Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 113
  1. #21

    Domyślnie

    Za Olympsem przemawia przede wszystkim jego wielkość. Tylko obawiam się, że wydam kupę pieniędzy a będę niezadowolony z jakości zdjęć.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Kup sobie nikona z kitem na początek i jak ci zacznie czegoś brakować to dokupisz obiektyw.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kup sobie nikona z kitem na początek i jak ci zacznie czegoś brakować to dokupisz obiektyw.
    To jest bardzo dobra rada, ja bym jeszcze sugerował konkretnie tego krótkiego kita 18-55
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #24

    Domyślnie

    Tego jeszcze nie pisałem ale miałem już w życiu lustrzankę. Pentax k-5 z 18-55 i 35 2.4. Niestety sprzęt musiałem sprzedać a teraz zaczynam kompletować go na nowo. Bardzo często podczas podróży nie mam czasu lub możliwości na zmianę obiektywu dlatego szukam czegoś uniwersalnego w rozsądnej cenie i z rozsądną jakością. Gdybym zdecydował się na Olympusa to również wybrał bym go z 14-140 plus do tego 20 1.7 i 45 1.8 i może w dalszej przyszłości 100-300. Jedyne czego się obawiam to szumy przy wyższych wartościach ISO ;/

  5. #25

    Domyślnie

    Za kolegą koesh. Kupowania zooma z większa krotnością niż 3-4x to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
    W podanych aparatach najważniejsze różnice to: Nikon ma większe wygodniejsze body, Olympus jest bardziej kompaktowy. Nikon ma więcej obiektywów i będzie dawał lepszej jakości zdjęcia, choć wątpię ze ta różnica będzie mieć dla ciebie znaczenie.
    Na twoim miejscu rozważyłbym Fuji XT20 z kitowym obiektywem 18-55. Fuji łączy zalety Nikona i Olympusa (jest malutki, ale konkuruje z Nikonem w kategorii jakości) a kit 18-55 f2.8-4 uchodzi za najlepszy kit na rynku.
    Jak już trochę pofotografujesz to będziesz lepiej wiedział co potrzebujesz. Kupienie odrazu docelowego zestawu raczej ci się nie uda, bo z doświadczeniem nabierzesz tez wyraźniejszych preferencji.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Osobiście uważam że zakup jednego 18-200 to najczęściej powód do rezygnacji z używania aparatu ze względu na mierną jakość, zatem obojętne jaki aparat byle mieć dwa obiektywy pokrywające zakres 18-200/300, a jeśli już jeden obiektyw to 18-105 lub 18-140.
    Dokładnie.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Kup sobie nikona z kitem na początek i jak ci zacznie czegoś brakować to dokupisz obiektyw.
    Dokładnie. 18-105 lub 18-140.
    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Za kolegą koesh. Kupowania zooma z większa krotnością niż 3-4x to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
    W podanych aparatach najważniejsze różnice to: Nikon ma większe wygodniejsze body, Olympus jest bardziej kompaktowy. Nikon ma więcej obiektywów i będzie dawał lepszej jakości zdjęcia, choć wątpię ze ta różnica będzie mieć dla ciebie znaczenie.
    Na twoim miejscu rozważyłbym Fuji XT20 z kitowym obiektywem 18-55. Fuji łączy zalety Nikona i Olympusa (jest malutki, ale konkuruje z Nikonem w kategorii jakości) a kit 18-55 f2.8-4 uchodzi za najlepszy kit na rynku.
    Jak już trochę pofotografujesz to będziesz lepiej wiedział co potrzebujesz. Kupienie odrazu docelowego zestawu raczej ci się nie uda, bo z doświadczeniem nabierzesz tez wyraźniejszych preferencji.
    Zgadzam się poza jednym - najlepszy kit to 16-50/2.0-2.8 Samsunga. Jako, że Samsung już się nie liczy, możliwe, że masz rację
    Ale fakt, można rozważyć jeszcze Fuji i Sony.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #27

    Domyślnie

    Tylko dla odmiany Fuji mocno drogi :-\ ten system również już rozważałem

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JureXXX Zobacz posta
    Ok, czyli najprawdopodobniej wybiorę Nikkora 18-200 nie wiem czy jest sens dopłacać do wersji "II" ?
    Do tego sigma 30 1.4 też nie wiem czy warto dopłacać do "ART"
    Oraz w przyszłości 85 1.8 tylko znów nie wiem czym różni się "D" od droższego "G" ;/
    Jaki Nikkor 18-200 i na dodatek jakaś wersja II? Czy w ogóle patrzyłeś na ceny? Jak to wszystko chcesz kupić za ~2k?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JureXXX Zobacz posta
    Tylko dla odmiany Fuji mocno drogi :-\ ten system również już rozważałem
    narazie skup się na kupieniu jak najlepszego body i jak najlepszego kita.
    innych obiektywów nie kupuj, bo na razie brak ci podstawowej wiedzy i doświadczenia
    żaden z wymienionych aparatów nie jest kiepski. Ja osobiście wybierałbym pomiędzy nikonem i fuji. Oba aparaty mają matrycę aps-c (w przeciwieństwie do olympusa) i mają bogaty wybór obiektywów. Fuji ma dużo więcej obiektywów i to b. dobrych obiektywów do aps-c niż nikon.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  10. #30

    Domyślnie

    Cenowo najkorzystniej wypadnie Nikon, ponieważ zarówno body, jak i obiektywy kupisz w relatywnie niskich cenach. Gdybys wiedział, jakie ogniskowe Cię interesują najbardziej, mógłbym jeszcze zaproponować Sony a6000: mały, bardzo poręczny aparat, którym mozna zrobic naprawdę dobre zdjęcia. Jest za to jedno, ale spore ALE: obiektywy są dość drogie (oczywiście nie wszystkie). Możesz za to podpiąć praktycznie każdy obiektyw z każdego systemu Skoro miałeś Pentaxa K5, to na Twoim miejscu zainteresowałbym się raczej serią D7xxx. Używane D7100 lub nawet D7200 z Nikkorem 18-105 powinno się zmieścić w Twoim początkowym budżecie. A Nikkora 35 DX zawsze dokupisz potem. Tylko to juz nie będzie takie poręczne body Chyba, że wielkość i waga są w tym wypadku priorytetem, to wtedy seria D5xxx, której dużą zaletą jest ruchomy ekranik, co pozwala czasami na ciekawe kadry, bez tarzania się w błocie
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7200 + wybor obiektywow
    By vegan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 16:01
  2. Zestaw obiektywów do D5300
    By lpt69 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 00:12
  3. Daleki wyjazd - wybór obiektywów ?
    By 124miko in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 19:56
  4. Torba do nikon d5300 i 3 obiektywów
    By voodoos78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 12:36
  5. Wybór obiektywów do D300
    By Bolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •