Close

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 113
  1. #41

    Domyślnie

    Ja nie wiem czy od tego patrzenia to już mi się całkiem w głowie pomieszało czy co. Przejrzałem kilkadziesiąt zdjęć na Flickr zarówno z E-M 10 II ( oraz innych m4/3 ) jak i z d5300 i zacząłem zauważać że na zdjęciach z Olympusa szum może jeszcze nie kolorowy ale pojawia się już na całkiem niskich wartościach ISO. Dużo zdjęć jest można powiedzieć w kropeczki, bardzo dobrze widać to w nieostrościach. Nie wiem czy ludzie tak mocno wyostrzają czy to tak już jest z tymi matrycami.

  2. #42
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz tu jakieś w miarę ok porównanie olympusa, sony a6000, canon 1300D i nikon D3300.

  3. #43

    Domyślnie

    W RAW'ach różnica jest bardzo duża na korzyść rozważanego przeze mnie D5300 natomiast w JPEG'ach widać, że Olympus mocno odszumia.

  4. #44

    Domyślnie

    zależy jak bardzo się nastawiasz na fotografowanie w RAW. Jeśli faktycznie na to się nastawiasz to masz powód do myślenia o Nikonie. Ale na to przede wszystkim trzeba mieć czas i oprogramowanie - np lightroom (koszt licencji itd)
    jeśli nastawiasz się na jpg'i to bym się tym nie przejmował
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  5. #45

    Domyślnie

    A do czego ten aparat?

    Jak Cię interesują bezlustra, to może Fuji? Do moich zastosowań to najlepszy system aps-c. Starają się robić odpowiedniki szkieł FF (np. 56/1.2 = 85/1.8 pod FF). Do wycieczek też coś tam mają. W zasadzie, czego byś nie wybrał, powinieneś być zadowolony. Dzisiaj aparaty są na tyle dobre, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia.

  6. #46

    Domyślnie

    Ok, a pomijając już aparat i wracając do obiektywów. Ze stałek obraz jest dużo lepszy oczywiście w zakładanym niezbyt dużym budżecie. No i wtedy też często używamy dużo mniejszego ISO.
    To może by tak kupić samo body i 2 stałki?
    W nikonie 35 1.8 i 85 1.8
    lub w Olympusie 20 1.7 i 45 1.8 ?
    A nadmiar kadru ewentualnie obcinać

  7. #47

    Domyślnie

    35 mm na DX to już nie jest jakoś specjalnie szeroko, moim zdaniem to wręcz już wąsko jak na w miarę uniwersalny obiektyw
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JureXXX Zobacz posta
    Ok, a pomijając już aparat i wracając do obiektywów. Ze stałek obraz jest dużo lepszy oczywiście w zakładanym niezbyt dużym budżecie. No i wtedy też często używamy dużo mniejszego ISO.
    To może by tak kupić samo body i 2 stałki?
    W nikonie 35 1.8 i 85 1.8
    lub w Olympusie 20 1.7 i 45 1.8 ?
    A nadmiar kadru ewentualnie obcinać
    Mam w Olku taki zestaw na sprzedaż. Idealnym stanie. Jak jesteś zainteresowany, pisz na priv

  9. #49

    Domyślnie

    Problem polega na tym, że zamiast "obcinać", będzie brakować szerokości. Jeśli nie masz sprecyzowanych tematów, które chcesz fotografować, obiektyw stałoogniskowy będzie Cię jednak ograniczać. Zaczynając od 35 mm w DX czy tym bardziej od 20 w m4/3 niewiele zdziałasz w krajobrazie, wnętrzach czy architekturze. Oczywiście zdjęcia można sklejać, panoramy itd, ale nie wiem, czy o to chodzi na początek. Moim zdaniem uniwersalność aparatu to przede wszystkim swoboda doboru ogniskowych, dobrego standardowego zooma trudno zastąpić. Nie chcę wdawać się w odwieczne dywagacje, zoom czy stałka bo, jak rozumiem mówimy o początkach przygody z fotografią. Faktem jest, że nie odróżnisz obrazka z dobrego zooma względem stałka na tych samych ogniskowych i przysłonach.

  10. #50
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JureXXX Zobacz posta
    Ok, a pomijając już aparat i wracając do obiektywów. Ze stałek obraz jest dużo lepszy oczywiście w zakładanym niezbyt dużym budżecie. No i wtedy też często używamy dużo mniejszego ISO.
    To może by tak kupić samo body i 2 stałki?
    W nikonie 35 1.8 i 85 1.8
    lub w Olympusie 20 1.7 i 45 1.8 ?
    A nadmiar kadru ewentualnie obcinać
    Kąty widzenia w m4/3 wyjdą 40mm i 90mm, nie jest to uniwersalne i wygodne, serio bierz cokolwiek już tu wspomnianego, nie zauważysz różnic, kup z kitem i dokupuj z czasem co potrzeba.
    Stałki sa super ale szybko się okazuje że zabawa z małym GO to nie wszystko, przymykac trzeba, a zoom w nogach nie zawsze się sprawdza i wystarcza miejsca na to, ideałem jest jasny zoom w uniwersalnym zakresie ze światłem stałym 2.8 ale takie coś kupisz tylko w sigmie tanio i pod to trzeba brać puchę, w tym wypadku nikona najlepiej.
    Wolałbym D3300/D3400 + Sigma 17-50 niż lepszy aparat i ciemny obiektyw, a dwie stałki faktycznie można kupić ale trzeba to zrobić świadom wad i zalet.

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7200 + wybor obiektywow
    By vegan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 16:01
  2. Zestaw obiektywów do D5300
    By lpt69 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 00:12
  3. Daleki wyjazd - wybór obiektywów ?
    By 124miko in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 19:56
  4. Torba do nikon d5300 i 3 obiektywów
    By voodoos78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 12:36
  5. Wybór obiektywów do D300
    By Bolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •