Close

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 113
  1. #31

    Domyślnie

    Kurde sam już nie wiem. Byłem w sklepie pomacać sobie trochę i jeszcze bardziej mi to namąciło w głowie. Pan z obsługi pokazał mi 2 zdjęcia ( wydruki 10/15 ) robione Olympusem E-M10 II + Kit 14-42 EZ na ISO 3200 i 6400 i było wydaje mi się nieźle. Z takim kitowym Pancake'iem lub małą stałką ten aparat jest naprawdę poręczny co jest dla mnie niemałym atutem.

  2. #32

    Domyślnie

    Wybierasz w dobrych aparatach
    Jak chcesz Olka to go kup
    Raczej będziesz pan zadowolony
    Na odbitce 10x15 nawet zdjęcie z komórki będzie wyglądać Ok. Jeśli nie planujesz większych wydruków to chyba nie ma się co żyłować

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze bardziej poręczny będzie olympus E-PL 7 lub 8 z naleśnikiem, a obrazek jak poprzednik napisał będzie i tak nie do odróżnienia, w ISO tak na moje oko 1600 w olympusie szumi jak 3200 w nikonie D3300.

  4. #34

    Domyślnie

    No tak ok 99% wydruków to będą 10/15 pozostały 1% A4 i to raczej tylko portrety. No i oczywiście oglądnie zdjęć na komputerze lub TV bo nie wszystko się drukuje.

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Już wiele osób rozczarowało się swoimi zdjęciami, które do tej pory były ładne, a po zakupie dużego TV 4K okazuje się że brakuje detalu, najczęściej to jest powodem zakupu ponownie aparatu na miejsce tak zachwalanego wcześniej fona.
    To tak przyszłościowo bo o ile u nas 4K mimo że już tanie to jest mniej popularne niż 8K w korei/japoni i trzeba się z tym liczyć.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ... w ISO tak na moje oko 1600 w olympusie szumi jak 3200 w nikonie D3300.
    Olek potrafi i na iso 200 "zaszumieć", szczególnie na niebieskim tle to widać, no i trzeba pamiętać co zamierzamy z ewentualnymi plikami raw robić... bo jak wyciągać cienie to o Olku bym zapomniał
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #37

    Domyślnie

    Nie demonizowałbym aż tak tych Olympusowych matryc, różnica jest i to zauważalna między np EM10 II, a D3300, ale do codziennego użytku nie odrzucałbym Oly z automatu przez to.
    Jak wyżej, wydruki małe wyjdą zupełnie w porządku nawet do ISO 1600, a kompaktowość jednak dużo większa.

  8. #38

    Domyślnie

    No właśnie wiele opinii wskazuje na to że M4/3 to "crap" że lepiej kompakt lub lustro :-\ aż się dziwię że tyle osób się jednak skusiło na ten system.

  9. #39
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie jak często robi się zdjęcia z ISO powyżej 1600 ( może lepiej kupić lampę chińczyka za 200zł i już ), a olympus/panasonic ma sporo klientów ze względu na cenę i fajne obiektywy naleśniki jak i w miarę tanie stałki, całość zgrabna.

  10. #40

    Domyślnie

    Internet jak zwykle wszystko demonizuje

    Em10 II to nie jest żaden crap, to jest świetny aparat. Nie dajmy się zwariować.

    Po prostu trzeba kupować świadomie. 16mpx nie będzie złe wyglądać nawet na 8K, ale pod warunkiem ze się kupi dobra optykę. Np Panasonic Leica 17mm zdecydowanie daje rade i robi piękne zdjęcia. Zapraszam na grupę na Flickr -można się przekonać samemu.

    Umówmy się co do jednego - drukując 10x15 ewentualnie wyświetlając zdjęcia na tv nikt nie będzie się bawił w wyciąganie cieni, jak znam życie 99.99999% to będą jpgi. Nie dajmy się zwariować. System u4/3 ma dużo fajnej relatywnie taniej optyki. Jeden z najlepszych systemów stabilizacji w body, świetne filmy i dużo możliwości edycji zdjęć bez siadania do kompa. Jest bardzo wiele powodów żeby wybrać ten system.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze jedna uwaga dot ISO, skoro już ten nieszczęsny argument został podniesiony.

    Thom Hogan twierdzi, ze pomiędzy kolejnymi rozmiarami sensorów z grubsza jest zaledwie 1EV różnicy, zakładając ten sam poziom technologii. Zatem ISO100 na u4/3 będzie z grubsza przypominać ISO200 na aps-c. ISO200 na apsc będzie mieć tyle szumu co ISO400 na Full Frame.

    Wiec nie demonizujmy, u4/3 tez robi zdjęcia i można się z tego cieszyć.

    Pamietajmy o najważniejszym - właściwej jakości optyka, a nie kitowe obiektywy. Body ma drugorzędne znaczenie.

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d7200 + wybor obiektywow
    By vegan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-06-2017, 16:01
  2. Zestaw obiektywów do D5300
    By lpt69 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2016, 00:12
  3. Daleki wyjazd - wybór obiektywów ?
    By 124miko in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 19:56
  4. Torba do nikon d5300 i 3 obiektywów
    By voodoos78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 12:36
  5. Wybór obiektywów do D300
    By Bolos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •