Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Wybór lustrzanki dla początkującego do makro i nie tylko

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Z racji tego że jest to pierwszy mój post (temat) przywitam się.

    Mam na imię Krzysiek i chciałbym zakupić swoją pierwszą lustrzankę.
    Wcześniej moją przygodę z foto zacząłem na sprzęcie FujiFilm s2950 kompakt . Kupiłem z myślą o dobrej matrycy sporym zoom'ie ( w erze wiekowej gdzie liczyły się cyferki )
    Teraz chciałbym spróbować czegoś innego. Z racji że głównie interesuje mnie tematyka typu = Martwa natura, makro, zwierzęta, architektura itd.. czasem portret , jakaś mała grupa przy dobrej imprezie okolicznościowej. Chciałbym coś na początek co pozwoli mi pójść w tym kierunku.
    Od niedawna zacząłem prace jako grafik i kilka razy zdarzyło mi się korzystać z lustrzanek firmy Canon jednak posiadałem je na tyle krótko że nie zdołałem się z tym sprzętem "zaprzyjaźnić".

    Mógłbym prosić was o radę co wybrać. Mój budżet jest niewielki bo na cały zestaw mogę przeznaczyć w granicach 2400 zł +/-

    Poszperałem po tematach na forum (wiem ze owe modele były wielokrotnie wałkowane jednak nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi )

    A więc: Waham się pomiędzy modelami:

    Nikon d3300 + 18-105 VR
    Nikon d5300 + 18-105 VR


    Ew. Canon 1300D + jakiś startup'owy zestaw.

    Do tej pory bawiłem się kolegi Canonem 1300d z obiektywem portretowym i 18-55 . Było ok z tym że wydawał mi się trochę mały jak na lustrzankę i dość lekki. Zdjęcia dobre, klawisze funkcyjne - kwestia przyzwyczajenia, chociaż balans bieli dość biedny, w LR na PC można było nadrobić , obrobić itd..

    Doradźcie mi w co się pchać na początek jaki zestaw zakupić , dodam że używany sprzęt nie wchodzi w grę.

    Z góry dziękuje za pomoc z waszej strony.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli tylko nowy sprzęt wchodzi w grę to z nikonów dostaniesz raczej tylko d3300 ze wspomnianym obiektywem. I sam posiadam ten zestaw i jestem zadowolony
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  3. #3

    Domyślnie

    A co możesz o nim powiedzieć z własnej perspektywy ? Jest on w zupełności wystarczający na początek ? Do tego typu zdjęć np o których wspomniałem wyżej ?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie brałbym tego canona bo to jednak dość przestarzała konstrukcja, oba wymienione nikony dużo lepsze.
    D3300 lub D3400 zależne od ceny, obiektyw uniwersalny 18-105VR, do makro żeby było odwzorowanie sensowne to najtańszy nikkor micro 40mm, jakby mógł być używany sprzęt to w tym budżecie brałbym D7000 + Nikkor 28-105 macro i jeszcze zostanie 700zł na jakiś obiektyw np 1.8/35mm.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli Cię nie stać na obiektyw makro (a może się on przydać także do portretu czy od biedy do jakichś zwierzaków) to lepszym wyjściem będzie tani 18-55 niż 18-105. Ten pierwszy ma znacznie lepszą skalę odwzorowania i jest tańszy. Oczywiście nadal nie będzie to "prawdziwe" makro i może Ci zabraknąć długiego końca.

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm ciekawa propozycja używanego sprzętu d7000 . Jednak nie mam zaufania do używanej elektroniki . A jaki obiektyw na początek byście polecili do makro w dość niskiej kwocie początek (jeśli takowy istnieje )

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli może być manual to ja osobiście polecam Heliosa 44M + pierścienie pośrednie, bardzo fajny i tani zestaw. Helios ok 100 - 200 zł pierscienie od 30 zł chyba.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  8. #8

    Domyślnie

    W entry level nie będzie pomiaru światła, manual dla początkującego i mało obeznanego z tematem.... hmm, słabo to widzę, łatwo się zniechęcić. Na początek, do przyrody i także "prawie" makro polecam Nikkora 70-300 AF-P VR. Do motylków, kwiatków itp. 'makro" jest całkiem ok. Przy okazji fajne, małe tele.
    Ps. Odchylany ekranik w makro bywa przydatny... ale co kto lubi.

  9. #9

    Domyślnie

    Do zabawy z manualnymi szkłami to jednak seria D7xxx, z używanych D7000 można spokojnie znaleźć z kitem w tym budżecie.
    Jak wyżej, do początków z makro to może jednak jakieś tele?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W entry level nie będzie pomiaru światła, manual dla początkującego i mało obeznanego z tematem.... hmm, słabo to widzę, łatwo się zniechęcić. Na początek, do przyrody i także "prawie" makro polecam Nikkora 70-300 AF-P VR. Do motylków, kwiatków itp. 'makro" jest całkiem ok. Przy okazji fajne, małe tele.
    Ps. Odchylany ekranik w makro bywa przydatny... ale co kto lubi.
    Mam Nikkora AF- P 70-300 VR o zgodzę się z " prawie makro". Obiektyw bardzo fajny lecz ciemny ale ze te pieniądze jest super. Ja tak zaczynałem zabawę z makro z Heliosem i pierścieniem posrednim i było całkiem fajnie a teraz wykozystuje Heliosa do fotografoeania syna i powiem że bokeh jest piekny.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór lustrzanki
    By ptak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 08:31
  2. wybór lustrzanki
    By meedzia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 00:40
  3. wybór lustrzanki
    By igoras1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 12:33
  4. Wybór lustrzanki
    By Jessica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 10:25
  5. Wybór pierwszej lustrzanki.
    By Posiek92 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 16:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •