żadnych pierdół typu torby, neopranowe paski, filtry, pokrowce, poziomiczki itd. Jedyne co może Ci się przydać to statyw w makro, ale na tym nie należy przesadnie oszczędzać więc lepiej zbieraj pieniążki na coś co zapewni minimum stabilności.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-08-2017 o 00:12

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    D3300 korzysta z bardzo starego modułu AF Multi-CAM 1000, który był już obecny w takich lustrzankach jak D200 czy D90. Co nie znaczy, że jest bezużyteczny ani, że nie został przez te kilka(naście lat) z lekka zmodyfikowany. Trzymaj się punku centralnego i krzywda Ci się nie stanie. Miałem D90 przez kilka lat i nie było z tym aż tak źle. Kupując aparat typu D3300 musisz jeszcze pamiętać o jednej rzeczy. Te serie mają małe i dość ciemne wizjery co oznacza, że będziesz miał utrudnione zadanie przy ręcznym ustawianiu ostrości, ocenie ostrości w wizjerze itp. A to szalenie istotne przy obiektywach manualnych, przy makro i przy jaśniejszej optyce, która nie wybacza błędów.

    PS Na akcesoria przyjdzie jeszcze czas. Na razie nie kupuj żadnych pierdół typu torby, neopranowe paski, filtry, pokrowce, poziomiczki itd. Jedyne co może Ci się przydać to statyw w makro, ale na tym nie należy przesadnie oszczędzać więc lepiej zbieraj pieniążki na coś co zapewni minimum stabilności.
    I teraz nasuwa mi sie pytanie czy te wszystkie niedociągniecia związane z jasnością i ostrością są wyeliminowane w modelu serii d5xxx np d5300. Bo tutaj cała batalia toczy mi się w głowie, ponieważ nad tym modelem jeszcze jestem w stanie powalczyć. Ale jeśli odpowiesz, że nie warto dopłacać 650zł ponieważ ma te same podzespoły bądź jest to zbyt mała różnica to w takim razie podejmuje zakupu d3300 wraz z 18 55 nastepnie dobry statyw, - Tamron 60/2 - I AF- P 70-300 Nikkor

    Nie ukrywam wole teraz dac 600zl (jesli warto) nizeli za rok powiedzieć ze "cos mi tu nie gra " chociaż możliwe ze tak nie będzie. " bo wszystko zależy od fotografa " heh

    PS: Doczytałem że d5300 posiada moduł Multi-CAM 4800 FX.... hmm
    Ostatnio edytowane przez Doniu99 ; 29-08-2017 o 00:40

  10. #20

    Domyślnie

    Ciemne i małe wizjery to cecha serii D5xxx i D3xxx. Tu nic się nie zmieniło (może poprawiło się pokrycie kadru, ale nie jestem pewny). Jeśli chcesz mieć większy i jaśniejszy wizjer z pryzmatem zamiast układu luster to musisz zainwestować w serię D7xxx lub wyższe albo szukać u dziadków typu D90. Dla mnie pod względem cena jakość dla amatora optymalna jest seria D5xxx, ale każdy może mieć na ten temat swoje zdanie. Całkiem udanym aparatem z dobrą ceną jest D5200, ale i on ma swoje wady. Ta matryca może od czasu do czasu wyprodukować banding co dla lubiących mocno ciągnąć w obróbce z cieni może się okazać barierą nie do przejścia. Zdarza się to dość rzadko, ale warto o tym pamiętać. D5300 jest pod tym względem poprawiony, ale też i droższy.

    PS Multi-CAM 4800 też cieszy się (przynajmniej na tym forum) złą sławą. Podobno jest dość kapryśny (ale i tu pewnie spotkasz się z różnymi opiniami).

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór lustrzanki
    By ptak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 08:31
  2. wybór lustrzanki
    By meedzia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 00:40
  3. wybór lustrzanki
    By igoras1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 12:33
  4. Wybór lustrzanki
    By Jessica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 10:25
  5. Wybór pierwszej lustrzanki.
    By Posiek92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 16:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •